یحیی می تواند روی جوانان تیمش حساب باز کند
20071
این گنج های پنهان پرسپولیس!
04 آذر 1399
65
ایرانی
پرسپولیس در دومین گام از رقابت های لیگ برتر بیستم توانست بعد تساوی هفته نخست مقابل سایپا این بار در ورزشگاه آزادی و در هوایی بارانی در نخستین روز از آخرین ماه پاییز به یک سه امتیاز مهم با تک گل سیامک نعمتی مقابل نفت آبادان دست پیدا کند.


سیدیاسر رضوی 

پرسپولیس در دومین گام از رقابت های لیگ برتر بیستم توانست بعد تساوی هفته نخست مقابل سایپا این بار در ورزشگاه آزادی و در هوایی بارانی در نخستین روز از آخرین ماه پاییز به یک سه امتیاز مهم با تک گل سیامک نعمتی مقابل نفت آبادان دست پیدا کند. در این بازی هوای بارانی و بعد هم کیفیت چمن به زعم ادعای کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس کار شاگردان گل محمدی را مقابل نفت آبادان با هدایت سیدسیروس پورموسوی سخت کرده بود. اتفاقی که باعث شد برنامه های تاکتیکی گل محمدی هم برای این بازی تغییر پیدا کند و همین باعث شد این مربی خیلی دیر و در دقایق پایانی نیمه دوم دست به تغییر بزند. براساس مشاهدات از تمرینات پرسپولیس، یحیی گل محمدی با توجه به عدم جذب بازیکنان مدنظر خود در نقل و انتقالات به دنبال استفاده حداکثر از توان بازیکنان خود است که طی این چند سال به خوبی یاد گرفته اند در چندین پست بازی کنند و همین مساله سبب شده او به دنبال این باشد که به شکلی شناور تیمش را مقابل رقبا آماده حضور در زمین کند. در کنار این مساله به نظر می رسد سرمربی پرسپولیس حالا با نگاهی ویژه تر به جوانان خود میدان بدهد که شاید نقطه عطف این تصمیم یحیی به استفاده از علی شجاعی در خط حمله به جای حضور در سمت چپ باشد. تصمیمی که به نظر می رسد با آمدن مهدیخانی هم گل محمدی روی این مساله اصرار دارد که از شجاعی در خط حمله بهره برده و دیگر از بازیکنان خود در چندین پست استفاده و آن ها را برای این مساله آماده کند. در کنار این بازیکنان پرسپولیس جوانان دیگری هم دارد که به نظر می رسد امسال شانس بالاتری برای بازی خواهند داشت. به جز امیر روستایی که به شکلی قرضی و برای اینکه بازی بیشتری به او برسد با مشورت گل محمدی به پیکان رفت، حضور چند بازیکن جوان دیگر هم می تواند نقطه قوتی برای گل محمدی باشد که با میدان دیدن برای بازی های پیش رو آماده شوند.

سیداحسان حسینی؛ گزینه ای در قلب خط دفاع

به نظر می رسد با توجه به رفتن شجاع خلیل زاده و ناکامی پرسپولیس در جذب یک مدافع خوب و اسم و رسم دار این بازیکن جوان که چند سالی پشت خط مانده این شانس را داشته باشد که بخت خودش را برای نشان دادن توانایی هایش در لیگ بیستم بیازماید. بازیکنی که تا پیش از رفتن شجاع خلیل زاده با بودن این بازیکن در کنار کاپیتان سیدجلال و کنعانی زادگان در کمترین حالت می توانست شانسی برای موفقیت خود در لیگ بیستم ببیند اما گویا امسال شرایط برای او کمی مساعدتر است. بازیکن خوش اخلاق و خوش استیلی که به نظر می رسد یحیی روی او نظر مثبت داشته باشد. به همین خاطر سیداحسان حسینی، یکی از این بازیکنان است که یحیی می تواند با توجه به عدم جذب یک مدافع با رفتن شجاع روی او حساب ویژه ای بازی کند. بازیکنی که الگوی خودش را سیدجلال حسینی می داند و با قد و قامت مناسبی که دارد این شانس را به گل محمدی می دهد که از او در موقع اضطرار بهره برده و از این بازیکن جوان در قلب خط دفاعی بهره ببرد.

سعید حسین پور؛ می تواند آچار فرانسه یحیی باشد

بازی در هافبک دفاعی، پشت مهاجم، دفاع راست و چپ؛ اینها همه از توانایی های یکی دیگر از جوانان پرسپولیس به نام سعید حسین پور است که چند سالی است مثل سیداحسان حسینی منتظر یک فرصت برای نشان دادن توانایی های خودش است. در تمرینات آخر پرسپولیس یحیی گل محمدی از این بازیکن درروزهایی که سیامک نعمتی به همراه مهدی شیری در اردوی تیم ملی بود در دفاع راست بهره بردو اتفاقا عملکرد خوب این بازیکن نشان داد که گل محمدی به جای استفاده از سیامک در دفاع می تواند در فاز تهاجمی بهره برده و این جوان را پشت خط مهدی شیری دیگر ملی پوش سرخ ها نگه دارد.

محمد شریفی؛ تلفیقی از کمال و احمد

یکی دیگر از بازیکنان جوانی که پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات برای لیگ بیستم به خدمت گرفت، محمد شریفی است. بازیکنی که با بازی در سن 16 سالگی در لیگ برتر توانست رکورد سعید عزت اللهی را به عنوان جوان ترین بازیکن بشکند و در تیم ملی نوجوانان هم با زدن 8 گل اسم و رسمی برای خودش دست و پا کرد. شریفی نشان داده که می تواند بازیکنی باشد که تلفیقی از نوراللهی و کامیابی نیاست. بازیکنی روبه جلو با قدرت توپگیری بالا که به نظر می رسد یحیی می تواند روی او برنامه ای ویژه داشته باشد و در سیستم شناور خود از این بازیکن خوش تکنیک و خلاق بهره ببرد. حتی شنیده شد که در بازی با نفت آبادان هم قرار بود او به میدان برود اما هوای بارانی و سخت شدن شرایط بازی سیستم بازی را تغییر و حضور او را در میدان به تاخیر انداخت.

آریا بزرگر؛ با کیفیتی که باید صبور باشد

یکی از بازیکنان خوبی که پرسپولیس به عنوان یک سرمایه در چند سال اخیر به خدمت گرفته است، آریا بزرگر است. مهاجم جوانی که از تیم ملی جوانان به خدمت گرفته شد. این بازیکن که به زعم اکثر اهالی فوتبال می تواند آینده خوبی داشته باشد با عملکردش توانسته در دو سال اخیر نظر مثبت سرمربیان پرسپولیس را برای حضور در تمرین بزرگسالان جلب و حتی در بیشتر بازی ها به عنوان بازیکن تعویضی روی نیمکت بنشیند. با این همه اما آریا کیفیت دارد اما شاید شانس کمی برای او متصور بود هرچند که با نبودن عیسی آل کثیر و نگرفتن یک مهاجم جایگزین می تواند اقبال بالاتری نسبت به سال قبل برای احتمال حضور در میدان پیدا کند. بازیکنی سرعتی و تکنیکی که در خط حمله که در صورت صبوری می تواند یکی از سرمایه های خوب پرسپولیس در سال های آینده در خط حمله باشد.  این بازیکنان و دیگر جوانان پرسپولیس که حالا در تمرینات این تیم حاضر هستند این شانس را دارند که از روزهای سخت پرسپولیس در آسیا و تا نیم فصل نخست برای خودشان یک فرصت بسازند و باید دید به این ترتیب گل محمدی به چه شکل و چگونه از این بازیکنان در مسیری که پیش رو دارد، بهره ببرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها