19812
در ستایش رفتار باوقار دایی / رکوردها مال «شکستن» هستند
28 آبان 1399
41
ایرانی
حتی اگر جواد خیابانی هنگام گزارش بازی فرانسه و پرتغال از فرانسوی‌ها تشکر کند که به خاطر ایران و حفظ رکورد علی دایی در مقابل کریس رونالدو مقاومت می‌کنند(!) واقعیت آن است که به احتمال فراوان این فاصله هفت گله هم دیر یا زود از بین خواهد رفت.

روزنامه گل - حتی اگر جواد خیابانی هنگام گزارش بازی فرانسه و پرتغال از فرانسوی‌ها تشکر کند که به خاطر ایران و حفظ رکورد علی دایی در مقابل کریس رونالدو مقاومت می‌کنند(!) واقعیت آن است که به احتمال فراوان این فاصله هفت گله هم دیر یا زود از بین خواهد رفت و ستاره پرتغالی عنوان بهترین گلزن تاریخ مسابقات ملی را از اسطوره فوتبال ایران خواهد گرفت. بدون هجوم بردن ستاره‌ای در حد کریس به این رکورد، بعید بود در دنیا کسی یاد کار بزرگ علی دایی در تیم ملی ایران بیفتد.
حالا اما خیلی‌ها در جهان در مورد این حد نصاب جادویی حرف می‌زنند؛ از جمله وب‌سایت توتو مرکاتو در ایتالیا که با دایی در مورد احساسش در این مورد مصاحبه کرده است. واکنش ستاره پیشین فوتبال ایران هم کاملا معقول و ستودنی بود؛ او رونالدو را ستایش کرد و گفت: «افتخار می‌کنم اگر بازیکنی در کلاس رونالدو رکورد مرا بشکند. مطمئنم او این فاصله باقی‌مانده را هم به زودی از بین خواهد برد. با این حال منتظر می‌مانم و زمانی که این اتفاق رخ داد، شخصا به کریس تبریک می‌گویم.»
زمانی گرد مولر، گلزن افسانه‌ای آلمان‌ها با ۸۵ گل، رکورددار گلزنی در یک سال تقویمی میلادی بود. این حد نصاب که کمتر کسی از آن آگاهی داشت، چهل سال پابرجا باقی ماند تا اینکه لیونل مسی آن را شکست. لئو پیراهن قاب‌شده‌اش را برای مولر فرستاد و اسطوره ژرمن‌ها هم در مصاحبه‌ای گفت: «بهترین بازیکن دنیا رکورد من را شکسته است. او بازیکنی ارزشمند، بزرگ و فروتن است، اما فقط یک عیب دارد؛ اینکه برای بایرن‌مونیخ بازی نمی‌کند!» بله؛ دنیا همین است. رکوردها برای شکسته شدن هستند و چه بهتر که مسی و رونالدو آنها را شخم بزنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها