با باشگاه صحبت دارم اما دنبال بازارگرمی نیستم
17714
شیری: پیراهن پرسپولیس را مفت به دست نیاوردم که بخواهم برایش ناز کنم!
22 شهريور 1399
67
ایرانی
کاروان پرسپولیس در حالی راهی دوحه قطر برای برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شد که نرفتن مهدی شیری و محمد نادری که گفته شد با پرسپولیس قرارداد ندارند، حسابی خبرساز شد.

سیدیاسر رضوی

کاروان پرسپولیس در حالی راهی دوحه قطر برای برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شد که نرفتن مهدی شیری و محمد نادری که گفته شد با پرسپولیس قرارداد ندارند، حسابی خبرساز شد. در فضای مجازی پر بود از این خبر که دفاع راست سرخ‌ها به خاطر عدم توافق جدید با پرسپولیس به این سفر نرفته اما اصل ماجرا چیز دیگری بود. طبق اعلام این مدافع که می‌گوید اهل ناز کردن برای پرسپولیس نیست، دلیل نرفتنش مصدومیتی بوده که داشته و اینکه در یکی، دو روز آینده به اردوی سرخ‌ها در قطر اضافه خواهد شد. مدافع راست سرخ‌ها معتقد است شروع سرخ‌ها با برد در بازی مقابل التعاون کلید صعود شاگردان یحیی است و اگر به این مهم برسند مسیر برای شان هموار می‌شود.

 

ماجرای نرفتن تو به قطر حسابی سروصدا به پا کرد.

من هم خودم اخبار را دیدم و متوجه شدم که چه جوی بابت این مساله راه افتاده است.

 

موضوع بحث عدم توافق تو با باشگاه بود یا دلیل دیگری داشت؟

من اگر یادتان باشد در بازی دوستانه‌ای که تیم چند روز پیش با شهر خودرو داشت بازی نکردم و به خاطر مصدومیت جزئی که داشتم کادرفنی اجازه بازی را به من نداد. به همین خاطر برای سفر به قطر هم کادر پزشکی تیم صلاح دید چند روز دیگر به کارهای درمانی ام بپردازم و بعد به ترکیب اضافه شوم.

 

پس بحث عدم توافق اصلا درست نبود؟

(خنده) واقعا برایم سوال است که چرا این مسائل مطرح می‌شود و به جای اینکه اول دلیل را جویا شوند بلافاصله یک مطلب را با سرعت زیادی متنشر می‌کنند. من دلیلش را در بالا ذکر کردم و حالا هم به شما می‌گویم من، مهدی شیری پیراهن پرسپولیس را مفت به دست نیاوردم که حالا بخواهم برایش ناز کنم. با تمام قوا در خدمت تیم هستم تا بتوانم در آسیا با همه قدرت به کمک کادرفنی و بازیکنان زحمتکش پرسپولیس نتایج درخوری را کسب کنیم.

 

قصد نداری تو هم مثل بقیه بازیکنان پرسپولیس به باشگاه بروی و بابت مبلغ قراردادی که داری مذاکره کنی؟

قطعا برای برخی صحبت‌ها به باشگاه خواهم رفتم اما در این مقطع به دنبال بازارگرمی نیستم و تمام تمرکزم موفقیت با پرسپولیس در بازی‌های آسیایی است که امید به خدا بتوانیم صعود کنیم.

 

به نظرت پرسپولیس این شانس را دارد که صعود کند؟

خوشبختانه با تقویت تیم و اضافه شدن چند بازیکن این شانس را داریم که بتوانیم از فرصت به دست آمده در قطر که همه بازی‌ها متمرکز بوده و دیگر بحث پرواز و بازی نکردن در زمین ما و دیگر مسائل سیاسی وجود ندارد، به خوبی بهره ببریم. پرسپولیس به جز بدشانسی در جام حذفی که به نظرم بیخودی جام را از دست داد یک تیم خوب و با نظم است که با داشتن بازیکنان با کیفیت به راحتی می‌تواند در آسیا هم به خواسته هایش برسد. بازی شروع ما در آسیا مقابل التعاون خیلی مهم است و اگر کارمان را با برد در اولین بازی شروع کنیم عملکردی به مراتب بهتر خواهیم داشت.

 

به خریدهای پرسپولیس اشاره کردی. به نظرت این بازیکنان می‌توانند جای بازیکنانی مثل علی علیپور و مهدی ترابی را برای پرسپولیس پر کنند.

به هرحال مهدی ترابی و علی علیپور جزو مهره‌های با ارزش فوتبال ایران و پرسپولیس هستند که هر تیمی با داشتن آن‌ها به راحتی می‌تواند به موفقیت فکر کند. با این همه تصمیم این دو دوست خوبم این بود که مسیر پیشرفت خودشان را در جای دیگر دنبال کنند و من هم برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. در مورد خریدهای جدید هم به نظرم بازیکنان خوب و با کیفیتی به تیم اضافه شدند هرچند که به زمان نیاز دارند و قطعا با هماهنگ تر شدن بیشتر به کار تیم خواهند آمد.

 

به نظر می‌رسد امسال هم در دفاع راست بی رقیب ماندی و پرسپولیس مدافع راست نخرید؟

من به این مسائل فکر نمی‌کنم چون کارم را بدون حاشیه و بدون توجه به مواردی که مطرح می‌کنند دنبال می‌کنم تا خواسته‌های کادرفنی را در زمین پیاده کنم. به هرحال در مورد جذب بازیکن من تصمیم گیر نیستم و کادرفنی است که هرطور صلاح بداند بازیکن جذب می‌کند. اگر هم بازیکنی جذب می‌شد برای من فرقی نمی‌کرد چون همیشه تلاش می‌کنم تا با بهترین عملکرد خودم را به ترکیب اصلی برسانم. با این همه من آنچنان هم که فکر می‌کنید در همین پرسپولیس بی رقیب نیستم و خدا را شکر تیم بازیکنانی دارد که می‌توانند در چند پست به تیم کمک کنند و این خودش یک امتیاز برای آقایحیی به حساب می‌آید. شاید همین موضوع باعث شده که تمرکز خودشان را روی تقویت دیگر خطوط بگذارند و خیال شان از دفاع راست راحت باشد.

 

به اولین بازی می‌رسی؟

بله مشکل خاصی ندارم و اگر آقایحیی صلاح بداند در اولین بازی مان مقابل التعاون آماده کمک به پرسپولیس هستم.

 

به بازی اول پرسپولیس و بالارفتن شانس صعود در صورت شکست حریف اشاره کردی. به نظر می‌رسد با توجه به شرایط التعاون در لیگ عربستان شما شانس خوبی دارید که با دو برد پیاپی صعود خودتان را حتمی کنید.

ما التعاون را ببریم مسیرمان برای صعود هموار می‌شود و این شانس را داریم که به مرحله بعد برویم. با این همه به هیچ وجه در آسیا نمی‌توان به شرایط یک تیم در لیگ کشورش بسنده کرد و این یعنی حتما باید با تمرکز و توان بالا در زمین حاضر شویم. بازی با التعاون برای ما دو بازی است بسیار مهم است و امیدوارم در هر دو بازی بتوانیم با شکست حریف، کارمان را برای صعود هموارتر کنیم. همان طور که گفتم تمرکز بازی‌ها در یک کشور و در یک زمین بسیار خوب است و باعث می‌شود دیگر خستگی پروازهای مداوم از این کشور به آن کشور را  نداشته باشیم. امید به خدا و با دعای خیر هواداران و تلاش بچه‌ها این پرسپولیس می‌تواند صعود کند و من خیلی به این مساله امیدوار هستم.

 

استقلالی‌ها از دست جام حذفی را به رفتارهای فرهاد مجیدی نسبت دادند و حالا به نظرت اگر پرسپولیس صعود نکند، رفتارهای اخیر یحیی که گفته بود من بعد بازی‌های آسیایی خواهم رفت، تمرکز شما را بهم نریخت؟

قطعا حرف آقایحیی به خاطر نگرانی هایی بوده که داشته‌اند و اینکه در نهایت چه تصمیمی دارند من در جایگاهی نیستم که حرف بزنم. ایشان مسئولیت بالایی دارد و به همین خاطر هر حرفی زده‌اند برای موفقیت پرسپولیس بوده است. به هرحال هر موضوعی می‌تواند تمرکز بازیکنان را بهم بزند اما خدا را شکر ایشان الان با ماست و بچه‌ها تمام تمرکزشان روی موفقیت در دوحه است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها