دو برد از یازده بازی
17839
صدای فقر فوتبال ایران را می‌شنوید؟
26 شهريور 1399
132
ایرانی
هر سال نتایج‌مان در آسیا بدتر می‌شود و غیر از یکی، دو جرقه از تیم خوب برانکو، مدتهاست حرفی برای گفتن نداشته‌ایم

روزنامه گل- با پایان روز سوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، چهار نماینده ایران از مجموع 11 مسابقه تنها صاحب دو پیروزی شده‌اند. در حقیقت برد دشوار پرسپولیس برابر التعاون عربستان دومین پیروزی تیم‌های ایرانی در این تورنمنت بود. برتری قبلی را سپاهان در دیدار با العین تثبیت کرده بود؛ قبل از شیوع کرونا. نیازی به گفتن نیست که بازی استقلال و الوحده امارات لغو شده. آبی‌ها از دو بازی قبلی‌شان فقط یک امتیاز گرفته‌اند. سپاهان غیر از برد برابر العین، دو مسابقه دیگر را باخته و شهرخودرو هم در تمام مسابقات دور رفت مغلوب رقبای آسیایی شده است. این کارنامه فوتبال باشگاهی ماست. تلخ، غم‌انگیز و ناامیدکننده.

امسال با توجه به شرایط خاص برگزاری لیگ قهرمانان، هنوز هم بسیار امیدواریم که یکی از نمایندگان کشورمان به مراحل نهایی این بازی‌ها برسد. حقیقت آن است که شکل برگزاری لیگ قهرمانان، مخصوصا در فصل جاری، اصلا معرفی‌کننده تیم‌های برتر قاره نیست. اینکه غربی‌ها و شرقی‌ها تا فینال به هم نمی‌خورند «جوک» است و اینکه لیگ امسال به صورت تک‌بازی و متمرکز برگزار می‌شود، یک جوک بزرگتر! در عین حال امیدواریم بچه‌های یک تیم از ایران از این موقعیت استفاده کنند و خودشان را بالا بکشند. با این همه، حتی قهرمانی نمانیدگان کشورمان در این مسابقات هم اصل داستان را تغییر نمی‌دهد.

حقیقت آن است که فوتبال باشگاهی در ایران فقر و ناتوان شده است. هر سال نتایج‌مان در آسیا بدتر می‌شود و غیر از یکی، دو جرقه از تیم خوب برانکو، مدتهاست حرفی برای گفتن نداشته‌ایم. دست و بال‌مان هم بسته است. پول جذب بازیکن خارجی خوب نداریم و استعدادهای متوسط به بالای‌مان هم به راحتی جذب پیشنهادهای بین‌المللی می‌شوند. همین رامین رضاییان که آن کاشته زیبا را برای الدحیل زد، می‌توانست الان با درخشش در پست دفاع راست پرسپولیس، یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف تیم را برطرف کند، اما این اتفاق رخ نداد. حالا حتی علیپور و ترابی را هم نداریم و دور نیست که با این دلار ترمز بریده، دیاباته و بشار را هم نداشته باشیم...


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها