ابتلایم به کرونا یک دروغ بزرگ بود؛ جوابی ندادم چون لازم نبود
18170
شیری: این پرسپولیس می‌تواند فینالیست شود / فقط یک تیم بزرگ بلد است دست به کارهای بزرگ بزند
05 مهر 1399
65
ایرانی
بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان و حواشی زیادی که وجود داشت، مدافع راست سرخ‌ها راهی قطر شد تا بتواند به تیم یحیی گل محمدی در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان کمک کند.

سیدیاسر رضوی

بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان و حواشی زیادی که وجود داشت، مدافع راست سرخ‌ها راهی قطر شد تا بتواند به تیم یحیی گل محمدی در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان کمک کند. مهدی شیری که اخبار ضدونقیض در مورد ابتلایش به کرونا وجود داشت در گفت و گو با روزنامه گل با تایید مصدومیت خودش و اتمام کارهای درمانی اش از شرایط تیم یحیی در آسیا گفت. تیمی که به زعم او عادت به کارهای بزرگ دارد و برایش در مسیر موفقیت اسم و رسم هیچی تیمی فرق ندارد. پیش از سفر شیری به قطر با او گفت و گویی انجام دادیم که به این شرح است.

 

بالاخره راهی قطر شدی؟

بله متاسفانه قبل بازی دوستانه با شهر خودرو در تمرینات کمی پایم دچار مشکل شد که نتوانستم در آن مسابقه تیم را همراهی کنم. بعد هم با تشخیص کادر پزشکی وقتی تیم به قطر رفت در تهران ماندم تا کارهای در مانی ام را ادامه دهم. خوشبختانه با صعود تیم به مرحله بعد و بهبود یافتن شرایط مصدومیتم آماده سفر به قطر می‌شوم تا هرچه زودتر به تیم ملحق شوم.

 

پس ماجرای کرونا چه بود که می‌گفتند تو نتوانستی با تیم بروی؟

اصلا چنین چیزی نیست و باور کنید من خنده ام گرفته بود. جالب است که من هر روز کارهای فیزیوتراپی را زیر نظر کادرپزشکی تیم انجام می‌دادم و حتی دکتر تیم هم در این خصوص مصاحبه کرد. به هرحال به این حواشی عادت کردیم اما مهم نیست.

 

پس چرا واکنشی به این مساله نشان ندادی؟

واقعا چه لزومی دارد به هر دروغی و شایعه‌ای واکنش نشان بدهیم. من وقتی می‌بینم پرسپولیس کار سختی در قطر دارد و احتیاج به آرامش دارد چرا باید به این حواشی توجه کنم و برای مدیران تیم بابت پاسخگویی به مسائل دغدغه درست کنم. من هم سکوت کردم و خدا را شکر الان با شرایط خوب و آماده راهی قطر می‌شوم تا تیم را همراهی کنم. من حتی دو بار هم تست کرونا داده ام که خدا را شکر منفی بوده و با این اوصاف به قطر رفتم.

 

پرسپولیس هم که کار بزرگی در این رقابت‌ها کرد و در حالی که کارش به اما و اگر کشیده شده بود در بازی آخر مقابل الشارجه کاری کرد کارستان و صعود کرد؟

واقعا باید به تمام بچه‌های تیم، کادرفنی و هواداران خسته نباشید و تبریک بگویم. به نظرم پرسپولیس نشان داد بی جهت نیست که آن را یک مدعی جدی می‌دانند و همه رقبا نسبت به آن حساب دیگری باز می‌کنند. شاید باورتان نشود من مطمئن بودم که پرسپولیس می‌تواند باقدرت در این بازی‌ها کارش را دنبال کند و طبیعی هم بود که به خاطر کرونا و شرایطی که تیم داشت کمی فراز و نشیب داشته بشیم. یسکری بازیکنان هم تازه به تیم اضافه شده بودند که زمان می‌خواستند تا هرچه بهتر عملکرد خودشان را نشان دهد. در بازی با الشارجه پرسپولیس به بهترین شکل بزرگی خودش را نشان داد و به نظرم این یک کار بزرگ است که از انتهای جدول به عنوان صدرنشین صعود کنید. جز توانایی و اینکه بازیکنان بزرگی و کادرفنی خوبی داشته یک تیم داشته باشد، هیچ  عامل دیگری نمی‌تواند باعث این اتفاق شود. شاید باورش برای خیلی‌ها سخت بود که ما از یک گروه چهار تیمی با چهار تیم مدعی صعود کنیم اما پرسپولیس به رقم زدن این اتفاقات بزرگ عادت کرده و امید به خدا امسال هم خودمان را می‌توانیم به فینال برسانیم. شرایط مناسب است و امیدوارم با تلاش کادرفنی و همت بچه‌ها این کار را بکنیم.

 

بازی با السد را چطور می‌بینی؟

هیچ مسابقه‌ای در این رقابت‌ها آسان نبود و همه تیم‌ها خوشبختانه به واسطه شرایط کرونا در یک سطح قرار داشتند و اصلا تیم ضعیف و قوی به نظرم معنا نداشت. السد هم که ما سابقه بازی بااین تیم را داریم یک تیم قوی با کادرفنی نام آشنایی است. ژاوی فوتبال ایران و پرسپولیس را به خوبی می‌شناسد و قطعا بازی آسانی نداریم. برای برد به میدان می‌رویم و امیدوارم با امید خدا و دعای هواداران و تلاش بازیکنان و کادرفنی یک گام دیگر خودمان را به فینال نزدیک تر کنیم. پرسپولیس یک بار این کار بزرگ را با 14 بازیکن انجام داده و قطعا بازهم می‌تواند این اتفاق را رقم بزند.

 

از نظر بدنی آماده کمک به پرسپولیس در قطر هستی؟

به هرحال کمی زمان می‌برد تا خودم را آماده کنم اما اگر کادرفنی صلاح بداند با تمام قوا بازی خواهم کرد. در تهران به جز کارهای درمانی سعی کردم بدنم را آماده نگه دارم و ان شاء ا... اگر مشکلی نباشد در صورت صلاحدید شرایط بازی را خواهم داشت.

 

خریدهای جدید پرسپولیس را چطور دیدی؟

به نظرم بازیکنان جدید خیلی زود توانستند با تیم خودشان را هماهنگ کنند و تاثیر این هماهنگی را در بازی با الشارجه دیدید. بدون شک خریدها براساس نیاز کادرفنی به تیم اضافه شدند و رفته رفته بیشتر از آنها خواهیم دید. قطعا تغییرات در هر تیمی کمی زمان می‌خواهد تا به نقطه هماهنگی برسد و تیم رفته رفته شرایط بهتری پیدا می‌کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها