به صدا درآمدن زنگ خطر برای ائتلاف مهدی تاج
21710
کیومرث هاشمی با پشتوانه مجلس می‌آید!
20 دی 1399
50
ایرانی
یکی از اتفاقات این روزهای ورزش ایران که کارزار آن هر روز داغ تر می‌شود، بحث انتخابات فدراسیون فوتبال است که قرار است نفرات کاندید شده در اسفندماه 99 شانس خودشان را بیازمایند.

روزنامه گل - یکی از اتفاقات این روزهای ورزش ایران که کارزار آن هر روز داغ تر می‌شود، بحث انتخابات فدراسیون فوتبال است که قرار است نفرات کاندید شده در اسفندماه 99 شانس خودشان را بیازمایند. در همین چارچوب هر روز اسم‌های زیادی را می‌شنویم که حرف از حضورشان است و در مورد عده‌ای هم شنیده می‌شود که به نفع دیگر کاندید از این حضور صرفنظر می‌کنند. با آمدن علی کریمی و قطعی شدن حضور او در انتخابات این دوره فدراسیون فوتبال، یکی از کسانی که از حضور صرفنظر کرد سعید آذری بود که حسابی از این مساله استقبال کرد. در کنار علی کریمی حضور بهاروند و مهدی محمدنبی به عنوان ائتلاف تاج بسیار شنیده می‌شود و عزیزی خادم هم مثل همیشه یکی از پاکارهای این انتخابات خواهد بود.

در این میان اما حالا یک اسم آشنای دیگر هم گویا عزم خودش را برای حضوردر این انتخابات جزم کرده است. این شخص اشتباه نکنید، سردار آجورلو نیست که تا حالا خبری از ثبت نام او نیست. گزینه‌ای که اسمش در حالی مطرح شد که گفته می‌شد حمایت مجلس را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی پیش رو دارد.

این گزینه آشنا، کیومرث هاشمی است که گفته می‌شود امروز برای ثبت نام و کسب کرسی ریاست فدراسیون فوتبال اقدام خواهد کرد. گزینه‌ای منتسب به طیف اصولگرا که قبلا ریاست کمیته ملی المپیک را برعهده داشت و در دوره انتقالی نیز رئیس فدراسیون فوتبال بوده و یک دوره هم به عنوان معاون در کارنامه اش دارد.

در مورد کیومرث هاشمی که گفته می‌شود گزینه مدنظر جناح راست برای فدراسیون فوتبال است، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که با او برای حضور در این دوره انتخابات بسیار صحبت شده و در نهایت با تاکید بر حضورش او قرار است امروز با ثبت نام پای به کارگزار انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بگذارد.

همان طور که در بالا گفته شد پیش از حضور کیومرث هاشمی شنیده می‌شد که سردار آجورلو حمایت قالبیاف را پشت سر خودش می‌بیند. جایی که رئیس مجلس قرار است از او که در زمان سمتش به عنوان شهردار تهران، پست رئیس ورزش شهرداری را به وی سپرده بود، حمایت کند. حالا اما با آمدن کیومرث هاشمی ماجرا با یک چرخش 180 درجه‌ای مواجه شده است.  شنیده می‌شود مجلسی‌ها و شخص قالیباف برخلاف شایعه‌ها قرار است به واسطه اجماعی که روی کیومرث هاشمی وجود دارد از او حمایت کند و با این اتفاق نظر وی به عنوان کاندیدا وارد کارزار انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شود.

 

زنگ خطر برای ائتلاف بهاروند به صدا درآمد

حضور کیومرث هاشمی که گفته می‌شود امروز قرار است برای ثبت نام ریاست فدراسیون فوتبال اقدام کند، قطعا یک زنگ خطر برای حیدر بهاروند و به قولی ائتلاف مهدی تاج است. بهاروند که خودش را با توجه به ائتلاف با هیأت‌های فوتبال گزینه نهایی می‌داند حالا با آمدن کیومرث هاشمی یک روند متفاوتی را پیش روی خود خواهد دید. قطعا با حضور کیومرث هاشمی که گفته شد حمایت مجلس و شخص قالیباف را پشت سر خود می‌بیند و روی حضورش نیز تاکید زیادی شده است، ماجرای نگاه هیات‌های فوتبال به این ماجرا متفاوت خواهد بود. جایی که بدون شک نمایندگان مجلس با توصیه هایی که به روسای هیات‌های فوتبال خواهند داشت نگاه آن‌ها را به انتخابات پیش رو تغییر خواهند داد و حالا دیگر دعوای اصلی برس این ماجراست که چه کسی زورش برای اقناع هیات‌های فوتبال و گرفتن آرا بیشتر خواهد چربید.

 

کریمی معادلات را بر هم می‌زند

با این حال و با اینکه گفته می‌شود دعوای اصلی بین ائتلاف تاج و گزینه اصلی آن حیدر بهاروند با کیومرث هاشمی است که حمایت مجلس را در اختیار دارد، حضور یک نفر دیگر شاید معادلات را برهم خواهد زد. این شخص علی کریمی است که با عزمی راسخ قرار است وارد کارزار انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شود. این مساله شاید نگاه‌ها را بازهم دچار تغییراتی کند و همه پشت این گزینه بیایند که اجماع عمومی روی آن بسیار زیاد است و خیلی از اهالی فوتبال استقبال زیادی از این اتفاق داشته اند. این مسائل همه نشان دهنده این است که فوتبال ایران در روزهای آینده شرایطی جذاب و پرخبر را خواهد داشت و باید دید کدام گزینه در نهایت می‌تواند با غلبه بر سایر گزینه‌ها این کرسی را به دست بیاورد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها