20458
لطیفی: دیدار استقلال - پیکان افتضاح بود/ فکری باید فکری به حال حریفان دفاعی کند
12 آذر 1399
52
ایرانی
بازیکن پیشین استقلال معتقد است که تیم‌هایی چون پیکان چاره‌ای جز بازی دفاعی مقابل این تیم ندارند و محمود فکری باید چاره‌ای در این باره بیندیشد.  

علی لطیفی در خصوص عملکرد استقلال در دیدار با پیکان اظهار داشت: بازی افتضاح بود و چیزی برای دیدن نداشت. بازی استقلال با توجه به مهره‌هایی که دارد، روی زمین است و دنبال فوتبال مالکانه هستند. شاید کیفیت زمین خوب نبود، اما تاکتیک تیم پیکان هم اجازه بازی کردن به تیم استقلال را نمی‌داد.

وی افزود: پیکان در یک سوم دفاعی خودش دفاع چند لایه تشکیل داده بود و استقلالی‌ها سعی داشتند از کناره‌ها با ارسال به گل برسند. ارسلان مطهری در خط حمله تنها بود و میان مدافعان پیکان موقعیت خاصی به دست نیاورد، جز یک صحنه با ارسال احمد موسوی و ضربه ارسلان مطهری که موقعیت نصفه و نیمه‌ای خلق شد. مهدی تارتار و تیمش را نمی‌توان مقصر بدانیم. شاید اگر من هم مقابل تیمی پر مهره‌ای مثل استقلال قرار می‌گرفتم، با همین سبک بازی می‌کردم. استقلال مهره‌های خلاق و خطرناکی دارد و اگر پیکان می‌خواست بی محابا بازی کند، قطعاً شکست می‌خورد و نمی‌توانست همین یک امتیاز را هم بگیرد. پیکان هم سعی داشت روی ضد حملات و ارسال توپ پشت مدافعان به گل برسد که آنها هم موفق نشدند.

مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به ضعف‌های این تیم گفت: استقلال روی ضربات ایستگاهی دچار مشکل است و همچنان ساختار دفاعی‌اش مشکل دارد. با توجه به نوع بازی پیکان، این ضعف در خط دفاعی خیلی نمایان نشد، اما فکر می‌کنم مشکل خط دفاعی به زودی حل شود. با حضور مرادمند در خط دفاعی، استقلال آرام آرام به ثبات می‌رسد. چون مرادمند بازیکنی خوب روی هواست و بازیسازی را هم به خوبی انجام می‌دهد. با حضور او خط دفاع استقلال شکل خوبی می‌گیرد و ضعف فصل قبل حل می‌شود، اما کادرفنی استقلال و محمود فکری باید فکری به حال بازی مقابل تیم‌هایی چون پیکان کنند. همه تیم‌ها قرار نیست مقابل استقلال باز بازی کنند و استقلال باید پلن دومی برای تقابل با تیم‌های دفاعی داشته باشد.

لطیفی در خصوص ضعف استقلال در گلزنی به تیمی با شرایط پیکان خاطرنشان کرد: اگر شیخ دیاباته مقابل پیکان در ترکیب بود، می‌توانست موثر باشد، چون او روی بازی مستقیم و توپ‌های بلند خوب کار می‌کند. با این وجود، تیم‌های دیگری هم هستند که مقابل استقلال دفاعی بازی کنند و همین نوع فوتبال را انجام دهند. استقلال در بازی با ماشین‌سازی روی ضربه ایستگاهی به گل رسید و باعث شد ماشین‌سازی در ادامه بازی فضای را باز کند و به دنبال حمله برای جبران گل باشد که استقلال فرصت ایجاد موقعیت در ضد حملات را داشت. در مجموع باید به محمود فکری زمان داد تا بتواند تفکراتش را در استقلال پیاده کند.

تسنیم


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها