امیدوارم خاطره خوبی از دربی به‌جا بگذاریم
21745
گل محمدی: کری‌خوانی مدیران قبل از دربی زیبنده نیست / فقط به برد فکر می‌کنیم
21 دی 1399
سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری دربی گفت: امیدوارم که بازیکنان فردا با یک تمرکز خوب و روحیه بالا و جنگندگی خوب سه امتیاز را جذب کنیم که هدف اصلی ما در بازی فردا کسب این سه امتیاز است.

روزنامه گل -

روزنامه گل - یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از دیدار برابر استقلال تهران حضور پیدا کرد. گل محمدی در ابتدا اظهار داشت: به نام خدا. عرض سلام خدمت دوستان عزیز. قبل از اینکه درباره دربی صحبت کنیم از این فرصت استفاده میکنم و به کادر درمان و پزشکی خسته نباشید می‌گویم. در این یکسال زحمت کشیدند و نباید این فراموش شود که با جانفشانی آنها سلامت جامعه تامین می شود. دیروز یک خبری خواندم که 200 پزشک شهید شدند که به خانواده آنها تسلیت می گویم.

او در خصوص بازی افزود: در هر صورت یک بازی حساس پیش رو داریم. دربی همیشه حساسیت خاص خودش را دارد و طرفداران دو تیم با این بازی خاطرات خوب و بد زیادی دارند. امیدواریم یک خاطره خوب از خودمان به جای بگذاریم و دل هواداران را شاد کنیم. بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود. در دربی حفظ تمرکز مهم است و باید از موقعیت ها خوب استفاده کنیم. آنالیز خوبی روی حریف داشتیم و یک جلسه تمرینی دیگر داریم که بیشتر کار کنیم. امیدوارم که بازیکنان فردا با یک تمرکز خوب و روحیه بالا و جنگندگی خوب سه امتیاز را جذب کنیم که هدف اصلی ما در بازی فردا کسب این سه امتیاز است.

گل محمدی اضافه کرد: بازیکنان شرایط خوبی از نظر تمرینی و بدنی دارند و امیدواریم که یک بازی خوبی انجام بدهیم و توانایی‌ها و شایستگی‌های خودمان را اثبات کنیم. فردا فرصت خوبی برای پرسپولیس است که نشان بدهد چه تیم بزرگی است و امیدواریم که عملکرد خوبی داشته باشیم.

سرمربی پرسپولیس درباره نبود تماشاگران و تاثیر آن روی انگیزه بازیکنان همچنین گفت: فوتبال همیشه با تماشاگران جذاب است و شرایطی که پیش آمده برای هر دو تیم یکسان است. آنها و ما در ورزشگاه خالی دربی بازی کردن لطف خاص خودش را از دست می دهد اما دربی قرمز و آبی همیشه بدون و با تماشاگر جذاب بوده و حساسیت خودش را دارد.

نیمکت نشینی رمضانی در بازی قبلی به او کمک می‌کند؟ سرمربی سرخپوشان در این باره پاسخ داد: ما یک تیم هستیم و همه بازیکنان ما در یک سطح هستند. چیزی که از انها می خواهم این است که وقتی فرصت دارند استفاده کنند و در جهت کمک به تیم باشد. فکر می‌کنم در حد توان خودشان بازیکنان بازی کردند و می توانند بیشتر از این حد هم باشند و پیشرفت بیشتری داشته باشند به شرطی که تمرکز داشته باشند.

گل محمدی درباره نتایج اخیر پرسپولیس و حمایت علی پروین هم خاطرنشان کرد: ما در هر صورت بازی هایی که طی سه مسابقه قبلی انجام دادیم از لحاظ کیفی به غیر از نیمه دوم ذوب آهن، در بقیه نیمه‌ها خوب بودیم و از نیمه دوم ذوب آهن هم خیلی درست گرفتیم و در جهت اصلاح تیم خوب بود. تجربه خوبی شد که بازیکنان اصلاح شوند و در همه بازی‌ها برای ما ارزش زیادی دارد. در تمام مسابقات برای سه امتیاز تلاش می کنیم.

سرمربی سرخپوشان درباره کری خوانی مدیران دو باشگاه پیش از بازی حساس دربی هم گفت: به آقای سمیعی هم اتفاقات زنگ زدم و صحبت کردم. احترام متقابل فکر می‌کنم اولین چیزی است که دو رقیب باید داشته باشند. اصل احترام لازمه یک رقابت است. هر دو باشگاه بزرگ هستند و مدیرانی در این باشگاه ها کار می کنند که شناخته شده هستند. دوست دارم این فضا احترام باشد و دو باشگاه همیشه به هم احترام بگذارند هم مدیران و هم هواداران. وقتی مدیران اینگونه صحبت کنند به سایر بخش های فوتبال شیوع می کند. زیبنده دو باشگاه نیست که در این باره صحبت کنند. دربی به اندازه کافی حساسیت دارد و بخواهیم درباره حاشیه صحبت کنیم فکر می کنم زیاد درست نباشد و تمرکز بازیکنان را بهم میریزد. باید احترام متقابل وجود داشته باشد و به بازیکنان گفته ام که به حریف احترام بگذارید اما باید مثل یک سرباز بجنگند و حق شان را بگیرند. با صحبت و کری خوانی چیز زیادی تغییر نمی کند.

گل محمدی آخرین دربی قرن را با جوانان برنده می‌شود؟ او درباره این سوال گفت: اولین هدف ما برد در این دربی است. تمام تلاش را می‌کنیم که با تمرکز به آن برسیم.

در این بازی هجومی کار می‌کنید؟ سرمربی پرسپولیس پاسخ داد: تا فردا صبر کنیم خیلی چیزها مشخص می شود، عجله نکنید.

گل محمدی درخصوص اینکه به شیری و رمضانی فرصت دوباره می‌دهید، هم گفت: این صحبت‌ها تکراری شده، تمام بازیکنان ما لیاقت دارند و شایسته حضور در باشگاه بزرگ پرسپولیس را دارند. همه بازیکنان وقتی فرصتی به دست می‌آورند باید با تمام وجودشان استفاده کنند. بازیکنان هم به این نتیجه رسیده‌اند که شایستگی خود را به نمایش بگذارند.

40 روز است که برنده نشده اید. یحیی گل محمدی دراین خصوص خاطرنشان کرد: درست است ما 40 روز است برنده نشدیم اما بازی هایی که انجام دادیم برای بردن یک تیم کافی بود. خیلی تلاش داشتیم که برنده باشیم اما فکر می‌کنم یک مقدار بدشانسی یا استفاده نکردن از موقعیت ها بود که نتوانستیم برنده باشیم. مساله‌ای نیست که ما را اذیت کند و این فرصت را در بازی فردا داریم که شروع کنیم و از فردا بردهایمان را شروع کنیم.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با تغییرات در ترکیب طی هفته‌های گذشته عنوان کرد: در هر صورت ما در چند ماه اخیر بازیکنان زیادی از دست دادیم و ترکیب تغییر می کرد اما ما نمی توانیم به آن مشکلات کار کنیم و کاری که می توانیم انجام بدهیم ایجاد یک سکو برای پرواز و جهش رو به جلو است. نمی‌خواهم بحث مشکلات زیاد روی بازیکنان وارد شود. باید از این مشکلات را پشت سر بگذاریم. در هر صورت یک دوران واقعا سخت در چند ماه اخیر گذراندیم علیرغم اینکه در 4 سال اخیر تیم ما موفقیت‌های زیادی کسب کرده است. یک باشگاهی بوده که بیشترین درآمدزایی را در فوتبال داشته اما الان فرصتی نداریم که به مشکلات فکر کنیم و هر روزی که میگذرد برای ما باید به آینده امیدوارتر شویم و باید برای پنجمین قهرمانی بجنگیم و مبارزه کنیم.

خط حمله می‌تواند برابر استقلال موفق شود؟ گل محمدی در پاسخ به آخرین سوال گفت: تمرینات اختصاصی خوبی در این چند وقت داشتیم و اگر موقعیتی باشد آنها می توانند بازی کنند. شرایطشان واقعا شرایط خوبی است و باید تلاش کنیم که خودمان را در موقعیت قرار بدهیم. فردا می‌توانیم موقعیت‌های خوبی نصیب شان شود و باید از آن استفاده کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها