از نزدیک شاهد بودم که همین بلاها را سر شفر هم آوردند
17428
طاهری: مجیدی با آن استعفا تمرکز تیم را قبل از فینال به هم ریخت!
15 شهريور 1399
58
ایرانی
مربی سابق استقلال معتقد است تعطیلی تمرینات که به خاطر استعفای فرهاد مجیدی بود باعث شد تمرکز بازیکنان استقلال درفینال جام حذفی به هم بریزد و در نیمه اول بازی مقابل تراکتور افت فاحشی داشتند.

مهدی نوری / بیژن طاهری مربی سابق استقلال معتقد است تعطیلی تمرینات که به خاطر استعفای فرهاد مجیدی بود باعث شد تمرکز بازیکنان استقلال درفینال جام حذفی به هم بریزد و در نیمه اول بازی مقابل تراکتور افت فاحشی داشتند و سه گل خوردند و در واقع همان نیمه اول بازی را باختند و جام را به تراکتور دادند و در نیمه دوم هر چند بهتر شدند اما فایده‌ای نداشت و نتوانستند گلهای خورده را جبران کنند و امسال هم بدون جام ماندند.

 

فینال جام حذفی بین تراکتور واستقلال چطور بود؟

استقلال در نیمه اول بازی را واگذار کرد. استقلال در نیمه دوم حمله کرد و می‌توانست برنده بازی باشد اما نشد. مشکل استقلال این بود که قبل از بازی فینال تمرینات را دو روز تعطیل کردند و تیمی که فینال جام حذفی را در پیش دارد هیچ وقت تمریناتش را دو روز تعطیل نمی‌کند و به خاطر همین نیمه اول غافلگیر شدند. نیمه دوم هم استقلال بهتر شد اما بعضی بازیکنان شرایط خوب گذشته را نداشتند اما در کل نیمه دوم استقلال خیلی بهتر بود و می‌توانست جبران کند اما بدشانس بود. تراکتور هم فداکارانه بازی کرد و نتیجه را حفظ کرد و قهرمان شد.

عده‌ای معتقدند تراکتور نیمه دوم مثل بحرین بازی کرد و قهرمان شد. در این رابطه چه نظری دارید؟

در فوتبال این حرفها نیست و بحرین و عمان ندارد و همه می‌خواهند برنده شوند. تیمی که می‌خواهد برنده باشد باید هر طوری شده نتیجه را حفظ کند و آنها نتیجه را گرفتند و قهرمان جام حذفی ایران شدند. استقلال نباید نیمه اول به آن شکل بازی می‌کرد که این شکل بازی استقلال به خاطر همان دو روز تعطیلی تمرینات بود که بدن بازیکنان افت کرده بود اما نیمه دوم بهتر شد.

رفتار ساکت الهامی در این بازی روی نیمکت تراکتور را می‌پسندید؟

من خودم تا حالا در این شرایط قرار نگرفته ام و در کل هم چنین رفتاری را نمی‌پسندم اما خیلی تحت فشار بود و اولین بار بود که در مسابقه به این مهمی حضور داشت و آرامش لازم را نداشت اما من این رفتار را نمی‌پسندم.

فرهاد مجیدی و احمد سعادتمند مدتی بود که با هم درگیر بودند. در این شکست کدام یک از آنها بیشترمقصر بودند؟

 

من از باشگاه خبر ندارم و نمی‌دانم چه اتفاقاتی افتاده است اما سرمربی با مدیر عامل نباید دچار این اختلافات باشد. این تیم استقلال است و 40 میلیون هوادار دارد و می‌توانستند بهتر از این با هم کنار بیایند. این مشکلات همیشه دراستقلال بوده و در آن 2 سالی که بودم از نزدیک این مسائل را دیدم که سر شفر آوردند اما سکوت کردم و حرفی نزدم که تیم لطمه نخورد. من نان به نرخ روز نمی‌خورم و اینطوری نیستم که از سعادتمند تعریف کنم یا فرهاد مجیدی را خراب کنم چون خودم را استقلالی واقعی می‌دانم و در 2 سالی که بودم همه این چیزها را از نزدیک لمس کردم اما هیچ وقت حرفی نزدم.

فرهاد مجیدی بعد از دربی جام حذفی استعفا داد. به نظر شما آن استعفا تمرکز تیم را برای فینال جام حذفی به هم نریخت؟

 

همان دو روز تعطیلی که گفتم لطمه بزرگی به استقلال زد. همه مربیان می‌دانند و خود کادر فنی استقلال هم می‌دانند که کارشان اشتباه بود و نیمه اول بدن بازیکنان استقلال افت کرده بود و نیمه دوم بدن‌ها ول کرد و شرایط بهتر شد. فرهاد با آن استعفا تمرکز تیم را قبل از بازی فینال به هم ریخت و به هر حال مشکلاتی هست که ما نمی‌دانیم و او را راضی کردند که برگردد ولی فرهاد واقعا استعفا داده بود که برود.

وقتی فینال جام حذفی و آسیا در پیش است استعفا در چنین شرایطی کار درستی است؟

بعضی‌ها به جایی می‌رسند که دیگر تحمل آن سخت است.

اگر تحمل شرایط سخت بود پس چرا فرهاد سریع به تیم برگشت؟

بچه‌ها رفتند و او را راضی کردند. کسی فکر نمی‌کرد تراکتور فینال را ببرد و گفتند فرهاد بیاید که با قهرمانی برود اما این اتفاقات افتاده است و همه از نظر روحی به هم ریخته بودند. خیلی حیف شد چون جام حذفی جام معتبری است.

در مورد کتک زدن هواداران توسط بازیکنان استقلال در فرودگاه مهرآباد چه نظری دارید؟

هیچ کسی اندازه بازیکن نمی‌خواهد موفق باشد و بچه‌ها هم تلاش خودشان را کردند اما نشد. هوادار نباید آن موقع شب به فرودگاه برود و به بازیکن توهین کند. هر چند که هوادار دلش سوخته و ناراحت است اما کسی مثل بازیکن ناراحت نیست چون اگر قهرمان شود آینده بهتری خواهد داشت.

بازیکنی که ادعای حرفه‌ای بودن دارد وچند میلیارد پول می‌خواهد باید هوادار را بزند؟

 

نه نباید کتک بزند اما نیروی انتظامی آن موقع شب چرا نباید آنجا باشد تا این مشکلات پیش نیاید. آنها که می‌دانند احتمال درگیری هست و چرا نباید آنجا حضور داشته باشند؟ من چنین تجربه‌ای دارم و بعد از آن دربی که فرشید اسماعیلی چیپ زد جلوی هتل المپیک چنین اتفاقاتی را دیدم. من این روزها را دیده بودم و کاش پیش بینی این شرایط را می‌کردم و برنامه ریزی و سازماندهی می‌کردند و بازیکنان باید بدون روبرو شدن با هوادار از فرودگاه می‌رفتند. امیدوارم مشکلات حل شود و در آسیا نتایج خوبی بگیرند و برای فصل بعد هم تیم خوبی بسازند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها