با این خط حمله یک جا به مشکل می خوریم
20059
کرمانی مقدم: سکته کردم تا پرسپولیس برد! / داور کاری کرد تا یحیی از کوره در برود
04 آذر 1399
50
ایرانی
هافبک ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد پرسپولیس برای بهتر شدن باید حتما خط حمله اش را تقویت کند چون ادامه این روند برای آن ها مشکل ساز خواهد شد.

روزنامه گل - مرتضی کرمانی مقدم می گوید پرسپولیس نسبت به بازی سایپا کمتر موقعیت ایجاد کرد اما از همان تک موقعیت ها بهترین استفاده را برد و 3 امتیاز را کسب کرد.

هافبک سابق پرسپولیس عقیده دارد یحیی آدم ساکت و آرامی است. برای همین مطمنا داور باعث شده او از کوره در برود و به آن شکل اعتراض کند.

کرمانی مقدم می گوید عبدی برای بهتر دیده شدن احتیاج دارد که یک مهاجم با تجربه کنارش بازی کند تا خلاقیت هایش را نشان دهد. او بازیکن خوبی است و استیل یک مهاج کلاسیک را دارد ولی هنوز تجربه کافی ندارد.

بازی با نفت آبادان را چطور دیدید ؟

در مجموع بازی خوبی بود. پرسپولیس به 3 امتیاز بازی نیاز مبرمی داشت که موفق شد به 3 امتیاز برسد. اما من که به عنوان یک هوادار   از تلویزیون بازی را می دیدم تا داور سوت را بزند داشتم سکته می کردم. در این بازی برعکس بازی با سایپا موقعیت زیادی ایجاد نکردیم. متاسفانه این بازی هم داشت مثل بازی با سایپا گره می خورد. من فکر می کنم پرسپولیس کماکان در محوطه جریمه و پیشانی خط حمله خوب عمل نمی کند. شما در روزی که سخت موقعیت درست می کنید باید از حداقل موقعیت ها بهترین بهره را ببرید.

 

یعنی عقیده دارید پرسپولیس با کمبود مهاجم گلزن مواجه است ؟

بله متاسفانه همینطور است. پرسپولیس هرچقدر درخط دفاع خوب بازی می کند و هافبک ها بازی را در کنترل خود دارند در خط حمله خوب نبودند و نیستند. به عقیده من یحیی گل محمدی باید چاره ای بیاندیشد. متاسفانه بازهم تاکید می کنم باید حداقل 2 تا 3 توپ آخر باید گل شود اما اینطور نمی شود.

 

به عقیده شما عبدی می تواند انتظارات رادر ادامه کار برآورده کند؟

عبدی در مجموع بازیکن خوبی است.  چون هم استیل یک مهاجم خوب را دارد و هم اینکه باهوش نشان داده است. اما در عین حال به خاطر جوانی هنوز تجربه کافی ندارد. او به مرور زمان بهتر از این می شود. اما در عین حال من عقیده دارم برای بهبود روند کار عبدی باید یک مهاجم با تجربه را در کنار او قراردهیم.

 

پرسپولیس برای تقویت خط حمله یک مهاجم جوان لژیونر را جذب کرده است نظر شما در باره او چیست ؟

بله من هم شنیده ام  پرسپولیس بازیکنی به نام مهدی خانی را جذب کرده است اما شناختی از او ندارم و بازی هایش را ندیده ام. به طور کلی باید بگویم مهاجم و یا هر بازیکنی که تازه به پرسپولیس اضافه می شود کار خیلی سختی دارد و فشار مضاعفی را تحمل می کند. من امیدوارم او موفق شود و بتواند به پرسپولیس کمک کند. چون هر بازیکنی که برای اولین بار به پرسپولیس می آید یا موفق می شود و به اوج می رسد یا نابود می شود و باید فصل بعد از این تیم جدا شود.

 

فکر نمی کنید پرسپولیس با ادامه این روند به مشکل بر خورد کند؟

متاسفانه اگر این روند ادامه داشته باشد، صد درصد پرسپولیس در ادامه کار به مشکل خواهد خورد. من فکر می کنم یحیی و باشگاه باید فکری به حال این موضوع بکنند. اما باید در عین حال به یک نکته اشاره کنم پرسپولیس شخصیت قهرمانی دارد. این تیم قبلا و در زمان برانکو با 13 بازیکن به فینال آسیا رسیده است.  با خود یحیی هم در شرایط نا برابر و در حالی که مهاجم اصلی تیم را محروم کردند موفق شد با شکست دادن تیم عربستانی به فینال برسد. بنابراین باید بگویم این شخصیت کمک می کند که پرسپولیس از این مشکل عبور کند.

 

در بازی با نفت آبادان یحیی گل محمدی از زمین اخراج شد آیا او مستحق اخراج بود ؟

ببینید من در صحنه حضور نداشتم ببینیم چه مشکلی پیش آمده که داور یحیی را اخر اج کرده است. اما در کل باید بگویم یحیی انسانی بسیار ساکت و ماخوذ به حیا است. من آرام تر از این آدم ندیده ام. مطمنا مشکلی پیش آمده و این مشکل بر روی اعصاب او تاثیر گذار بوده که باعث شده حرکاتی انجام دهد و متعاقبا داور او را اخراج کند. همانطور که اول صحبت هایم گفتم پرسپولیس به 3 امتیاز این دیدار نیاز مبرم داشت. بازی اول را با تساوی تمام کرده بود. از سوی دیگر شما در هفته های ابتدایی باید امتیازات لازم را جمع آوری کنید. چون در قهرمانی خیلی تاثیر گذار است. برای همین او فشار زیادی را در آن لحظات پایانی تحمل می کرد. برای همین یک لحظه عصبانی شده و حرکتی انجام داده است. من عقیده دارم یحیی از مودب ترین و منظم ترین مربیان ایرانی است و این اخراج یک سوء تفاهم بوده است.

 

داوری بازی را چطور دیدید؟

داوری در مجموع بد نبود. .ولی در این یکی و دوساله داوری ها بسیار ضعیف بوده است. متاسفانه داور بازی پرسپولیس گاهی اوقات با سوتهای اشتباه کادر فنی و بازیکنان را عصبی می کرد

 

پرسپولیس این هفته باید به مسجد سلیمان برود و با دیگر تیم نفتی بازی کند آن بازی را چطور می بینید ؟

پرسپولیس در مسجد سلیمان بازی سختی خواهد داشت. شما دیدید در انجا به ندرت پیروز شده ایم. اگر اشتباه نکنم فقط یکبار با خود یحیی در فصل گذشته بود که این تیم را شکست دادیم. درزمان برانکو هم با آن ها مساوی کردیم. بنابراین باید بگویم کار سختی در مسجد سلیمان داریم. امادر عین حال باید این نکته را گوشزد کنم اگر که پرسپولیس گل اول را به ثمر برساند گره کور بازی حل می شود و در نهایت می تواند برنده از زمین خارج شود. پرسپولیس دفاع تیمی خوبی دارد و برای همین کمتر شده که گل اول را بزند و بعد گل بخورد. در همین بازی با نفت آبادان شما این موضوع را مشاهده کردید. پرسپولیس هم نفرات خوبی در خط دفاع دارد و هم دفاع تیمی را به خوبی اجرا می کند و برای همین سخت گل می خورد. بنابراین بازهم تاکید میکنم کافی است گه اول را بزنند تا برنده از زمین خارج شوند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها