انتخاب سرمربی جدید در 3 روز فرصت باقی مانده برای آسیا
17236
بعد از فینال، با جام یا بدون جام؛ فرهاد و کادرش دسته‌جمعی می‌روند!
11 شهريور 1399
94
ایرانی
فرهاد مجیدی که یک روز پس از برد شیرین آبی‌ها مقابل پرسپولیس از سرمربیگری استقلال استعفا داد و کام هواداران را تلخ کرد.

روزنامه گل - فرهاد مجیدی که یک روز پس از برد شیرین آبی‌ها مقابل پرسپولیس از سرمربیگری استقلال استعفا داد و کام هواداران را تلخ کرد، با اصرار کادر فنی و بازیکنانش پذیرفت تا به نیمکت تیم برگردد.درباره بازگشت فرهاد خبر می‌رسد که حضور او روی نیمکت موقتی است و بعد از بازی پنج‌شنبه مقابل تراکتور تبریز در فینال جام حذفی برای همیشه از استقلال جدا می‌شود و به همکاری‌اش با این کادر مدیریتی پایان خواهد داد.

خبر می‌رسد فرهاد مجیدی پیشنهاد ناهار آشتی‌کنان با احمد سعادتمند را هم رد کرده و به باشگاه پیغام داده است که قطعاً پنج‌شنبه آخرین روزی خواهد بود که روی نیمکت می‌نشیند و پس‌ازآن حاضر به ادامه همکاری نیست. این در شرایطی است که گفته می‌شد احمد سعادتمند در پرواز تیم به مشهد همراه تیم خواهد بود تا شاید در این سفر بتواند با فرهاد به توافق و تفاهم برسد، اما فرهاد در تصمیمش بسیار جدی و مصمم نشان می‌دهد و ظاهراً بازگشت‌پذیر هم نیست.

درصورتی‌که این اتفاق رخ دهد و مرغ مجیدی یک‌پا داشته باشد، رفتن فرهاد و بی سرمربی ماندن استقلال برای فصل آینده کمترین  مشکل استقلالی‌ها خواهد بود. فینال جام حذفی  پنج‌شنبه 13 شهریور برگزار می‌شود. از آن‌طرف باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باید تا یک هفته قبل از تاریخ اولین مسابقه، لیست بازیکنانشان را به AFC ارائه دهند. با توجه به اینکه تاریخ برگزاری بازی‌ها ۱۴ سپتامبر(۲۴شهریور) است روز ۶ سپتامبر(۱۶ شهریور) آخرین فرصت تیم‌ها برای ارسال اسامی به کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

استقلالی‌ها در لیست ارسالی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا نام فرهاد مجیدی را به‌عنوان سرمربی رد کرده‌اند. حالا اگر فرهاد مجیدی پس از بازی فینال به حرفش عمل کرده و برای همیشه نیمکت آبی را رها کند آن‌وقت استقلالی‌ها با یک چالش بزرگ و اساسی روبرو خواهند شد. اگر فرهاد سیزدهم شهریور رفتنی شود، آن‌وقت سعادتمند و هیات مدیره برای انتخاب و اعلام سرمربی و کادر فنی جدید در لیگ قهرمانان آسیا فقط 3 روز فرصت خواهند داشت!

پیش‌بینی‌های اولیه این بود که با رفتن فرهاد مجیدی، دستیار اول او یعنی مجید نامجو مطلق جانشین موقت او در لیگ قهرمانان آسیا باشد، اما حالا خبر می‌رسد با رفتن فرهاد مجیدی تمام اعضای کادر فنی او ازجمله نامجو مطلق هم نیمکت استقلال را ترک خواهند کرد و همراه مجیدی می‌روند.در چنین شرایطی پیدا کردن یک سرمربی جدید و بستن کادر فنی او آن‌هم فقط در 3 روز که یک روز آن‌هم جمعه است کار بسیار سختی خواهد بود.

گویا با توجه به اینکه سعادتمند حفظ فرهاد مجیدی را به موفقیت در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا مشروط کرده بود او نمی‌خواهد در آسیا روی نیمکت آبی‌ها بنشیند تا در صورت ناکامی احتمالی هم برگ برنده‌ای دست مدیران بدهد و هم برای انتخاب جانشین اش زمان کافی در اختیار مدیریت باشگاه بگذارد.

 فرهاد اگر جام حذفی را برد که به‌عنوان یک برنده و قهرمان استقلال را ترک می‌کند و اگر هم ناکام بود که با انداختن تقصیرها گردن مدیریت باشگاه که تمرکز او و تیمش را برهم زدند مسئولیت این ناکامی را بر دوش سعادتمند می‌اندازد و می‌رود.

باید منتظر ماند و دید با تلاش‌ها و دخالت‌های اعضای هیات مدیره و احتمالاً وزارت ورزش و البته درخواست‌های پیشکسوتان و هواداران انتهای این قصه تغییر خواهد کرد یا همان‌طور که اعلام‌شده پس از فینال استقلال مه سرمربی، مه سرپرست و نه کادر فنی خواهد داشت، آن‌هم در شرایطی که فقط 3 روز فرصت دارد تا  تمام اینجاهای خالی را برای لیگ قهرمانان آسیا پر کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها