با ادامه این وضعیت ورزش نابود می‌شود
17801
پاکدل: با دلار ۲۶ هزار تومانی چگونه تیم اعزام کنیم؟!
25 شهريور 1399
14
منهای فوتبال
رئیس فدراسیون هندبال تورم و افزایش قیمت ارز را مشکل بزرگ ورزش و عامل نابودی آن دانست و گفت: یک ریال هم به اعتبارات ما اضافه نشده است.

علیرضا پاکدل در حاشیه تمرین تیم هندبال جوانان کشورمان در تالار هندبال شهید سلیمانی، درباره شرایط آمادگی ملی‌پوشان هندبال اظهار داشت: باید اعضای کادر فنی در مورد آمادگی بازیکنان آنالیز و تحلیل داشته باشند. با توجه به صدور مجوز تمرین باشگاه‌ها، بچه‌ها از هفته‌های قبل در تیم‌های خود تمرین کردند و مشکلی از نظر آمادگی جسمانی ندارند. البته شش ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا در کارمان تأثیر داشته است.

وی در ادامه افزود: ما به موقع فعالیت‌های خود برای آمادگی تیم جوانان را شروع کردیم، اما تعطیلی طولانی مدت در آمادگی و هماهنگی بچه‌ها تأثیر داشته است. تیم‌های چین، کره جنوبی، ژاپن و قطر زودتر از ما تمرینات خود را شروع کردند، ما هم تلاش کردیم که تمرینات خیلی زودتر آغاز شود، اما مجوز برگزاری اردو هفته پیش به دست‌مان رسید.

رقابت در تیم‌های پایه آسیا سخت‌تر از بزرگسالان است
رئیس فدراسیون هندبال درباره شرایط حریفان ایران گفت: قطعاً رقیبان اصلی ما تیم‌های قطر، ژاپن، بحرین، عربستان، چین تایپه و کره جنوبی هستند. چین‌تایپه در مسابقات نوجوانان آسیا در دوره قبل سوم شد و مطمئناً در این دوره نیز از مدعیان خواهد بود. این کشورها در تیم‌های پایه کار کرده‌اند و رقابت در بین تیم‌های پایه این کشورها حتی سخت‌تر از رده بزرگسالان است.

پاکدل یادآور شد: برخی از رقبای ما خیلی زودتر تمرینات خود را شروع کردند. ما هم از ماه‌ها قبل مکاتبه و مذاکرات را  برای برگزاری اردو داشتیم، اما شرایط خاص بود و دوستان در ستاد کرونا در ورزش معتقد بودند هندبال رشته‌ای پربرخورد است. از فدراسیون جهانی خواستیم پروتکل‌هایی را که برای مسابقات قهرمانی جهان در مصر در نظر گرفته است، به ما بدهد. ما آن پروتکل‌ها را ترجمه، تکمیل و بومی‌سازی کردیم و به وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی - ورزشی ارائه کردیم. با پیگیری دکتر علی‌نژاد و فدراسیون پزشکی - ورزشی، دوستان را متقاعد کردیم که مجوز برگزاری تمرینات باشگاه‌ها و برپایی اردوها صادر شود.

تا امروز برای بازی تدارکاتی به نتیجه نرسیدیم
رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به این سؤال که آیا اردوی برون مرزی و بازی تدارکاتی نیز برای تیم جوانان در نظر گرفته شده است یا خیر، گفت: در مورد بازی خارجی فعلاً نمی‌توانیم تصمیم بگیریم، چون به جز پرواز هواپیمایی قطر، پروازی دیگری نیست. پیگیر این موضوع هستیم، اما تا امروز به نتیجه نرسیده‌ایم.

وی همچنین تصریح کرد: صبح روز گذشته همراه چند تن از رؤسای فدراسیون‌ها در هیئت رئیسه مجلس جلسه داشتیم و مشکلات را خدمت اعضا و رئیس فراکسیون ورزش بیان کردیم. اگر شرایط این‌گونه بماند بقای فدراسیون‌ها میسر نخواهد بود.

با دلار 26 هزار تومانی چگونه تیم اعزام کنیم؟!
پاکدل با اشاره به مشکلات مالی فدراسیون‌ها خاطر نشان کرد: سال قبل بیشتر از تعهدات در هندبال آورده داشتیم و هیچ بدهی جدیدی نیز برای فدراسیون ایجاد نشد، اما امسال شرایط سخت است. یک ریال به اعتبارات ما اضافه نشده است و همین بودجه هم تخصیص کامل نخواهد داشت. ما سال گذشته با دلار 11 هزار تومان و امسال با دلار 26 هزار تومان اعزام داریم. با این وضعیت چگونه اعزام کنیم؟ اگر وضعیت این‌گونه باشد، ورزش نابود می‌شود. ما در جلسه با هیئت رئیسه مجلس مشکل بودجه و ارز را بیان کردیم. همه چیز ما در فدراسیون‌ها وابسته به ارز است. بلیت هواپیما، اسکان در هتل‌ها و تغذیه و ورودی به مسابقات جهانی و آسیایی ارزی است. شما تورم و افزایش قیمت ارز را ببینید، در حالی که بودجه هندبال تغییری نداشته است.

بازی تدارکاتی با این شرایط مطمئناً منوط به حمایت ارزی است
وی در پایان اظهار داشت: در سفر اخیر به خوزستان قرار شد تورنمنتی برای دهه فجر در اهواز داشته باشیم، اما آنهم بستگی به شرایط کرونا و پروازها دارد.

تسنیم


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها