المپیک تخفیفی داد اما پرسپولیس اقدام نکرد
17602
شهاب در اوکراین ماندنی شد
18 شهريور 1399
49
ایرانی خارجی
بدون شک یکی از دلایلی که یحیی گل محمدی را برآن داشت که قصد ارائه نامه عدم همکاری اش را به باشگاه پرسپولیس داشته باشد، توفیق نداشتن باشگاه در حفظ ستاره‌های این تیم بوده است.

روزنامه گل - بدون شک یکی از دلایلی که یحیی گل محمدی را برآن داشت که قصد ارائه نامه عدم همکاری اش را به باشگاه پرسپولیس داشته باشد، توفیق نداشتن باشگاه در حفظ ستاره‌های این تیم بوده است. ترابی رفت و علی علیپور هم با هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد. بازیکنی که حتی گفته شد این کارش یک نمایش مقابل هواداران بوده و حتی ویزای سفرش به پرتغال هم صادر شده است. با این همه باشگاه بیکار ننشست و چند گزینه را برای جانشینی علیپور به صف کرد. جدا از عیسی آل کثیر، پرسپولیس به دنبال جذب بازیکنان دیگری در پست مهاجم است که به غیر از شهریار مغانلو، جدی ترین گزینه شهاب زاهدی است. مهاجم سابق سرخ‌ها که چند سالی هست از حضورش در فوتبال اروپا می‌گذرد. شهاب امسال شرایط خوبی در فوتبال اوکراین داشت و توانست با عملکرد خوبش کادرفنی این تیم را برای فیکس بازی کردن مجاب و گل‌های حساس و مهمی را به ثمر برساند. همین شرایط سبب شد که یحیی از باشگاه بخواهد برای جذب شهاب زاهدی کار مذاکره با باشگا اوکراینی را آغاز تا بلکه بتوانند او را به ایران برگردانند. اتفاقی که افتاد و باشگاه هم برای جذب شهاب زاهدی اقدام کرد و به این شکل نسبت به جذب این بازیکن اعلام نیاز داشت.

ماجرای رضایتنامه 500 هزار دلاری شهاب

یکی از مسائلی که از ابتدا جذب شهاب زاهدی و آمدنش به پرسپولیس را با اما و اگر روبه رو کرد به مبلغ رضایتنامه این بازیکن بر می‌گردد. اگر یادتان باشد زاهدی در مصاحبه‌ای که با یکی از رسانه‌های ایرانی داشت به این مساله اشاره کرده بود که چند پیشنهاد دارد اما مشکل اصلی برای انتقال او به تیم‌های جدید مبلغ 500 هزار دلاری است که المپیک دونتسک برای صدور رضایتنامه او می‌خواهد. این یعنی پرسپولیس در ابتدای امر برای جلب رضایت اوکراینی‌ها باید برای به خدمت گرفتن این بازیکن بیش از 10 میلیارد باید پرداخت می‌کردند. عددی سنگین که این انتقال را در حالت اولیه با توجه به شرایط و مشکلات مالی پرسپولیس غیرممکن می‌کرد مگر اینکه المپیک یک تخفیف مناسب بدهد. از همین رو گویا باشگاه با خود شهاب صحبت هایی داشته است تا خودش که برای آمدن به پرسپولیس ابراز تمایل کرده بوده با باشگاه صحبت کند تا با گرفتن تخفیف این انتقال را قطعی کند.

شهاب تلاش کرد، باشگاه تخفیف داد اما...

بعد از صحبت‌های باشگاه با شهاب زاهدی و مذاکرات اولیه گویا رقم 500 هزار دلاری حسابی با تخفیف مواجه می‌شود تا باشگاه با پرداخت آن شهاب را از اوکراین دوباره به پرسپولیس برگرداند. گویا در نهایت رقمی نزدیک به 200 هزار دلار عددی است که باشگاه المپیک به پرسپولیس اعلام می‌کند که در ازای پرداخت آن رضایتنامه شهاب زاهدی را برای پیوستن به این تیم صادر کند. این موضوع در جواب نامه پرسپولیس برای جذب زاهدی صادر می‌شود اما دیگر باشگاه جوابی به آن نمی‌دهد تا به این شکل این انتقال منتفی شده تلقی شود. حتی گویا طبق شنیده‌ها زاهدی بابت مبلغ قرارداد خودش با توجه به علاقه‌ای که به حضور در پرسپولیس داشته عدد کمی را اعلام می‌کند که این انتقال قطعی شود.

نظر باشگاه عوض شد

بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس از المپیک عدد مناسبی را برای صدور رضایتنامه شهاب زاهدی خواستار شد و باشگاه اوکراینی هم با یک تخفیف مناسب رقم مدنظرش را اعلام کرد به یکباره نظر مدیران باشگاه عوض شد. آن‌ها در اعلام جدید خودشان رقم را  کمتر کردند به نحوی که اعلام آن قطعا مخالفت المپیک را در پی داشت. این عدد به المپیک اعلام می‌شود و آن‌ها که به خاطر اصرار و پافشاری خود شهاب برای این انتقال یک تخفیف خوب را داده بودند، به شدت از این رفتار مدیران پرسپولیس ناراحت و آن را برخلاف توافقات اولیه اعلام کردند. به این شکل به نظر می‌رسد استفاده از نام شهاب زاهدی برای حضور در پرسپولیس تنها یک شو از سوی مدیران پرسپولیس بود و آنها با توجه به مشکلات مالی و شرایط سختی که در تامین ارز دارند، از ابتدا هم قصدی برای به خدمت گرفتن این گزینه یحیی گل محمدی نبودند. با این اوصاف باید حضور شهاب در پرسپولیس را منتفی بدانیم و تنها این هیاهو برای جانشینی علی علیپور یک شو بود و بس!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها