20034
هراتیان: در فوتبال ایران کوید بِرِیک داریم نه کولینگ بِرِیک
03 آذر 1399
41
ایرانی
مدیر پزشکی ایفمارک گفت: وقفه هایی که در دو نیمه مسابقات فوتبال باشگاهی ایران انجام می شود کولینگ بریک نیست بلکه کوید بریک است.

روزنامه گل-دکتر زهره هراتیان در گفت و گو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد انتقادهایی که به انجام کووید بریک( دو وقفه در دقایق ۳۵ و ۷۰ ) در جریان مسابقات لیگ برتر انجام می شود اظهار داشت: با توجه به اینکه بیماری کووید ۱۹ پدیده جدیدی در دنیاست و عوارض دقیق ویروس کرونا و این بیماری را روی بدن بازیکنان نمی دانیم تصمیم گرفته شد که وقفه هایی مثل کولینگ بریک با نام کووید بریک اجرا شود و به همین دلیل  در دقایق ۳۰ و ۷۵ مسابقه داور برای نوشیدن آب به بازیکنان دو تیم و پایین ‌آمدن دمای مرکزی استراحت می دهد.کووید بریک از اواخر فصل گذشته در فوتبال ایران انجام شد و پیش از آن هم در فوتبال باشگاهی اسپانیا اجرا شده است.

مدیر پزشکی ایفمارک تاکید کرد: در حال حاضر نیز در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال در مورد اجرای کووید بریک در فصل سرما بحث و گفت و گو خواهیم کرد و البته بازخورد این کووید بریک را از پزشکان تیم ها، بازیکنان و مربیان خواهیم داشت و سپس در مورد اینکه کووید بریک ادامه یابد یا نه تصمیم گیری قطعی انجام می شود.البته اجرای کووید بریک در راستای کاهش آسیب به بدن  فوتبالیست ها بوده است زیرا تضعیف سیستم ایمنی یکی از عوامل ابتلا به بیماری کووید است و ما به عنوان بدنه حافظ سلامت بازیکنان از همه ایزارهای موجود من جمله کووید بریک جهت حفظ ایمنی بدن بازیکنان استفاده کردیم.

وی افزود: قانون کولینگ بریک نیز به این دلیل اجرا شد که بازیکنان در گرمای زیاد تمرکز و بازدهی شان کم می شد و احتمال آسیب دیدگی شان افزایش پیدا می کرد. اکنون با توجه به سرد شدن هوا احتمال دارد بعد از بحث در ستاد مقابله با کرونا در فوتبال این قانون کووید بریک هم لغو شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها