بهانه عجیب علی کریمی
19171
بازی در اروپا سخت است؟
10 آبان 1399
136
ایرانی
برادر جان؛ پول درشت گرفته‌ای و انتخابت را انجام داده‌ای. هیچ چیز زشت و عچیبی هم نیست. پس دیگر بهانه‌های واهی نیاور. بی‌خیال!

روزنامه گل- علی کریمی بعد از مدت‌ها سر دواندن باشگاه استقلال راهی لیگ قطر شد تا برای تیم قعرنشین این کشور توپ بزند. به هر حال او به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای حق داشت بعد از پایان قرارداد در مورد آینده‌اش تصمیم بگیرد و همین کار را هم کرد. ممکن است 26 سالگی بهترین سن برای حضور در لیگ قطر نباشد، اما کریمی انتخابش را کرده و گویا مسایل مالی برای او در اولویت بوده است. این داستان را از آنجا می‌شود فهمید که کریمی در آخرین مصاحبه‌اش گفته: «در ایران مشکلاتی مثل عدم پرداخت به موقع مطالبات وجود دارد.» باز خدا را شکر این دوست عزیز مال نسل فعلی فوتبال است؛ نسلی که اغلب صددرصد قرارداد و آپشن‌های‌شان را می‌گیرند، حالا شاید کمی دیر و زود شود، اما باشگاه‌ها مکلف‌اند پول را بدهند. ما در دهه‌های شصت و هفتاد بازیکنانی داشتیم که اگر نصف پول‌شان را از پرسپولیس و استقلال می‌گرفتند باید کلاه‌شان را بالا می‌انداختند. هنوز آدمی داریم که از بیست سال پیش چک پاس نشده دارد. بگذریم؛ سوژه این مطلب چیز دیگری است.

کریمی ترجیح داده پیشهاد هنگفت قطر را بپذیرد و در این زمینه کسی نمی‌تواند از او ایراد بگیرد. با این همه، توجیه‌تراشی هافبک پیشین استقلال و سپاهان توی ذوق می‌زند. کریمی گفته: «الان در منطقه فقط آپشن بازی در قطر را داریم. حضور در اروپا هم به خاطر شرایط ناشی از کرونا دشوار است.» آیا واقعا همینطور است؟ پس این همه بازیکن ایرانی که الان در اروپا هستند، چطور رفته‌اند؟ شاید در کمتر بازه زمانی فوتبال ایران اینقدر لژیونر داشته است. در همین شرایط کرونایی، امثال علیرضا بیرانوند، کریم انصاری‌فرد، مرتضی اسدی؛ محمدرضا آزادی و خیلی‌های دیگر به تیم‌های اروپایی پیوستند. ما الان فقط بالای 10 مهاجم ایرانی در اروپا داریم که شاید کم و کیف تیم‌های‌شان با هم فرق داشته باشد، اما به هر حال در قاره سبز توپ می‌زنند. چطور این انتقال‌ها برای همه میسر و ممکن بود جز کریمی؟ برادر جان؛ پول درشت گرفته‌ای و انتخابت را انجام داده‌ای. هیچ چیز زشت و عچیبی هم نیست. پس دیگر بهانه‌های واهی نیاور. بی‌خیال!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها