کریمی، آخرین واگن قطار بود؟
19091
این واقعیت فوتبال ایران است
07 آبان 1399
1369
ایرانی
گیریم که به دو نفر، به چهار نفر بد و بیراه گفتید و خشم‌تان را خالی کردید؛ با بقیه چه خواهید کرد؟

روزنامه گل- هر روز که تصور می‌کنی قطار جدایی‌طلبان فوتبال ایران به ایستگاه آخر رسیده، یک واگن دیگر از راه می‌رسد و غافلگیرت می‌کند فعلا این نفر آخر علی کریمی است؛ ستاره خط میانی استقلال که بعد از چند ماه گمانه‌زنی در مورد سرنوشتش، سرانجام راهی قطر شد تا به یکی از تیم‌های لیگ ستارگان بپیوندد. به این ترتیب در فصلی که استقلالی‌ها امیدوار بودند بر خلاف گذشته به حفظ اسکلت اصلی آنها منجر شود، باز یک نقصان بزرگ پیدا شد. با این همه اما آنچه رخ داده، اقتضای شرایط اقتصادی فوتبال ایران بوده است.

اگر فرض کنیم بازیکنی از لیگ قطر 800 هزار تا یک میلیون و 200 هزار دلار پیشنهاد دارد، معادل ریالی این رقم چیزی حدود 24 تا 36 میلیارد تومان خواهد بود که قشنگ بودجه یک فصل تیم‌های متوسط لیگ برتری است! طبیعتا پرداخت این پول از عهده باشگاه‌ها خارج است و مشتریان خارجی در اولویت قرار می‌گیرند. زمانی فوتبالیست‌ها برای حضور در اروپا فداکاری می‌کردند و از پیشنهادهای مالی بالاتر داخل می‌گذشتند، اما امروز فاصله نجومی قیمت ریال و دلار باعث شده حتی پیشنهاد 200 تا 300 هزار دلاری یک باشگاه اروپایی هم تبدیل به ارمغانی 6 تا 9 میلیارد تومانی برای بازیکنان شود. به این ترتیب روشن است که آنها «هم فال و هم تماشا» را انتخاب می‌کنند و می‌روند.

گیریم که به دو نفر، به چهار نفر بد و بیراه گفتید و خشم‌تان را خالی کردید؛ با بقیه چه خواهید کرد؟ امسال رکورد خروج بازیکن از کشور شکسته شد و ما حتی به بنگلادش هم صادرات داشتیم. خیلی از منتقدان اگر خودشان هم در شرایط مشابه بودند، گزینه حضور در خارج از کشور را انتخاب می‌کردند. می‌دانیم که درک این شرایط برای یک «هوادار» سخت است، اما به هر حال باید پذیرفت که شرایط موجود چندان عادی نیست.دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
زارع 09 / 08 / 1399 59 : 21 : 06

آخه مشکل اینه که این پول مقداریش خرج زنذگی شون تو کشور مقصد میشه به ویژه کشورهای اروپایی


احمدابول پور 09 / 08 / 1399 38 : 36 : 05

بایدحق بدیم کی از۴۰ملیاردمیگذره


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها