شنیده‌ها از اولتیماتوم باشگاه به یحیی برای دربی و فولاد
21708
تارتار جانشین گلمحمدی در صورت برکناری احتمالی
20 دی 1399
72
ایرانی
بیش از یک سال قبل  بود که مهدی تارتار سرمربی وقت پارس جنوبی جم اعتراف کرد یکی از آرزوهایش مربیگری در پرسپولیس است و روزی به آن دست خواهد یافت.

روزنامه گل - بیش از یک سال قبل  بود که مهدی تارتار سرمربی وقت پارس جنوبی جم اعتراف کرد یکی از آرزوهایش مربیگری در پرسپولیس است و روزی به آن دست خواهد یافت.:«به‌هرحال پرسپولیس تیمی بوده که از کودکی آن را دوست داشته‌ایم. ما که بدمان نمی‌آید این اتفاق بیفتد. ولی با شرایط مناسب و مهیا.» پیش از آن‌هم او درباره سؤالی میتی بر این‌که دوست دارد سرمربی پرسپولیس شود این‌گونه پاسخ داده بود:« اگر بگویم نه دروغ گفته‌ام، اما دوست دارم زمانی این اتفاق برایم بیفتد که بتوانم در پرسپولیس موفق باشم، نه اینکه فقط در چند بازی مهمان این تیم باشم.» حالا خبر می‌رسد که سرمربی فعلی پیکان گزینه اصلی باشگاه پرسپولیس برای جانشینی یحیی گلمحمدی در صورت برکناری احتمالی این مربی است.

شایعه شده است که دربی آخرین فرصت گلمحمدی است و اگر در این بازی نتیجه نگیرد آن‌وقت برکنار می‌شود یا خودش استعفا خواهد داد. برخی هم از اولتیماتوم باشگاه به گل محمدی می‌گویند که  فقط در دربی و بازی با فولاد فرصت دارد تا تیمش را از بحران خارج کند.آنچه مشخص است هیات مدیره و سرمربی تیم با یکدیگر اختلاف دارند و یحیی چند بار علیه آن‌ها مصاحبه‌هایی انجام داده بود. پرسپولیس در این فصل از 7 بازی  لیگ فقط  2 برد دارد و 5 تساوی کسب کرده است. اگر شکست فینال لیگ قهرمانان آسیا را حساب کنیم، گلمحمدی در 8 بازی اخیرش نتایج خوبی کسب نکرده و اگر مقابل استقلال و فولاد هم ناکام باشد آن‌وقت تیمش در بحرانی عمیق‌تر فرو خواهد رفت.

یکی از استدلال کسانی که مخالف برکناری سرمربی پرسپولیس بودند به نبود جانشین مناسب برای او برمی‌گشت. حالا خبر می‌رسد این مشکل هم حل‌شده است و مدیران باشگاه جانشین او را هم پیدا کرده اند. باید دید یحیی می‌تواند تیمش را از این بحران خارج کند یا خودش هم در این بحران غرق می‌شود.تارتار در لیگ بیستم با پیکان نتایج خوبی گرفته و از 10 بازی صاحب 16 امتیاز است و در رتبه چهارم جدول قرارداد. او موفق شد با پیکان استقلال را متوقف کند. برخلاف او پرسپولیس با یحیی از 7 بازی 11 امتیاز دارد و اگر از 2 بازی بعدی امتیازهای خوبی جمع نکند در نیمه پایینی جدول جا خوش می‌کند.

باید دید در دربی چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد. سرمربی پرسپولیس خودش تأکید کرده است که از این بازی سخت و حساس فقط برد و 3 امتیاز را می‌خواهند. این موضوع نشان می‌دهد که او برای نتیجه گرفتن در دربی تحت‌فشار است و شایعاتی که در این خصوص به گوش می‌رسد چندان هم دور از واقعیت نیست. شایعاتی که می‌گویند در صورت شکست در دربی کار یحیی در پرسپولیس تمام می‌شود و در صورت تساوی بازی با فولاد آخرین فرصت او برای بردن خواهد بود. به‌عبارت‌دیگر یحیی در 2 بازی پیش رو اولاً نباید در دربی ببازد و دست‌کم یک برد کسب کند که البته کار آسانی هم نخواهد بود. در غیر این صورت احتمالاً تارتار جانشین اش خواهد شد. نکته جالب اینکه باشگاه پرسپولیس به این شایعات واکنش نشان نداده و آن‌ها را تکذیب نکرده است. با دست‌کم در روزهای اخیر از حمایت بی‌قیدوشرط از گلمحمدی خبر نداده تا غیرمستقیم این شیعه رد شود!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها