داستان همیشگی فوتبال ایران
19877
محمود فکری را نکشید
30 آبان 1399
224
ایرانی
هنوز فراموش نکرده‌ایم وقتی مجید نامجومطلق یک بازی آسیایی را از الاهلی عربستان برد، چطور برخی او را با هانسی فیلک، سرمربی بایرن‌مونیخ مقایسه کردند!

روزنامه گل- از اول هم معلوم بود بازی سخت استقلال بین مسابقات هفته‌های آغازین، دیدار با فولاد خوزستان است. همین اتفاق هم رخ داد و محمود فکری روی نیمکت آبی‌ها نخستین شکست فصلش را تجربه کرد. حقیقت آن است که استقلال در این بازی اصلا نمایش خوبی نداشت؛ نه در خط حمله از حرکات زهردار گذشته خبری بود و نه در ساختار دفاعی پیشرفتی حس می‌شد. تنها کافی است به گل ساده فرشاد احمدزاده توجه کنید؛ گلی که نشان می‌داد مدافعان تیم میهمان چقدر سهل‌گیر هستند. در این میان حتی پنالتی بحث‌براتگیز اعلام‌شده به سود استقلال هم نتوانست جریان بازی را به سود این تیم تغییر بدهد. کادر فنی از عهده اداره این بازی بر نیامد و یک پوئن منفی در کارنامه فکری و شرکا ثبت شد.

از حالا به بعد لابد بازار انتقاد از محمود فکری داغ خواهد شد. همان‌هایی که هفته اول بعد از پیروزی برابر مس رفسنجان تازه صعود کرده از فکری یک مربی طلسم‌شکن و افسانه‌ای ساختند، احتمالا این بار تیشه به ریشه او خواهند زد. حقیقت اما چیز دیگری است. در فوتبال برای ساختن تیم‌ها باید زمان صرف شود. هیچ گام مهمی یک شبه برداشته نمی‌شود. فضای نقد در فوتبال ایران «ذاتا» عجول است و این واقعا به تیم‌ها و مربیان صدمه می‌زند. هنوز فراموش نکرده‌ایم وقتی مجید نامجومطلق یک بازی آسیایی را از الاهلی عربستان برد، چطور برخی او را با هانسی فیلک، سرمربی بایرن‌مونیخ مقایسه کردند! همان‌ها اما بعد از شکست استقلال برابر پاختاکور طوری مطلق را زدند که شاید حالا حالاها بنده‌خدا را روی نیمکت هیچ تیمی نبینیم.

این بار هم نوبت فکری است و شاید او که با یک برد پادشاه شده بود، با اوین باخت گوشه رینگ برود. همه این رفتارها اما غلط است. دندان روی جگر بگذارید و اجازه بدهید کادرفنی جدید استقلال تلاشش را برای ساختن تیم انجام بدهد. هنوز برای قضاوت زود است.دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
هر چی چونی بگه 01 / 09 / 1399 12 : 57 : 14

مکتب چونی


آبی استقلالی 01 / 09 / 1399 36 : 59 : 00

مشکل وزیره ،،،وگرنه فتح الله زاده الان مدیر عامل استقلال بود ،فهمید با این وزیر کاری واسه استقلال نمیشه کرد استعفا داد ،،،این در پیتی ها که واسه استقلال مدیر عامل نمیشن ،یه تیم خوب آرامش میخواد ،این آرامش با یک مدیر عامل خوب بدست میاد ،واقعا این آرامش رو در استقلال این چند سال کسی دیده ؟تاکید میکنم به صحبت های علیرضا منصوریان که تا سال 1400 همه تیمها کشک بسابن بغیر از تیم محبوب پسر آقای وزیر ،


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها