21746
فکری: می‌خواهم دربی بدون چالش و جنجال باشد / به بازیکنانم گفتم غرور بیجا نداشته باشید
21 دی 1399 14:20
سرمربی تیم استقلال تهران در نشست خبری پیش از رویارویی با پرسپولیس گفت: خیلی از طرفداران پرسپولیس دوستان خوب ما هستند. باید فضای مردانه به وجود بیاوریم که هم رفاقت و هم رقابت داشته باشیم.

روزنامه گل

روزنامه گل - محمود فکری در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پرسپولیس در نود و چهارمین شهرآورد پایتخت اظهار داشت: عرض و سلام و ادب خدمت همه دوستان عزیز. همانطور که می‌دانید بازی دربی حساسیت و شرایط خاص خودش را دارد. نتیجه در این بازی می‌تواند شرایط‌ها را عوض کند. خیلی از اتفاقات را رقم بزند. خداراشکر ما در بازی های گذشته شرایطی را به نظر روحی به وجود آوردیم که شرایط خوبی دارند.

او ادامه داد: در این هفته تمرینات خوبی داشتیم و یک شرایط روحی و آمادگی جسمی خوبی را برخوردار هستند. امیدواریم یک بازی خوب ارائه بدهیم. خیلی برای ما مهم است چون بینندگان زیادی دارد، به غیر از بحث فنی، دوست دارم یک بازی بدون چالش و جنجال باشد که در آینده اگر این بازی را می‌بینند به نیکی از این بازی یاد کنند.

شما رکورددار برد دربی هستید، اولین دربی به عنوان سرمربی را چطور پیش بینی می‌کنید؟ فکری در این باره گفت: از بابت بازی، بازی های زیادی را تلخ و شیرین به عنوان بازیکن گذراندیم. به عنوان مربی هم گذراندم و اولین بازی به عنوان سرمربی است. خداراشکر حس خیلی خوبی دارم. همیشه عاشق بازی دربی بودم و دربی را دوست داشتم شاید یک نوعی منتظر این بازی بودم ولی امیدوارم یک بازی خوبی انجام شود و به امید خدا ببینیم چه اتفاقی می افتد.

سرمربی استقلال درباره احتمال استفاده از سه مهاجم در دربی گفت: تیم پرسپولیس همچین هم بسته بازی نمی‌کند و اینکه بگوییم پرسپولیس تیمی است که اکثر مسابقات را تهاجمی بازی کرده. شاید هفته گذشته دفاعی بوده اما در مجموع تیمی هستند که تهاجمی بازی می‌کنند و به هر حال برای همه حریفان مشکل ساز می‌شود. برای بازی فردا ما برنامه‌های خودمان را داریم و باید ببینیم که فردا چه بازیکنانی را در نظر می‌گیریم. امیدواریم که یک بازی خوب و روان با آرامش داشته باشیم. تاکید زیادی به بازیکنان کردم که آرامش داشته باشیم. نگران نتیجه بازی نباشند چون برای من هم است که با تمام توان بازی کنند. اگر تمام انرژی را بگذارند برای من مهم است.

چه کسی نقش محمود فکری را در ترکیب استقلال خواهد داشت؟ او درباره این سوال گفتک فضایی در تیم به وجود آمده که دوستی و رفاقت است. در هفته گذشته هم گفتم، فضایی است که بچه‌ها با جان و دل کار می‌کنند. صبوری کردند، تلاش کردند و زحمت کشیدند که تیم را به اینجا رساندند. ما الان واقعا تیم داریم و یک تیم یکدست و رفیق داریم. امیدوارم که قدر این بچه‌ها را بیشتر بدانند و روندی که در پیش گرفته‌ایم را ادامه بدهیم. فردا بازیکنان با تمام وجود بازی می‌کنند؛ شاید بهتر از محمود فکری که در زمین بود و من مطمئنم که 11 بازیکن بهتر از محمود فکری خواهیم داشت و تعویضی‌ها هم از آنها بهتر خواهند بود.

او درباره احتمال استفاده از بازیکنان جوان در بازی فردا بیان کرد: شاید نباشد اما ما جوانان خوبی داریم که از انها در هفته‌های آینده و در لیگ امسال بیشتر استفاده خواهیم کرد.

5 سرمربی سابق استقلال در اولین دربی پیروز شدند. فکری در این خصوص گفت: به فکر نماد خاصی نیستیم و به این فکر هستم که هواداران را شاد نگه دارم و با تمام وجود برای آنها تلاش کنم. اتفاقاتی که در سال های گذشته افتاده بود خوب بود و امیدواریم فردا هم اینگونه باشد.

محمود فکری درباره احتمال حضور بابک مرادی در دربی گفت: بابک در اردوی ماست و اگر نیاز باشد از او هم استفاده می‌کنیم.

برای نباختن بازی می‌کنید؟ سرمربی آبی پوشان در پاسخ به این سوال اینچنین گفت: این خوب است که بازنده دربی نباشد اما تیمی هم نیستیم که برای این به زمین برویم. فضایی را در زمین داریم که در بحث دفاع تیمی شکل خوبی پیدا کردیم و سعی داریم در بازی فردا کلین شیت داشته باشیم و دروازه مان بسته بماند. از طرف دیگر خط تهاجمی خوبی داریم که بتوانند دروازه حریف را باز کنند.

کری خوانی مدیران قبل از دربی یکی از موضوعات مورد توجه بود. سرمربی استقلال در این باره اضافه کرد: مدیران ما را ممنوع ال مصاحبه کردند و خودشان آزاد بودند(باخنده.) من این مصاحبه ها را نخواندم و از شما می شنوم. در مجموعه مهم است که ما، مجموعه باشگاه استقلال و پرسپولیس احترام یکدیگر را نگاه داریم. رقابت داریم اما بیرون از این مستطیل سبز و در بازی های دیگر، رفیق هستیم و دوستان ما در تیم پرسپولیس هستند. خیلی از طرفداران پرسپولیس هم دوستان خوب ما هستند. باید فضای مردانه به وجود بیاوریم که هم رفاقت و هم رقابت داشته باشیم.

بازی فردا هجومی است؟ فکری در واکنش به این سوال عنوان کرد: تمام تلاش مان را می کنیم که یک بازی منطقی داشته باشیم. بازی دربی اصلا هیچ ربطی به جدول و شرایط تیم ها ندارد. تاکید زیادی به بازیکنان داشتم که برای آنها گول زننده نباشد و غرور بیجا نداشته باشند. داربی بازی است که هر دو تیم با تمام توان بازی میکنند و به دنبال برد هستند. سعی داریم خیلی منطقی وارد زمین شویم و بازی را کنترل کنیم. هر چه هم به پایان بازی می رسیم بازی را به نفع خودمان تمام کنیم.

سرمربی استقلال در رابطه آرامش بازیکنانش برای این مسابقه هم گفت: خداراشکر مخصوصا در این هفته و هفته‌های گذشته به چیزی که می‌خواستم رسیدیم. این هفته هم آرامش خوبی داشتند و تمرینات خوب و شادابی را گذراندند و امیدواریم فردا روز خوب بچه‌های ما باشد.

او در پایان هم گفت: باید ببینیم بعد از بازی چه اتفاقی می‌افتد. سعی کردم هر تجربه‌ای به دست آوردم به بازیکنان منتقل کنم. امشب و فردا هم این تجربه را منتقل می‌کنیم. امیدوارم جام‌هایی را که قبلا به عنوان بازیکن و کاپیتان گرفتیم، امسال هم برای استقلال اتفاق بیفتد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها