21796
زمان اعلام میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ به تعویق افتاد
23 دی 1399
بر اساس اعلام یک نشریه عربستانی، زمان اعلام میزبان مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ به تعویق افتاده است.

روزنامه گل -

روزنامه گل - روزنامه «الشرق الاوسط» عربستان، گزارش داد بر اساس اطلاعاتی که از منابع خود به دست آورده، رأی‌گیری درباره انتخاب میزبان جام ملت‌های آسیا 2027 که پیش از این برنامه‌ریزی شده بود در ماه ژوئن 2021 (خرداد- تیر) برگزار شود، به دلیل افزایش همه‌گیری ویروس کرونا در قاره آسیا، به ماه اکتبر (مهر- آبان) سال جاری موکول شده است.

ابتدا تصمیم بر این بود که اعضای کمیته ارزیابی AFC در ماه جاری و ماه بعد میلادی به کشورهای خواهان میزبانی جام ملت‌های آسیا 2027 یعنی ایران، عربستان سعودی، قطر و هند سفر کنند که این باعث سردرگمی مقامات AFC شده بود، اما حالا با به تعویق افتادن رأی‌گیری برای انتخاب میزبان این رقابت‌ها به ماه اکتبر 2021، کمیته ارزیابی فرصت کافی برای بازدید از کشورهای مدنظر را خواهد داشت.

ازبکستان هم که خواستار میزبانی جام ملت‌های آسیا 2027 بود، دو هفته پیش انصراف خود از کاندیداتوری را اعلام کرد. در مجمع عمومی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ، 47 عضو این کنفدراسیون به کشورهای کاندیدای میزبانی جام ملت‌های آسیا 2027 رأی خواهند داد.

عربستان و هند پیش از این هرگز میزبان این مسابقات نبوده‌اند، این در حالی است که قطر دو بار در سال‌های 1988 و 2011 و ایران در سال‌های 1968 و 1976 میزبان این مسابقات بوده‌اند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها