استقلال مقابل ماشین سازی متحول می شود
20060
رونمایی از مظاهری، مهدی پور و نادری
04 آذر 1399
47
ایرانی
محمود فکری پس از پیروزی دلچسبی که در بازی هفته اول مقابل مس رفسنجان داشت و طلسم ناکامی های استقلال در هفته اول را شکست، در بازی دوم هم با همان ترکیب به دنبال شکستن طلسم های بعدی بود.

روزنامه گل - طلسم ناکامی ها در بازی های هفته دوم و نباختن نکونام به استقلال که با وجود جلو افتادن آبی ها در نهایت با 2 گلی که دریافت کردند محقق و میسر نشد. کادرفنی استقلال در بازی با فولاد منهای محمد نادری و احمد موسوی 5 خرید دیگر لیگ برتری خودش و همچنین داریوش شجاعیان و سجاد آقایی را در اختیار داشت، اما تنها یک تغییر اجباری در ترکیب تیمش نسبت به باری اول انجام داد که آنهم اجباری بود. به این ترتیب که محمد حسین مرادمند جانشین سیاوش یزدانی مصدوم شد. با شکست تلخ استقلال برابر فولاد و بازگشت نادری و موسوی ترکیب استقلال دگرگون خواهد شد و فکری مجاب شده است که باید تغییراتی را در تیمش ایجاد کند.

 با گل هایی که حسین حسینی خورد و شکست استقلال این بار نوبت به رشید مظاهری می رسد تا درون دروازه قرار بگیرد و اولین بازی اش را برای استقلال انجام دهد.به خصوص که او برای رویارویی با تیمی که متعلق به زنوزی بوده باید انگیزه های مضاعفی داشته باشد. در خط دفاع هم اگر نادری و موسوی به لحاظ بدنی آماده باشند به احتمال فراوان مدافعان کناری استقلال خواهند بود. اگر موسوی برای فیکس بازی کردن آماده نباشد بازهم وریا دفاع راست خواهد بود، اما در غیر این صورت مانند بازی های دوستانه احتمالا فکری هردو بازیکن را در دفاع و بال راست به بازی خواهد گرفت. دیگر بازیکنی که حضورش در ترکیب اصلی قطعی شده مهدی مهدی پور است. فرشید باقری مقابل فولاد عملکرد پر انتقادی داشت و روی گل اول حریف تاثیر گذار بود.

علاوه بر این بازی ضعیف، او با پاسخگویی به هواداران معترض باعث ایجاد حاشیه هایی شد و در بازی با ماشین سازی جای خودش را به مهدی پور خواهد داد. فرشید اسماعیلی هم جدا از بحث مصدومیت و احتمال نرسیدن اش به بازی روز چهارشنبه به لحاظ فنی هم نمایش پر انتقادی مقابل فولاد داشت تا حتی اگر برای دیدار با ماشین سازی آماده هم شود شانس چندانی برای فیکس بازی کردن او وجود نداشته باشد. از خط هافبک استقلال فقط مسعود ریگی باقی می ماند و آرش رضاوند هم اگر به لحاظ بدنی آماده شده باشد شانس بازی کردن دارد چون در پست او دست کادرفنی استقلال آنقدرها باز نیست. استقلال در خط حمله هم تغییراتی دارد. گویا به فکری توصیه شده است تا از ارسلان مطهری فیکس بازی نگیرد و کارایی او به عنوان بازیکن تعویضی بیشتر است. با توجه به اینکه شیخ دیاباته هم به تمرینات برگشته و بگو بخند او با محمود فکری در رختکن نشان می دهد آنها کاملا سوئتفاهم بوجود آمده را برطرف کرده اند و این موضوع شانس فیکس بازی کردن شیخ مقابل ماشین سازی را افزایش می دهد.

به این ترتیب پیش بینی می شود استقلال در بازی سوم بین 5 تا 6 تغییر در ترکیب اصلی خودش داشته باشد. اگر آبی ها با همان ترکیب مقابل فولاد به برتری می رسیدند بعید بود فکری به ترکیب تیمش دست بزند، اما با شکستی که متحمل شدند و نمایش ضعیفی که داشتند کادرفنی استقلال ناچار است تا با استفاده از بازیکنان جدید و تغییراتی که می دهد استقلال را برای نمایش بهتر و کسب دومین برد فصل آماده کند. هرچند نیمکت شلوغ استقلال و تعداد زیاد کسانی که به فکری مشاوره و کمک فکری می دهند اغلب سرمربی آبی ها را دچار تردید و تزلزل در تصمیم کرده است و پیش آمده که در آخرین لحظات نظرش را تغییر داده است. باید دید خبرهایی که از استقلال درباره تغییرات اساسی ترکیب اصلی شنیده می شود اتفاق خواهد افتاد یا بازهم هستند کسانی که رای سرمربی جوان تیم را بزنند تا تفکرات فنی خودشان در تیم پیاده شود؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها