به جا مانده از بازی با الدحیل
18026
پرسپولیس «جان» ندارد
31 شهريور 1399
1212
ایرانی
امید عالیشاه به اندازه حقش بازی نمی‌کند، حضور تکراری آرمان رمضانی گره‌ای از تیم باز نمی‌کند و از همه مهم‌تر اینکه وحید امیری هم در تیم یحیی تبدیل به یک بازیکن کم‌اثر شده است

روزنامه گل- پرسپولیس یحیی گل‌محمدی بازی برگشت را هم مثل مسابقه رفت به الدحیل قطر باخت. به این ترتیب کار صعود سرخپوشان به روز آخر کشیده شد؛ اما و اگری که می‌توانست به وجود نیاید. به نظر می‌رسد پرسپولیس در شروع این بازی با نیت کسب تساوی به زمین آمد و این طرز فکر در مقابل تیمی که خط حمله قدرتمندی دارد، اشتباه است. پرسپولیس باید محاسبه یک اشتباه احتمالی را می‌کرد؛ اتفاقی که رخ داد و شجاع خلیل‌زاده به حریف پنالتی داد. قرمزها وقتی تصمیم گرفتند طرح بازی‌شان را عوض کنند که دیگر دیر شده بود. آنها در دقایق پایانی بر توپ و میدان مسلط بودند، اما به اندازه کافی موقعیت گل نساختند. دلیل این مساله فقر شدید قوای تهاجمی تیم است. پرسپولیس مهاجم ندارد و این خبر خوبی نیست.

حتی اگر فرض کنیم قرمزها از این گروه بالا بروند، پیشروی‌های بعدی مستلزم توانایی در خلق موقعیت و زدن گل است. ترابی و علیپور فصل گذشته روی هم نیمی از گل‌های پرسپولیس را به ثمر رسانده بودند، اما حالا جای خالی آنها به شدت احساس می‌شود. به علاوه یحیی گل‌محمدی هم قادر به بهره گرفتن از همین موجودی مختصر نیست. امید عالیشاه به اندازه حقش بازی نمی‌کند، حضور تکراری آرمان رمضانی گره‌ای از تیم باز نمی‌کند و از همه مهم‌تر اینکه وحید امیری هم در تیم یحیی تبدیل به یک بازیکن کم‌اثر شده است. این مربی است که باید بازدهی بازیکن را افزایش بدهد؛ کاری که مثلا گابریل کالدرون با مهدی ترابی کرد. ستاره تیم یحیی اما هنوز معرفی نشده است.

در دقایق پایانی بازی حتی هواداران متعصب پرسپولیس هم امید چندانی به گلزنی تیم‌شان نداشتند. واضح بود که این تیم زهر ندارد و اگر هم قرار باشد اتفاقی رخ بدهد، سیستماتیک نخواهد بود. پرسپولیس حتی از این به بعد هم با همین مشکل دست به گریبان خواهد بود؛ چرا که جذب مهاجم خارجی ممنوع است و در لیگ هم مهاجم شاخصی باقی نمانده است. بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس را هم به هم اینها اضافه کنید. شاید یحیی گل‌محمدی مخصوصا در شرایطی که مسابقات پرسپولیس تشریفاتی شده بود، باید به جوانان تیم فرصت می‌داد. به این ترتیب ممکن بود از بین امثال آریا برزگر و امیر روستایی، یک استعداد قابل توجه بیرون بیاید. گل‌محمدی نه‌تنها این کار را نکرد، بلکه حتی مهدی عبدی را هم به اندازه لیگ مورد ستفاده قرار نمی‌دهد.دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
Aliyo 01 / 07 / 1399 10 : 49 : 10

کاملا حرف دلم بود


محسن معصومی 01 / 07 / 1399 28 : 03 : 08

دقیقا درسته پرسپولیس مهاجم نداره و هیچ نقشه ای هم برای حمله نداره


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها