پسر باد، پوست کروکودیل ندارد
19982
اینجا جای امثال شما نیست
02 آذر 1399
1811
ایرانی
مگر او اهل زد و بند است؟ مگر بازی‌های پشت پرده را بلد است؟ مگر دلالی می‌داند؟ مگر نوچه و خدم و حشم دارد؟ مگر با خودش مامور «اجی مجی» کردن این طرف و آن طرف می‌برد؟

روزنامه گل- مهدی مهدوی‌کیا از نوادر روزگار است؛ مردی با سابقه مفصل و روشن ملی و باشگاهی که اگر لب تر می‌کرد پیشنهادهای سرمربیگری چند میلیارد تومانی از لیگ برتر به دستش می‌رسید، اما به جای کاسبی از اسم و رسمش، تازه یک پولی هم از جیب می‌گذارد و بی‌منت، استعدادهای جدید را برای این فوتبال کشف و تربیت می‌کند. از او پرسیده‌اند آیا ممکن است بالاخره برای کار به ایران برگردد؟ جواب داده: «نه حالا حالاها. فضای فوتبال ایران خوب نیست و با خلقیات و روحیات من نمی‌سازد.»

بله خب؛ اینجا جای امثال مهدی مهدوی‌کیا، ستاره‌ای با 110 بازی ملی و یکی از 11 بازیکن برتر قرن گذشته هامبورگ نیست. مگر او اهل زد و بند است؟ مگر بازی‌های پشت پرده را بلد است؟ مگر دلالی می‌داند؟ مگر نوچه و خدم و حشم دارد؟ مگر با خودش مامور «اجی مجی» کردن این طرف و آن طرف می‌برد؟ معلوم است که جای مهدی در این فوتبال نیست. صد البته نه اینکه همه آدم‌های این فوتبال همین شکلی باشند، اما صادقانه باید گفت فضا آنقدر سنگین است که صاف و ساده‌ها سخت می‌توانند آن را تحمل کنند.

اگر از جنس اکثریت نباشی، کنار آمدن با این فضا پوست کروکودیل می‌خواهد می‌خواهد؛ پسر باد اما چنین پوستی ندارد. در نتیجه آقا مهدی تمرکزش را روی استعدادیابی گذاشته تا به تنهایی جور یک سیستم ناقص و ناکارآمد را در فوتبال پایه بکشد. مطمئنیم که به زودی تعدادی از بچه‌های او تبدیل به ستاره‌های این فوتبال می‌شوند. بالاتر از مسایل فنی اما، کاش بچه‌های آکادمی کیا کمی هم از خلق و خو و شخصیت خود موشک وام گرفته باشند. در این صورت نور علی نور خواهد شد؛ قند مکرر.دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
علی مشهد 03 / 09 / 1399 28 : 34 : 13

سیاستمداران پاس تهران ابومسلم مشهدفجرسپاسی نابودکردن الانه بازرفتن سراغ دوتیم پرسپولیس واستقلال دوست ورفیق وفامیل برداشتن آوردن بدمیخوادخصوصی بشه اصلااسطورهافوتبال نیستن طوی فوتبال وسیاستمدران بجای کارهای اقتصادی مردم مشغول سرگرمی وتفریح بین خودشون هستن


جواد آقائی 03 / 09 / 1399 18 : 55 : 11

عججججججب متن قشنگ و زیبایی آقا مهدددددی یه دونه ست، اون هم واسه نمونه ست


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها