کمی فوتبال، کمی فوتبال
17894
اشتباه اول منصوریان در تبریز
28 شهريور 1399
200
ایرانی
این اولین اشتباه منصوریان در تبریز بود؛ نه از آن جهت که او دو تاریخ را اشتباه گرفت، بلکه به این دلیل که همچنان تمرکزش روی فوتبال و مربیگری نیست

روزنامه گل- «خوشحالم که در سالروز تولد استاد شهریار به تبریز آمدم و سرمربی تراکتور شدم.»؛ این ترفند علیرضا منصوریان برای دلبری کردن از مردم میزبان در بدو ورودش به شهر جدید بود. یکی از آن کارهایی که خیلی از مربیان و بازیکنان ایرانی می‌کنند و صد البته علیمنصور هم که استاد این داستان‌هاست. با این همه، در دلبری او از تبریزی‌ها یک اشتباه لپی رخ داده؛ چرا که 27 شهریور روز درگذشت شهریار بوده و استاد زاده دی‌ماه است!

این اولین اشتباه منصوریان در تبریز بود؛ نه از آن جهت که او دو تاریخ را اشتباه گرفت، بلکه به این دلیل که همچنان تمرکزش روی فوتبال و مربیگری نیست و به نظرمی‌رسد کماکان بازی با الفاظ و رفتارهای حاشیه‌ای را ترجیح می‌دهد. او همزمان با این داستان، محتوای صفحه ایسنتاگرامش را هم «استقلال‌زدایی» کرد که کاری غیرضروری و حساسیت‌برانگیز بود. مگر می‌شود آدم گذشته‌اش را پاک کند؟ مگر می‌توان فراموش کرد منصوریان زمان حضور روی نیمکت استقلال، در برنامه زنده تلویزیونی حتی حاضر به نشستن روی صندلی قرمز نمی‌شد؟ چنین رفتارهایی چه معنا دارد؟ امروز هم لابد تراکتوری‌ها به این جمع‌بندی می‌رسند که اگر فردا او این تیم را ترک کرد، تصاویر مربوط به دوران حضورش در تبریز را پاک خواهد کرد.

از حضور چهره خبرسازی مثل علیرضا منصوریان در لیگ برتر استقبال می‌کنیم. او به هیجان مسابقات اضافه می‌کند و این از منظر ژورنالیستی هم ارزشمند است. با این همه، برای موفقیت خود منصوریان لازم است که او کمتر به حواشی بپردازد. اینکه این چه گفت و آن چه نوشت، کمکی به علیمنصور نمی‌کند. مربیگری فوتبال شغل سختی است که تمرکز صددرصدی لازم دارد. سرمربی جدید تراکتور هم اگر قصد دارد به روزهای خوب گذشته برگردد، باید چنان غرق در فوتبال شود که همه حواشی را از یاد ببرد. اصلا اینستاگرام سیری چند؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها