پرسپولیس از خطر جست
18592
روی تیم خودتان تمرکز کنید
18 مهر 1399
171
ایرانی
برخی پرسپولیس را سوگلی وزارت ورزش خواندند و برخی دیگر با هجوم به صفحات ریزه‌اسپور و السد و النصر و کنفدراسیون فوتبال آسیا در صدد پرونده‌سازی علیه پرسپولیس برآمدند

روزنامه گل- سرانجام شکایت النصر عربستان از پرسپولیس توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا رد شد تا حضور نماینده کشورمان در فینال لیگ قهرمانان آسیا قطعی شود. این چند روز به هواداران پرسپولیس خیلی سخت گذشت و آنها نگران بودند مبادا گوهر سخت به دست آمده و شیرین‌شان را از دست بدهند. پرسپولیس در شرایط فعلی شانس بسیار بالایی برای قهرمانی در آسیا دارد؛ چرا که فینال به صورت تک‌بازی در غرب آسیا برگزار می‌شود و سرخپوشان بر خلاف دو سال پیش از شر قازه‌نوردی معاف خواهند بود. اگر شکایت النصر پذیرفته می‌شد، این امتیاز بزرگ از بین می‌رفت و تازه درآمدهای قابل توجه سرخپوشان از لیگ قهرمانان هم جای خودش را به یک جریمه نقدی سنگین می‌داد. بین بهشت و جهنم فاصله چندانی نبود و شکر خدای بزرگ که شکایت عربستانی‌ها به جایی نرسید.

نکته غم‌انگیز در کل این پرونده، مربوط به برخی سیگنال‌هایی است که از داخل کشور در جهت راهنمایی باشگاه عربستانی ارسال شد. در این مدت برخی هواداران تیم‌های رقیب، علیه پرسپولیس جوسازی کردند که بخشی از خوراک‌سازی آنها مورد استفاده یا حداقل استقبال عربستانی‌ها هم قرار گرفت. در نهایت اما تیر بدخواهان به سنگ خورد و موقعیت سرخپوشان ایرانی در فینال لیگ قهرمانان تثبیت شد. حالا دیگر شاید زمان آن رسیده باشد که رقبای پرسپولیس سراغ تمرکز روی کار خودشان بروند. در این سال‌ها که سرخپوشان بر قله فوتبال ایران نشستند و غیر از موفقیت‌های داخلی در عرصه بین‌المللی هم خوش درخشیدند، انرژی‌های منفی زیادی علیه این تیم تولید شد. برخی پرسپولیس را سوگلی وزارت ورزش خواندند و برخی دیگر با هجوم به صفحات ریزه‌اسپور و السد و النصر و کنفدراسیون فوتبال آسیا در صدد پرونده‌سازی علیه پرسپولیس برآمدند.

حالا اما از همیشه روشن‌تر است که این تلاش‌ها به جایی نمی‌رسد. پس بهتر آن است که این مدل رفتارها تعطیل شود و رقبا به جای پایین کشیدن پرسپولیس، دنبال بالا کشیدن خود باشند. اگر این همه انرژی صرف تقویت تیم‌های خودی می‌شد، حتما می‌توانست نتیجه بهتری به دنبال داشته باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها