برای مهدی طارمی و رویای رئال مادرید
18852
ما دیر کردیم، خودت هم همینطور!
28 مهر 1399
155
ایرانی
خودت هم دیر کردی پسر؛ آنجا که شبانه از ایران گریختی و فاجعه عقد قرارداد با ریزه‌اسپور را آفریدی، آنجا که بخشی از هوش و حواست صرف حواشی شد و با بازیگران سینما مچ شدی...

روزنامه گل- مهدی طارمی در یک سال گذشته شایسته‌ترین لژیونر فوتبال ایران بود؛ کسی که بی‌هیاهو کارش را در ریوآوه پرتغال دنبال کرد و آنقدر خوش درخشید که سر از قهرمان لیگ این کشور در آورد. سرعت پیشرفت طارمی واقعا چشمگیر و باورنکردنی بود. کسب عنوان آقای گلی در اولین فصل لژیونر شدن، نشان از استعداد بالای بازیکنی دارد که اگر زودتر به خودش می‌آمد، امروز می‌توانست جایگاه بهتر و بالاتری داشته باشد. ذوق می‌کنیم از اینکه بعد از توقف پورتو برابر اسپورتینگ لیسبون، هواداران این تیم از فیکس نبودن طارمی گله کرده‌اند. همینطور حسرت می‌خوریم از اینکه چرا او روزها و ماه‌های زیادی را مفت از دست داد. دیروز طارمی در مصاحبه با رسانه رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا از رویایش برای بازی در رئال مادرید حرف زده؛ رویایی که شاید برای یک بازیکن آسیایی 28 ساله کمی دور از دسترس باشد. حیف؛ این وسط هم ما دیر کردیم و هم خود طارمی.

ما دیر کردیم، چون طارمی در 23 سالگی به سطح اول فوتبال ایران معرفی شد؛ تازه آن هم به لطف اعتماد و هنر استعدادیابی علی دایی. شاید اگر سیستم الکن و ضعیف فوتبال ایرانی «طارمی»هایش را زودتر پیدا کند، آنها حتی به رئال مادرید هم برسند. با این حال وقتی همه هزینه تیم‌های پایه یک باشگاه حتی به اندازه قرارداد یک بازیکن بزرگسال بی‌خاصیت هم نمی‌شود، طبیعی است که استعدادهای جدید شانس کمی برای پیدا شدن داشته باشند. باز خوب است مهدی در 23 سالگی پیدا شد و در 28 سالگی به تیم قهرمان پرتغال رسید؛ وگرنه چه «طارمی»های پرشماری که گم شدند و هیچکس هم متوجه استعدادشان نشد.

خودت هم دیر کردی پسر؛ آنجا که شبانه از ایران گریختی و فاجعه عقد قرارداد با ریزه‌اسپور را آفریدی، آنجا که بخشی از هوش و حواست صرف حواشی شد و با بازیگران سینما مچ شدی، آنجا که مسوولیت تصمیماتت را نپذیرفتی و رفتی دنبال مقصر پیدا کردن. باز چه خوب که طارمی امسال از طارمی دو سال پیش پخته‌تر رفتار می‌کند. تو به رویای رسیدن به رئال فکر کن؛ حتی اگر روزی کهکشانی هم نشوی، باز نهایت تلاشت را کرده‌ای و البته که این ارزشمند است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها