مربی سابق آکادمی های استقلال:
18137
شاگردان نامجو می توانند از پاختاکور عبور کنند/ کریمی و ریگی مهره‌های کلیدی استقلال هستند
04 مهر 1399
119
ایرانی
مربی سابق آکادمی های استقلال گفت: استقلال در بازی مقابل الاهلی عربستان با سیستم چهار چهار دو خطی بازی کرد، در این سیستم ریگی و کریمی هافبک های وسط تیم بودند که هردو عالی کار کردند.  بخصوص علی کریمی که یک مهره ارزشمند و نشان داد چقدر عالی بازی می کند و یک گل و پاس گل داد.

نوید فریدی مربی سابق تيم هاى آکادمی استقلال تهران و مدیر و مربى آکادمی النجمة الزرقاء (ستاره های آبی) در کشور امارات درمورد برد استقلال، صعود به مرحله بعد و بازی مقابل پاختاکور به گفت و گو پرداخت: استقلال در بازی مقابل الاهلی عربستان با سیستم چهار چهار دو خطی بازی کرد، در این سیستم ریگی و کریمی هافبک های وسط تیم بودند که هردو عالی کار کردند.  بخصوص علی کریمی که یک مهره ارزشمند و نشان داد چقدر عالی بازی می کند و یک گل و پاس گل داد. 

وی افزود: کریمی در بازی اول مقابل الشرطه هم در نیمه دوم وقتی به بازی آمد جریان بازی عوض شد و استقلال نیمه دوم نسبت به نیمه اول خیلی بهتر بازی کرد.

فریدی گفت: الاهلی مقابل استقلال هم در کار تیمی و هم در کار انفرادی به خصوص در دفاع ضعیف کار کرد و به استقلال فضاهای خوبی داد که خداروشکر استقلال توانست از آن فضاها استفاده کند. به این ترتیب سه گل به ثمر رساند و اگر  از موقعیت هایش بهتر استفاده می کرد و می توانست با گل های بیشتری برنده باشد و حتی دوگل هم زد که متاسفانه آفساید اعلام شدند.

وی گفت: مجید نامجو مطلق کاری کردند که آرامش به تیم برگردد و حتی کنار خط با آرامش با بازیکنان تیم استقلال صحبت می کردند که باعث شد بازیکنان با روحیه بالا و منظم و عالی بازی کردند و توانستند به راحتی مقابل تیم سوم لیگ عربستان به برتری برسند.

فریدی ادامه داد: امیدوارم مصدومیت وریا غفوری زودتر برطرف بشود که ان شاالله استقلال با برتری مقابل پاختاکور موفق بشود و بتواند از وی در بازی بعدی استفاده کند. چون وریا مهره فوق العاده خوبی است و باسرعت و قدرتی که دارد به راحتی هر دفاعی را جا گذاشته و برای حریفان مشکل ساز می شود. پاختاکور حریف بعدی استقلال تیم بسیار خوب و قهرمان ازبکستان است که سه هفته پیش موفق شد تیم بزرگ لوکوموتیو تاشکند رو هفت بر صفر شکست دهد. مدافعین پاختاکور در تیم ملی ازبکستان هستند و هافبک های بازیساز خوبی دارند، دو مهاجم خوب به اسم دراگان و دردیوک دارند که دردیوک سوئیسی اصل و سال ها تو لیگ آلمان بازی کرده است.

وی افزود: در بازی مقابل پاختاکور، ریگی و کریمی نقش مهم و کلیدی دارند و می توانند وسط میدان را به دست بگیرند تا استقلال بر بازی سوار شود. مدافعین استقلال روز سختی دارند و باید مراقب مهاجمان پاختاکور بخصوص‌ دردیوک باشند و اشتباهی نکنند. مهاجم های ماهم باید از موقعیت هایی که بدست می آورند استفاده کنند چون دفاع های تیم ملی ازبکستان مقابلشون بازی می کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها