تبعات انتقال محمد نادری چیست؟
18981
بمب قابل پیش‌بینی!
04 آبان 1399
140
ایرانی
جدایی نادری احتمالا باعث خواهد شد محمد انصاری که در لیست مازاد یحیی‌گل‌محمدی قرار گرفته بود در پرسپولیس ماندگار شود

روزنامه گل- صبح جمعه برای اهالی فوتبال ایران با یک خبر جنجالی آغاز شد؛ محمد نادری به استقلال پیوست. مدافع چپ پیشین پرسپولیس که به‌عنوان بازیکن قرضی یک فصل‌ونیم در این تیم توپ زد، اواخر فصل گذشته به شکل عجیبی در این تیم نیمکت‌نشین شد. او حتی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم مورد استفاده قرار نگرفت. در این مورد برخی به مصدومیت او اشاره می‌کردند و بعضی هم معتقد بودند بین این بازیکن و باشگاه مشکلاتی در زمینه اجرا و تمدید قرارداد به‌وجود آمده است. بعد از بازگشت سرخپوشان از قطر، مدیران پرسپولیس روی تمدید قرارداد نادری تمرکز کردند. او همزمان با باشگاه استقلال هم در حال مذاکره بود و البته یک مشکل دیگر هم داشت؛ دریافت رضایت‌نامه قطعی از کورتریک. نادری خرید جذابی برای باشگاه بلژیکی نبود. مدافع ایرانی در طول دوران حضورش در بلژیک یک دقیقه هم بازی نکرد و دو نوبت پیاپی به پرسپولیس قرض داده شد. این بار اما کورتریک خواهان دریافت ۱۵۰‌هزار دلار شده بود تا رضایت‌نامه قطعی نادری را صادر کند. گویا پرداخت این مبلغ به اضافه دستمزد خود نادری باعث تردید پرسپولیسی‌ها شد. بنابراین باشگاه استقلال از فرصت استفاده کرد و نادری را به استخدام خود درآورد؛ آنچه اولین و شاید آخرین بمب خبری در آرام‌ترین پنجره نقل‌وانتقالاتی تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شد. در بیانیه‌ای که آبی‌ها در این زمینه صادر کردند، آمده است: «مسوولان باشگاه استقلال وقتی دیدند پرسپولیس نتوانست رضایت‌نامه نادری را از کورتریک بلژیک بگیرد، وارد عمل شدند و رضایت‌نامه او را گرفتند.» قرارداد نادری با آبی‌پوشان یکساله خواهد بود.

یاغی چندم بود؟

در ادبیات فوتبال ایران به بازیکنانی که مستقیما بین پرسپولیس و استقلال جابه‌جا می‌شوند «یاغی» اطلاق می‌شود. محمد نادری چهل‌وسومین بازیکن از این دست به‌شمار می‌آید. آخرین بازیکنی که به‌طور مستقیم از پرسپولیس به استقلال پیوست گادوین منشا بود که در حال ‌حاضر در گل‌گهر سیرجان توپ می‌زند.

انصاری ماندنی شد؟

طبیعتا این انتقال یک جابه‌جایی ساده نیست و پیامدهای خاص خود را خواهد داشت. در درجه اول باید دید تکلیف استقلالی‌ها با هرویه میلیچ چه خواهد شد. مدافع چپ کروات هم‌پست محمد نادری است و به‌خاطر مطالبات معوقش در آستانه فسخ قرارداد بود. شاید به‌نظر می‌رسید استقلال با جذب نادری دیگر تمایلی به همکاری با میلیچ ندارد، اما برخی منابع خبری گزارش داده‌اند او دوشنبه در تهران خواهد بود و فصل آینده نیز با آبی‌پوشان همکاری می‌کند. از سوی دیگر اما جدایی نادری احتمالا باعث خواهد شد محمد انصاری که در لیست مازاد یحیی‌گل‌محمدی قرار گرفته بود در پرسپولیس ماندگار شود. انصاری که برای دومین بار رباط صلیبی پاره کرده است، فعلا دوران درمانش را پشت سر می‌گذارد و ممکن است در نیم‌فصل دوم قادر به حضور در مسابقات باشد. در نهایت هم باید به این نکته اشاره کنیم که جدایی نادری، موقعیت سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس را هم متزلزل‌تر می‌کند. مهدی رسول‌پناه که به‌خاطر از دست دادن شجاع خلیل‌زاده و برخی حواشی دیگر در موضع ضعف است، حالا شرایط پیچیده‌تری پیدا می‌کند. او اخیرا حتی استعفای خودش را تقدیم هیات‌مدیره کرده است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها