به جا مانده از شکست سنگین کی‌روش
19822
کاشت و برداشت «کینه»
28 آبان 1399
859
ایرانی
وقتی کینه می‌کاری، چیزی جز خشم و نفرت درو نخواهی کرد

روزنامه گل- چرا شکست سنیگین و تاریخی کلمبیا با نتیجه شش بر یک برابر حریف متوسطی به نام اکوادور باید این اندازه در ایران بازتاب داشته باشد؟ دلیلش ساده است؛ خود کارلوس کی‌روش با رفتارهایی که هنگام هدایت تیم ملی انجام داد بذر کینه را در دل بسیاری از ایرانیان کاشت. اینکه او مربی خوبی بود یا نه یک بحث دیگر است، اما هنوز فراموش نکرده‌ایم گاهی اوقات چطور حدود اختیاراتش را از یاد می‌برد و برای زمین و زمان تعیین تکلیف می‌کرد. اینکه او چند بازیکن پرسپولیسی تیم ملی را صرفا به خاطر دعوا با برانکو از اردوی خارجی تیم دیپورت کند یا اینکه به بلیت فرست‌کلاس پرسپولیس در سفر به ژاپن پیله کند، هیچ نسبتی با رفتارهای حرفه‌ای نداشت.

کی‌روش سال‌های آخر حضورش در ایران بانی تفرقه شد و این و آن را به جان هم انداخت. نمی‌توان از یاد برد که برای تماشای فینال لیگ قهرمانان آسیا حتی جانی اینفانتینو، رییس فیفا از سوییس به تهران آمد، اما سرمربی تیم ملی این حضور در ورزشگاه را دریغ کرد. انصافا اینها ربطی به نتایج و عملکرد فنی کی‌روش ندارد. او یک تمامیت‌خواه شش‌دانگ بود که فقط دنبال اجرای ایده‌هایش نمی‌گشت، بلکه هر مانع و مخالفی را «له» می‌کرد. با آن مدل رفتاری، هیچ عجیب نیست که امروز بسیاری از منتقدان کی‌روش در ایران از شکست او شادمان باشند و کلمه به کلمه نقدهای تند رسانه‌های کلمبیایی را علیه‌اش بخوانند. وقتی کینه می‌کاری، چیزی جز خشم و نفرت درو نخواهی کرد.دیدگاه های کاربران (5 دیدگاه)
م 30 / 08 / 1399 58 : 55 : 08

کی روش یه دونس


سجاد 30 / 08 / 1399 25 : 32 : 07

اینا در صورتی درست که ر۴تار باشگاه پرسپولیس و شخص برانکو که به نیمکت ایران چشم داشت و تمرکز تسم ملی رو بهم می زد رو فراموش نکنیم


امیر 29 / 08 / 1399 57 : 22 : 23

تابلو بود نویسنده این متن پرسپولیسی بوده و یه جوری میخواست کینه خودش نسبت به کی روش رو نشون بده


جواد آقائی 29 / 08 / 1399 07 : 01 : 20

واقعا که متن قشنگی نوشتید، البته که در آن جریانات و تفرقه افکنی ها، کیروش تنها نبود و بعضی از همکاران شما و بخصوص آقای فردوسی پور خیلی از این آقا طرفداری کرد و آنقدر از ایشان بت ساختند که هوایی شد و دیگه خدا رو هم بنده نبود و به همه کس و همه چیز نگاه از بالا به پایین داشت! ! هیچ وقت هواداران ایرانی جام جهانی روسیه و مسابقه با مراکش رو فراموش نخواهند کرد که چطور عادل خان تا دقیقه بیست آرزو و دعا می کرد که کاش بازی در همان دقیقه تمام شود و داور سوت پایان رو بزند! و ناگهان بعد از بازی ایشان را کوروش کبیر لقب دادن و بخاطر باخت به اسپانیا جشن خیابانی برپا کردن! حتی بعد از باخت مفتضحانه به ژاپن در جام ملتهای آسیا، باز هم اشتباهات ایشان را ماستمالی و توجیه کردن و این باخت را با شکست حمید سوریان مقایسه کردن! !


مسعود ت 28 / 08 / 1399 23 : 35 : 17

از روزنامه ی گل بعید است این چنین نقطه ی ضعف کی روش را بزرگ نمایی کند در تمام مثالهایی که زدید فقط غیبت او در فینال لیگ قهرمانان اشتباه بود. اگرچه آن هم توجیه ضعیفی دارد من 55 سال است که شاهینی و بلافاصله پرسپولیسی هستم. اما دیپورت بازیکنان پرسپولیس از اردوی تیم ملی کاملا درست گفت. یادتان نیست برانکو در تلویزیون با رفتاری بشدت غیرحرفه ای چه حرف بی پایه و غلطی درباره چاق شدن بازیکنان در اردوی ملی زد؟ آنهایی که کیروش و فقط کیروش توانست با آن ها در بیفتد همه شان سم مهلکی برای فوتبال ایران بودند و هستند این چه عباراتی است که درباره کارهای دلسوزانه بیان کرده اید؟ به جان هم انداختن و له کردن و ... شما یک نفر را مثال بزنید که علیه کیروش و عادل فردوسی پور موضع گرفته باشد و انسان مثبتی باشد. من با تجربه کامل این را به شما میگویم که همین یک قطب نما (مخالفت با عادل و کیروش) برای شناختن مفسدان بس است


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها