اگر مثل نیمه دوم بازی کند
18048
پاشازاده: استقلال می‌تواند الاهلی را شکست دهد
01 مهر 1399
52
ایرانی
مدافع ملی‌پوش سابق استقلال عقیده دارد این تیم در آسیا هم پر نوسان ظاهرشده و همین باعث شد مقابل الشرطه نتواند نتیجه لازم را بگیرد.

 آرش جعفری

مدافع ملی‌پوش سابق استقلال عقیده دارد این تیم در آسیا هم پر نوسان ظاهرشده و همین باعث شد مقابل الشرطه نتواند نتیجه لازم را بگیرد.مهدی پاشازاده می‌گوید استقلال هنوز به یک تیم کامل 90 دقیقه‌ای تبدیل نشده است و همین موضوع باعث شد که نتواند نتیجه لازم را بگیرد. پاشازاده در ادامه می‌گوید استقلال نیمه اول خوب نبود و حتی من احساس می‌کنم این تیم به دنبال مساوی بود تا پیروزی !

پاشازاده می‌گوید استقلال با این روش مقابل الاهلی هم نتیجه لازم را نخواهد گرفت مگر اینکه روش خود را تغییر دهند.

 

بازی با الشرطه عراق را چطور دیدید ؟

متأسفانه استقلال در چند بازی آخر خود در لیگ و همین‌طور در جام حذفی یک‌نیمه خوب بازی کرده است و یک‌نیمه بد بازی کرده است. مثلاً مقابل پرسپولیس نیمه اول خوب بود و در نیمه دوم بازی را وا داده بود. برای همین در بازی با  الشرطه  درست مثل بازی با تراکتور، استقلال بازهم در نیمه اول اصلاً خوب نبود، اما در نیمه دوم خیلی بهتر ظاهر شد و بازنده از زمین خارج نشد تا کماکان برای صعود شانس داشته باشد.

 

 چرا استقلال این‌همه نوسان دارد ؟

این سؤال را باید کادر فنی استقلال جواب دهد چون از همه ما و سایرین به تیم نزدیک‌تر هستند. متأسفانه همان‌طور که گفتم ما دونیمه متفاوت دیدیم؛ درست مثل بازی با تراکتور. استقلال در نیمه اول اصلاً خوب بازی نکرد و توپ و میدان را به حریف عراقی خود داده بود. ، اما در نیمه دوم خیلی بهتر ظاهر شد. نمی‌دانم دلیل این‌همه تفاوت در نحوه بازی استقلال بین نیمه اول و دوم چه بود. شاید ترس از حذف باعث شد که به خودشان بیایند.

 

اما نظر کادر فنی اینگونه نیست استقلالی‌ها عقیده دارند عدم بازی در 2 هفته گذشته و دور بودن از فضای مسابقه باعث شد که خوب بازی نکنند؟ 

من احترام خاصی برای کادر فنی خصوصاً مجید نامجو مطلق قائل هستم ولی به نظرم این دلیل منطقی برای عملکرد ضعیف استقلال در نیمه اول نیست. حدوداً دو هفته پیش بود که استقلال در جام حذفی به میدان رفت و به نظرم فاصله بین مسابقاتش زیاد نبود.استقلال مریض است و باید این مشکل حل شود وگرنه مقابل الاهلی هم به مشکل می‌خورد.

 

شما اشاره به ترس از باخت و حذف داشتید خب استقلالی‌ها می‌دانستند با برد کار صعود یکسره می‌شود برای همین چرا نباید از ابتدا هجومی بازی کنند ؟

بله همه می‌دانستند که با پیروزی کار صعود یکسره می‌شود اما الشرطه هم تیم ضعیفی نبود و نمی‌شد ریسک کرد. من فکر می‌کنم استقلال آمده بود که مساوی بگیرد، اما زمانی که گل خورد شرایط به‌کلی تغییر کرد. وقتی تیمی توانایی دارد با ارائه یک بازی برتر حریف را تحت‌فشار بگذارد و برنده نیمه دوم باشد پس این قابلیت را هم دارد که از ابتدا اینگونه بازی کند.من عقیده دارم استقلال باید به خودش بیاید.

 

با این اوصاف استقلال توانایی بردن الاهلی را دارد ؟

ببینید همه در نیمه دوم توانایی‌های استقلال را دیدیم. ۲ تعویضی که سرمربی در نیمه دوم انجام داد باعث شد تیم جان بگیرد و از سوی دیگر، تیم حریف با تعویض‌هایش ضعیف‌تر شد. این مسئله نشان از پتانسیل بالای استقلال است. تیم باید روی ضربات ایستگاهی بیشتر کار کند، چون در این مورد ضعف دارند. بنابراین این تیم می‌تواند با برطرف کردن ضعف‌هایش الاهلی را هم شکست دهد.

پس با این اوصاف شما به صعود استقلال امیدوارید ؟

ببینید من بارها گفتم و بازهم می‌گویم. استقلال پتانسیل لازم برای برد مقابل الاهلی را دارد. به نظرم شرایط دو تیم مساوی است و استقلال قدرت پیروزی مقابل هر تیمی را دارد. برد استقلال مقابل الاهلی بستگی به این دارد که آن‌ها چقدر حریف را خوب آنالیز و روی نقاط ضعف آن‌ها تمرین می‌کنند و از طرفی برای برد برنامه‌ریزی می‌کنند. استقلال اگر در بازی با الاهلی مثل نیمه دوم با تراکتور و یا الشرطه باشد می‌تواند پیروز شود و به مرحله بعد صعود کند.

 

خط دفاع استقلال را در این بازی چطور دیدید ؟

در نیمه اول همه تیم خوب نبودند برای همین عملکرد خط دفاع هم خوب نبود. درکل ضعف‌هایی داشتند خصوصاً در عمق و ضربات کاشته که ارسال می‌شد خوب نشان ندادیم. اما نیمه دوم تیم چون هجومی بازی می‌کرد عراقی‌ها فرصت فشار آوردن به خط دفاع استقلال را نداشت. من فکر می‌کنم مدافعان استقلال باید بیشتر دقت کنند و با برنامه بازی کنند تا اسیر سرعت حریف نشوند.

 

دیاباته هم مثل همیشه خوب نبود ؟

بازیکن روز خوب و  بد دارد . اما آن‌طور که من شنیده بودم این بازیکن دیر به اردو اضافه‌شده است. بازیکنی که تمرین نداشته باشد و بعد از رسیدن به اردو به زمین برود بازی کند بهتر از این نمی‌شود. البته او بازیکن خوبی است و بهتر از همه اصول حرفه‌ای را می‌داند. به‌هرحال من عقیده دارم او مثل همیشه آماده نبود.

 

بعضی از کارشناسان  عقیده دارند وقتی کریمی و ارسلان مطهری نیمه دوم به زمین آمد  اوضاع استقلال بهتر شد ؟

بله با ورود علی کریمی و ارسلان مطهری، استقلال  بازی بهتری انجام داد و حتی به گل تساوی هم رسید. شاید اگر علی کریمی از ابتدا در بازی حضور داشت استقلال بهتر بازی می‌کرد و می‌توانست برنده بازی باشد چون حضور این هافبک باتجربه، جریان بازی را تغییر داد. علی کریمی بازیکن توانمندی است. متأسفانه او هم در این مدت در کنار تیم نبود و من فکر می‌کنم سرمربی تیم به‌درستی از او در زمین استفاده نکرد. متأسفانه این روزها بازیکنان شرایط  استقلال را درک نمی‌کنند.  ارسلان هم هر وقت به زمین آمده مفید بوده و من فکر می‌کنم می‌تواند از ابتدا در زمین حضورداشته باشد و به تیم کمک کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها