تراتسفر شدن بیرانوند، خداحافظی رحمتی و افت حسینی و ممنوعیت جذب گلر خارجی 
17599
بازار داغ دروازه‌بان‌ها در نقل و انتقالات لیگ بیستم
18 شهريور 1399
62
ایرانی
نقل و انتقالات لیگ بیستم تحت تأثیر قانون ممنوعیت خرید بازیکن خارجی  و خارج شدن چند دروازه‌بان تاپ لول لیگ برتر از این رقابت‌ها به دلایل مختلف، حالا باشگاه‌های مدعی  با بحران شماره یک روبرو شده‌اند.

روزنامه گل - نقل و انتقالات لیگ بیستم تحت تأثیر قانون ممنوعیت خرید بازیکن خارجی  و خارج شدن چند دروازه‌بان تاپ لول لیگ برتر از این رقابت‌ها به دلایل مختلف، حالا باشگاه‌های مدعی  با بحران شماره یک روبرو شده‌اند.علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس راهی بلژیک شد تا برای باشگاه آنتوروپ بازی کند. با رفتن شماره یک پرسپولیس، قرمزها درون دروازه دچار بحران بزرگی شدند. چراکه بوژیدار رادوشوویچ کروات هم وقتی از زیر سایه بیرانوند خارج و به گلر اصلی و بدون رقیب قرمزها تبدیل شد دیگر آن دروازه‌بان مطمئن و شش‌دانگی که پشت سر هم کلین شیت می‌کرد نبود. درست مثل حسین حسینی که استقلالی‌ها برای لیگ نوزدهم از بین او و مهدی رحمتی ترجیح دادند تا گلر جوان‌تر را حفظ کنند، انتخابی که مشخص شد  انتخاب اشتباهی بود.

حسینی عملکرد ضعیفی در فصل گذشته داشت تا استقلالی‌ها به دنبال جانشینی برای او باشند. پرسپولیسی‌ها تا اینجا با حامد لک قرارداد بسته‌اند و به دنبال خرید یک دروازه‌بان دیگر به‌جای رادوشوویچ هم هستند. استقلالی‌ها هم به دنبال خرید یک دروازه‌بان برای رقابت و حتی جانشینی حسینی بودند که رشید مظاهری را  جذب کردند. از آن‌طرف مهدی رحمتی دروازه‌بان باتجربه شهر خودرو هم در شرایطی که سرمربی این تیم شده قرار است برای فصل آینده از فوتبال خداحافظی کند و تمام تمرکزش فقط روی مسائل فنی تیمش باشد. تراکتور تبریز هم اگر رشید مظاهری را که یک‌طرفه قراردادش را فسخ کرده و به استقلال آمده را از دست بدهد تنها محمدرضا اخباری را درون دروازه خواهد داشت که البته برای شماره یک شدن آن‌هم بدون داشتن رقیب جدی گزینه چندان مطمئنی نیست.

با این فعل‌وانفعالات  3  باشگاه مدعی پرسپولیس، تراکتور و پدیده به دنبال جذب دروازه‌بان طراز اول هستند ، آن‌هم در شرایطی که با ممنوعیت جذب دروازه‌بان خارجی در بازار داخلی فقط گزینه‌هایی مثل رشید علیرضا حقیقی گلر فصل گذشته نساجی مازندران، محسن فروزان دروازه‌بان تازه از محرومیت برگشته پارس جنوبی جم و حبیب فر عباسی گلر جوان نفت مسجدسلیمان بهترین گزینه‌های در دسترس بازار نقل و انتقالات تابستانی هستند که خبر و شایعه مذاکره و توافق آن‌ها با باشگاه‌های مختلف هراز چند گاهی به گوش می‌رسد. با این قیمت دلار بازگشت احتمالی گلر‌های ایرانی که در باشگاه‌های خارجی بازی می‌کنند، مثل  امیر عابدزاده و سوشا مکانی هم در شرایطی که ستاره‌های ایرانی به دنبال رفتن به تیم‌های خارجی هستند هم منتفی است.

با آبی‌پوش شدن رشید مظاهری  و واکنش حسینی به این موضوع که پاک کردن تمام پست‌های اینستاگرامی اش با استقلال بود، احتمال دارد آبی پوشان هم برای جلوگیری از حاشیه‌های احتمالی به دنبال فروش حسینی یا معاوضه او با یک دروازه‌بان و بازیکن دیگر بروند و برای گلر دوم خودروی گزینه‌هایی مثل فروزان و فرعباسی تمرکز کند.پرسپولیسی‌ها هم همچنان به دنبال خرید یک گلر هستند تا باوجود خرید حامد لک همچنان سرخابی‌ها در بازار شلوغ نقل و انتقالات به دنبال خرید دروازه‌بان باشند. امسال دروازه‌بان‌ها گران‌ترین بازیکنان بازار هستند و بازار آن‌ها حسابی داغ است. در این میان فقط خیال سپاهان راحت است که پیام نیازمند را در اختیار دارد. به این رقابت باید تیم‌های کوچک‌تر اما متمول مثل گل گهر سیرجان، ماشین‌سازی و حتی ذوب آهم را هم اضافه کرد که همگی نیاز به تقویت شدن در درون دروازه‌ دارند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها