از داستان زد و بند شکوری تا شایعه دوپینگ میلیچ
21731
جوانمردانه بجنگید
20 دی 1399 18:15
یک ماه که بگذرد، همه یادشان می‌رود نتیجه دربی چه شد؛ هلهله برنده‌ها و همهمه بازنده‌ها زیر کوهی از اخبار و اتفاقات جدید دفن می‌شود. برای این شادی زودگذر، چرا هزینه‌ای به بزرگی اخلاق و انصاف می‌پردازید؟

روزنامه گل

روزنامه گل- در روزهای منتهی به دربی تهران انواع و اقسام جنگ‌های روانی بین عوامل دو باشگاه ایجاد شده است. استقلالی‌ها روی حضور ابراهیم شکوری در فدراسیون فوتبال و حتی رابطه نزدیک باشگاه پرسپولیس با مهدی محمدنبی اعتراض دارند و در اردوگاه پرسپولیس هم شایعه استفاده هروویه میلیچ از مواد نیروزا به شدت دنبال می‌شود. آیا طرح‌کنندگان این حرف و حدیث‌ها برای اظهارات‌شان سند و مدرک هم دارند؟ معلوم نیست. یعنی اصلا نیازی هم نیست. مهم این است که یک چیزی بنویسی و بگویی تا علیه تیم رقیب فشار به وجود بیاوری. اینکه صادقانه و جوانمردانه هست یا نه هم لابد پشیزی ارزش ندارد!

سر جدتان درست و مردانه بجنگید. نتیجه یک بازی واقعا اینقدرها هم که فکر می‌کنید مهم نیست. شعار نمی‌دهیم، اما در این جهان چیزهای به مرات باارزش‌تری نسبت به برد یا باخت در یک بازی وجود دارد. یک ماه که بگذرد، همه یادشان می‌رود نتیجه دربی چه شد؛ هلهله برنده‌ها و همهمه بازنده‌ها زیر کوهی از اخبار و اتفاقات جدید دفن می‌شود. برای این شادی زودگذر، چرا هزینه‌ای به بزرگی اخلاق و انصاف می‌پردازید؟ چرا حاضرید وجدان و شرافت حرفه‌ای‌تان را لگدکوب کنید؟ اگر شکوری در فدراسیون دنبال زد و بند نبوده باشد چه؟ اگر میلیچ دوپینگ نکرده باشد چه؟ چرا پایه‌های اخلاقی در جامعه ما این همه سست شده است؟

از همه اینها که بگذریم، چنین تحرکاتی اصلا به سود تیم خودی هم نیست. باور کنید تمرکز کامل بر اتفاقات درون زمین، تقویت قوت‌ها و ترمیم ضعف‌ها هزار برابر مفیدتر از آن است که دنبال جوسازی برای تیم مقابل باشیم. برد و باخت در آستین خودمان است، آن را در خانه همسایه نجوییم. تجربه نشان می‌دهد چاه‌کن همیشه ته چاه بوده. اگر برای روح رقابت و آزادمردی ارزشی قائل نیستید، لااقل در راستای همین اصل منطقی به تیم خودتان بپردازید و رقیب را رها کنید.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها