گاهی افتضاح، گاهی فوق‌العاده
18027
استقلال مثل هوای بهار
31 شهريور 1399
78
ایرانی
تیمی که می‌تواند ظرف بیست دقیقه سه گل از تراکتور بخورد و پنج موقعیت گل به الشرطه بدهد، قاعدتا قادر نخواهد بود به موفقیت‌های بزرگ برسد

روزنامه گل- اولین نمایش آسیایی استقلال برابر الشرطه عراق، دو نیمه کاملا متفاوت داشت. آبی‌ها در نیمه اول آنقدر ضعیف، سردرگم و نگران‌کننده ظاهر شدند که همه را شوکه کردند. شکست با یک گل، کمترین سزای این تیم ناهماهنگ و ضعیف بود. استقلال در 45 دقیقه نخست بیش از هر چیز دیگری مدیون کم‌تجربگی بازیکنان شرطه شد؛ فوتبالیست‌های بااستعدادی که به خوبی موقعیت گل می‌ساختند، اما قادر به بهره‌برداری از آن نبودند. در نیمه دوم اما شرایط تیم عوض شد و آبی‌ها توپ و میدان را به دست گرفتند. شاگردان نامجومطلق موقعیت‌های خوبی هم ساختند که یکی از آنها به ثمر نشست و استقلال را در آسیا نگه داشت. نکته مهم به جا مانده از این بازی اما، ادامه نوسان فنی استقلال بود.

واقعیت آن است که در ماه‌های اخیر همیشه استقلال را همینطور پرفراز و نشیب دیده‌ایم. این تیم گاهی مثل نیمه اول بازی با الشرطه یا نیمه اول فینال جام حذفی و نیمه دوم دربی حذفی برابر پرسپولیس، پریشان و آسیب‌پذیر بوده و گاهی مثل نیمه دوم دیدار با تراکتور و همین مسابقه، نمایشی چشمگیر و ستودنی ارایه داده است. به یاد بیاورید که استقلال در وقت نخست بازی با پرسپولیس در نیمه‌نهایی جام حذفی چه نمایش فوق‌العاده‌ای داشت. این تیم مخصوصا در بیست دقیقه نخست انواع موقعیت‌های گل را به وجود آورد، اما در نیمه دوم طوری وا داد که نزدیک بود شکست بخورد. در همین بازی با الشرطه هم نمایش نیمه اول استقلالی‌ها آنقدر بد بود که آنها به راحتی می‌توانستند یک حذف زودهنگام از لیگ قهرمانان را تجربه کنند.

به طور کلی استقلال مثل هوای بهار است؛ همیشه در تغییر و غیرقابل اعتماد. این تیم اگر قرار است به جاهای خوبی برسد، باید توازن و تناسب بهتری پیدا کند. مخصوصا مشکلات آبی‌پوشان در خط دفاعی باید حل شود؛ در غیر این صورت تیمی که می‌تواند ظرف بیست دقیقه سه گل از تراکتور بخورد و پنج موقعیت گل به الشرطه بدهد، قاعدتا قادر نخواهد بود به موفقیت‌های بزرگ برسد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها