در حاشیه ماجرای ربیع‌خواه و انصاری
18806
این بومرنگ بر می‌گردد؛ شک نکنید
27 مهر 1399
969
ایرانی
فقط کاش حواس‌مان باشد بومرنگ جفا و بدرفتاری دیر یا زود به سمت خودمان باز خواهد گشت

روزنامه گل- بدون تعارف نوع رفتاری که در باشگاه پرسپولیس با محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه شد، زننده و غم‌انگیز بود. این قشنگ نیست که آدم‌ها فقط تا وقتی سر پا هستند یا به کار می‌ایند مورد توجه قرار بگیرند و به آنها احترام گذاشته شود. اخلاق مهم است؛ حتی به مراتب مهم‌تر از قهرمانی در آسیا. گاهی می‌شود با یک تماس تلفنی، برگزاری یک جلسه مشترک و یا درج یک پیام کوتاه رسمی مانع از دلشکستگی یک نفر شد و مقابل بدعتی زشت و ناشایست هم ایستاد، اما متاسفانه چنین باوری بین مربیان و مدیران کنونی پرسپولیس وجود ندارد.

ماجرای ربیع‌خواه و انصاری، تفاوت‌های جزیی با هم دارد، اما ریشه هر دو به عدم قدرددانی برمی‌گردد. محسن ربیع‌خواه چهار فصل برای پرسپولیس بازی کرد و در این مدت با وجود همه انتقادهایی که از او شد، حداکثر تلاشش برای موفقیت پرسپولیس به کار بست. اعتماد برانکو به او و تکرار این اعتماد از سوی گابریل کالدرون نشان می‌داد او توانایی‌هایی دارد که شاید در وسعت دید منتقدان نیست. امروز هم یحیی گل‌محمدی این بازیکن را نخواسته و او باید برود؛ اما این جدایی می‌تواند آدابی داشته باشد. باشگاه پرسپولیس خیلی قبل‌تر از این باید رضایتنامه ربیع‌خواه را صادر می‌کرد تا او به پاس خدماتش، حداقل فرصت کافی برای یافتن تیم جدید و مناسب در اختیار داشته باشد.

داستان محمد انصاری اما به مراتب از این بدتر است و نوع رفتاری که با او می‌شود، دقیقا تفاوت موجود در قبال بازیکنان سالم و مصدوم را نشان می‌دهد. تکرار می‌کنیم که هیچ کجای دنیا بازیکن حرفه‌ای فوتبال در شرایط مصدومیت در لیست مازاد قرار نمی‌گیرد. این بدترین بی‌مهری است که می‌شود در مورد یک فوتبالیست انجام داد. پرسپولیس اگر الان انصاری را رد کند، در حق او جفا کرده و اگر تحت فشار افکار عمومی این بازیکن را حفظ کند، بیخود و بی‌جهت یک هزینه الکی بابت این چند روز جنجال تحمل کرده است. بسیار تاسف‌بار است که ساده‌ترین آداب حرفه‌ای را رعایت نمی‌کنیم. فقط کاش حواس‌مان باشد بومرنگ جفا و بدرفتاری دیر یا زود به سمت خودمان باز خواهد گشت.دیدگاه های کاربران (5 دیدگاه)
حمید 29 / 07 / 1399 48 : 37 : 13

حیف!


حسین 29 / 07 / 1399 08 : 14 : 13

واقعا حیف این بازیکن های خوب!! قدر بازیکن های خوب رو نمیدونن


حميد بحرينى 28 / 07 / 1399 52 : 47 : 18

جناب محسن معصومى دقيقاً صحيح فرمايش كردند البته به مهدى مهدوى كيا بدتر از انصارى انجام دادن مهدوى كيا نيم فصلى كه با ژوزه كار كرد فيكس بود بعد نيم فصل دوم گلمحمدى مهدى رو روى نيمكت نشوند بعد با اون وضعيت از فوتبال خدا حافظى كرد كه تو برنامه نود هم اشك اين بچه در اومد يحيى كارى رو انجام داد كه على دايى با كريم باقرى كرد فوتبال ما فقط و فقط اسمش حرفه ايه


محسن معصومی 28 / 07 / 1399 34 : 34 : 07

یحیی گل محمدی خیلی خیلی بی اخلاقه نمونه کاری که با مهدویکیا کرد رو با انصاری کرد اصلا کار درستی نبود


افشین غزالی 28 / 07 / 1399 21 : 59 : 06

سلام ، متاسفانه ما فقط اسم لیگ حرفه ایی رو یدک میکشیم وگرنه اینکارها اصلا حرفه ای نیست ،فرقی هم نمیکنه چه تیمی باشه ، با اینکه استقلالی هستم ولی این دوتا بازیکن ارام و محجوب به حیا و بدون حاشیه بودن که باز بگم متاسفانه این جور شخصیت ها توی هیچ تیمی جا ندارند و باید دنبال حاشیه و بی ادب و لات باشی تا بتونی حقتو بگیری ، باز بگم متاسفانه بحث اجتماعی هستش که توی تمام لایه های احتماع هست و خانه ازپایه خراب و ویران است ،این ها نمونه کوچکی از جامعه هستن ، که باز خوب پول میگیرن ، اون کارگری که از کار بیرونش میکنن چی ، خدابه دادمان برسه


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها