مثل یک هوادار نگران تیم محبوبم هستم
17550
ارسلان مطهری: استقلال هنوز زنده است! / جدایی ؟! برای لیگ بیستم با این تیم برنامه‌ها داریم
17 شهريور 1399
169
ایرانی
گیتارزن آبی‌ها معتقد است استقلال مفت جام حذفی را در عین شایستگی از دست داد.

سیدیاسر رضوی

گیتارزن آبی‌ها معتقد است استقلال مفت جام حذفی را در عین شایستگی از دست داد. ارسلان مطهری که به محض ورودش به زمین توانست فاصله استقلال را که 3 گل از تراکتور عقب بود به یک گل برساند، معتقد است با بدشانسی در نیمه دوم نتیجه را به نفع خودشان برنگرداندند. یکی از بهترین گلزنان استقلال هم به زبان هواداری در مورد شرایط این تیم می‌گوید اینکه قلبش بابت این وضعیت به درد آمده و امیدوار است هرچه زودتر تیم بتواند شرایط خود را حفظ و بتواند با اقتدار در آسیا مقابل حریفان خود عرض اندام کند.

حال و هوای تو بعد از فینال جام حذفی که در عین ناباوری جام را از دست دادید چطور است؟

من هم مثل بقیه بازینان، هواداران و اعضای تیم خوشحال نیستم و هنوز هم شرایطی که باعث شد ما فینال را از دست بدهیم ذهنمان را درگیر کرده است. به هیچ وجه باورم نمی‌شود استقلال به راحتی در مشهد جام را از دست داد و در حالی که حق مسلم ما بود این قهرمانی را به دست بیاوریم بابت یکسری اتفاقات این خواسته محقق نشد. شرمنده هواداران شدیم و خیلی این مساله برای من و همه بازیکنان استقلال آزار دهنده است چون خیلی امیدوار بودیم بتوانیم امسال هواداران  را خوشحال ویک جام به آن‌ها هدیه بدهیم. تنها باید بگوییم شرمنده آنها هستیم و امیدوارم بتوانیم در آینده جبران کنیم.

خودت باورت شد استقلال در یک نیمه 3 گل بخورد و جام را از دست بدهد؟

بالاخره اتفاقات فوتبال است و روی اشتباهات در یک نیمه 3 گل از حریف خوردیم. ما اشتباه کردیم و تراکتور از این اشتباهات توانست بهره ببرد. اصلا هنوز هم نمی‌دانم چرا این طور شد و ما به این شکل بازی را در شروع به حریف واگذار کردیم. روی بدشانسی گل خوردیم و کار برای ما خیلی سخت شد.

اما در نیمه دوم شرایط به کل تغییر کرد و توانستید در یک قدمی جبران و حتی برد قرار بگیرید؟

اگر ما همان تیم نیمه دوم بودیم قطعا کار را در 90 دقیقه تمام و جام را با خودمان به تهران می‌آوردیم. یکی از گل‌های حریف هم که براساس ادعای داوران به اشتباه از سوی داور قبول شد و یک پنالتی هم روی من نگرفتند تا همه چیز دست به دست هم داد تا دست استقلال از این جام کوتاه بماند. در نیمه دوم استقلال واقعی را نشان دادیم و ثابت کردیم که نیمه اول یک اتفاق بود. در نیمه دوم چند ضربه خوب هم زدیم که با بدشانسی به گل تبدیل نشد و واقعا هنوز هم باورم نمی‌شود که به این مفتی جام حذفی و قهرمانی را از دست دادیم.

در این بازی هم که فرهاد تو را در نیمه دوم به میدان فرستاد بازهم گل زدی؟ واقعا بعد از دوران مصدومیتی که داشتی هنوز بازیکن 90 دقیقه‌ای نبودی که مدام تعویضی به میدان می‌آمدی و با شدت تاثیرگذار عمل می‌کردی؟

به هرحال این تصمیم کادرفنی بود که من را در دقایقی که مدنظر دارد به میدان بفرستد و من هم سعی کردم هر زمان که به میدان آمدم بهترین تاثیر را در موفقیت استقلال داشته باشم. من همیشه برای موفقیت استقلال و پیراهن آن که به تن دارم انگیزه زیادی دارم. بااین همه من آماده کامل بودم اما کادرفنی این طور صلاح دید و من هم تابع نظر آن‌ها بودم.

خیلی‌ها از جمله پرویز مظلومی در تلویزیون تقصیر این باخت را گردن فرهاد مجیدی انداخت که بعد از دربی از تیم رفت و با برگشتن دوباره اش کلی حاشیه را به تیم آورد به شکلی که بازیکنان به هیچ وجه انگیزه نداشتند.

اگر اجازه بدهید در این زمینه من نظری ندهم چون من وظیفه ام این بود که خوب کار کنم تا بتوانم به بهترین شکل به استقلال کمک کنم. با این همه اما این مسائل و این حواشی قطعا در روحیه بازیکنان تاثیر می‌گذارد و حالا اینکه چرا آقافرهاد این تصمیم را گرفته بود را دیدید که در بیانیه‌ای به آن پرداخت.

حالا استقلال آسیا را دارد و تازه به دنبال سرمربی می‌گردد و هنوز با بازیکنان فعلی مذاکره نکرده و بازیکنی را هم در فرصت باقی مانده جذب نکرده است.

پیش از اینکه بازیکن این تیم باشم همیشه یک هوادار استقلال بوده ام و الان یک سرباز برای این تیم هستم. همیشه وقتی این مشکلات برای یک تیم مثل استقلال با این همه هوادار می‌افتد، قلب همه به درد می‌آید و این نگرانی برای همه هواداران و حتی بازیکنان هم سخت و عذاب آور است. دلم برای این استقلال سوخت که در عین شایستگی جام حذفی را بالای سر ببرد. تیمی که در دربی حذفی توانست پرسپولیس را شکست دهد. امیدارم با این همه بازیکن با کیفیتی که تیم در اختیار دارد هرچه زودتر تکلیف روشن شود و با تقویت تیم یک حضور قدرتمند را در آسیا داشته باشیم. من واقعا در مورد مسائل مدیریتی و انتخاب کادرفنی نظری نمی‌توانم بدهم چون در حیطه اختیارات من نیست اما به عنوان یک بازیکن استقلال و با عنوان ارسلان مطهری که همیشه هوادار استقلال بوده ام از این شرایط ناراحت هستم و امیدوارم زودتر بتوانیم خودمان را برای بازی‌های آسیایی جمع و جور کنیم چون این استقلال هنوز زنده است و می‌تواند ثابت کند که در عین شایستگی قهرمانی حذفی را از دست داد.

راستی ماجرای جدایی تو از استقلال چه بود؟

جدایی؟

بله جدایی... گفتند که خواستار جدایی شدی؟

من از این مساله به هیچ عنوان خبر ندارم... من با باشگاه استقلال یک سال دیگر قرار دارم و تمام تمرکزم روی بازی‌های آسیایی و لیگ بیستم است و با استقلال برای آینده برنامه‌ها داریم. من این موضوع را از زبان شما می‌شنوم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها