زندگی فقط اینجا جریان دارد
17404
زنده باد فوتبال!
14 شهريور 1399
71
ایرانی
این شعف و شادمانی را کجا غیر از اینجا می‌شد پیدا کرد؟ درست عین لیورپولی‌ها که امسال در شرایط مشابه، قهرمانی در لیگ انگلستان را جشن گرفتند و همین صحنه‌ها را رقم زدند.

روزنامه گل- می‌توانید جزو کسانی باشید که از اتفاقات فرودگاه مهرآباد در جریان بازگشت استقلالی‌ها گله دارند و آن را در شأن جامعه مدنی نمی‌دانند. در این صورت حق با شماست. همچنین می‌توانید جزو کسانی باشید که به شادی دسته‌جمعی هواداران تراکتور در تبریز بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتقاد دارند. در این صورت هم حق با شماست. در عین حال اما یک نکته را نباید فراموش کنیم؛ اینکه در این روزهای غم‌زده و بلاتکلیف، فوتبال یکی از معدود حوزه‌هایی است که زندگی در آن به معنای واقعی کلمه جریان دارد.

سراغ هر حوزه و حرفه‌ای که بروید، به شدت متاثر از کرونا است. این فاجعه بزرگ انسانی، سایه‌اش را روی اقتصاد و صنعت پهن کرده و مخصوصا در زمینه مسایل پزشکی و بهداشتی، مشکلات وحشتناکی ایجاد کرده است. کرونا همچنان پرتکرارترین کلیدواژه در ادبیات مشاغل مختلف است. حکایت فوتبال اما به کلی فرق دارد. کافی است به شور و نشاط بی‌نظیر هواداران تراکتور بعد از قهرمانی این تیم در جام حذفی نیم‌نگاهی بیندازید. این شعف و شادمانی را کجا غیر از اینجا می‌شد پیدا کرد؟ درست عین لیورپولی‌ها که امسال در شرایط مشابه، قهرمانی در لیگ انگلستان را جشن گرفتند و همین صحنه‌ها را رقم زدند.

صد البته هیچ برنده بزرگی در کار نخواهد بود، مگر اینکه یک بازنده بزرگ هم وجود داشته باشد. بلیتی را که پنجشنبه‌شب استقلالی‌ها گم کردند، تراکتوری‌ها پیدا کردند. غم هواداران آبی پایتخت قابل درک است، اما بالاخره فوتبال همین است. نمی‌شود همه شاد باشند. امروز نوبت تراکتوری‌هاست و فردا شاید نوبت به استقلالی‌ها برسد. مهم اینجاست که فوتبال تشان داد پرچمش بالاست؛ معشوق دیوانه‌کننده‌ای که در تعطیلی و کسادی دنیای کرونازده هم بازارش داغ است. از معجزات فوتبال، فقط همین بس که برای اولین بار در چند ماه گذشته، جستجوی یک کلمه در گوگل از سرچ کرونا پیشی گرفت و این یک واژه فوتبالی بود؛ لیونل مسی!  


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها