خرید و فروش بازیکن با پنجره بسته و نیمکت مجهول در استقلال
17234
از سهرابیان فرهاد تا ستاری سعادتمند؟
11 شهريور 1399
211
ایرانی
در شرایطی که باشگاه سپاهان شروع پر قدرتی در نقل و انتقالات داشته و پس جذب دانیال اسماعیلی فر که گفته می‌شد با پرسپولیس توافق کرده ومدنظر استقلالی‌ها هم قرارداشت حالا خبر می‌رسد با با رضا اسدی که او هم در لیست خرید پرسپولیس بود توافق کرده وپس از فینال جام حذفی این انتقال رسمی و نهایی خواهد شد.

روزنامه گل - در شرایطی که باشگاه سپاهان شروع پر قدرتی در نقل و انتقالات داشته و پس جذب دانیال اسماعیلی فر که گفته می‌شد با پرسپولیس توافق کرده ومدنظر استقلالی‌ها هم قرارداشت حالا خبر می‌رسد با با رضا اسدی که او هم در لیست خرید پرسپولیس بود توافق کرده وپس از فینال جام حذفی این انتقال رسمی و نهایی خواهد شد. پرسپولیسی‌ها هم هرچند هنوز رسما وارد بازار نقل و انتقالات نشده اند، اما دست کم هم سرمربی فصل بعدشان مشخص است و هم می‌دانند کدام بازیکنان را می‌خواهند. از اینها مهم تر پنجره نقل و انتقالاتی شان باز است و مشکل و محدودیتی از این بابت ندارند. دیگر مدعیان مثل فولاد خوزستان و پدیده هم شرایط شان بهتر از استقلال است. مهم ترین مشکل پیش روی آبی پوشان بسته بودن پنجره نقل و انتقالانی است که با توجه به بدهی سنگین ارزی به بویان که مدیران باشگاه مدعی‌اند تقریبا تسویه شده و البته وینفرد شفر که بازهم مدیران می‌گویند بخش قابل توجهی از آن تامین شده بعید است به این زودی‌ها اتفاق مثبتی را در بحث  نقل و انتقالاتی را در اردوگاه آبی پوشان شاهد باشیم.

از این مشکل که بگذریم استقلالی‌ها لیستی برای تقویت و بستن تیم ندارند چون هنوز تکلیف نیمکت سرمربیگری روشن نیست! بازگردان آندره آ استراماچونی به دلیل توجیه اقتصادی یک میلیون یورویی اش در اولویت برنامه‌های باشگاه است. پروژه‌ای که سرنوشت ان نامعلوم بوده و البته نمی‌شود چندان روی آن حساب کرد و به آن دلخوش بود. احتمال ماندن فرهاد مجیدی هم با توجه به اختلاف‌های عمیق و حالا کهنه شده‌ای که با احمد سعادتمند دارد اگر نگوییم منتفی است، دست کم بسیار سخت و کمرنگ شده است.آمدن مربی ایتالیایی منتفی شود، اگر فرهاد قهرمان جام حذفی شود و اگر در لیگ قهرمانان آسیا موفق عمل کند تازه آنوقت مدیران استقلال رضایت می‌دهند که سرمربی تیم باقی بماند. حالا حساب کنید در آن طرف ماجرا فرهاد که با محقق کردن تمام این انتظارات هواداران و رسانه‌ها و از همه مهم تر شاتگردانش را پشت سر خودش می‌بیند و دست بالا را خواهد داشت به همین راحتی رضایت دهد که با سعادتمند و مهدی عبدیان صلح و دوستی کند! اگر نگوییم آنوقت احتمالا از استقلال رفتنی است ، دست کم اصرار او برای رفتن و تحت فشار گذاشتن مدیران بیشتر خواهد شد و هیچ تضمینی وجود ندارد که سعادتمند و دوستان بخواهند مانند ماه‌های گذشته مقابل سرمربی جوان تیمشان کوتاه بیایند.به ویژه اینکه آنها برای هجوم به فرهاد دلایلی مثل خرید بی حاصل نیکلاس بودوروف بلغار و اختلاف 14 امتیازی با صدر جدول را دارند آنهم در شرایطی که وقتی فرهاد آمد این اختلاف فقط 5 امتیاز بود!

فرهاد مجیدی مدعی شد با وجود لیستی که یک ماه قبل در اختیار باشگاه قرارداده هنوز هیپچ اقدامی از طرف آنها انجام نشده است. احمد سعادتمند هم تاکید می‌کند که فرهاد مجیدی هیچ لیست مکتوبی در اختیارش قرارنداده است. با این وجود مدیرعامل استقلال طبق اعلام خودش درحال مذاکره با چند بازیکن درجه یک ایست تا مقدمات حضور آنها را در استقلال فراهم کند! نفراتی که مشخص نیست سعادتمند بر اساس کدام متر و معیار و طبق کدام سلیقه آنها را گلچین و انتخاب کرده است؟البته در لابه لای صحبت هایش اشاره‌ای کوتاه و گذرا به کمیته فنی داشت. همان گروهی که استقلال در ابتدای فصل هم نه به سلیقه فرهاد و تحت نظارت او که براساس آرا و توصیه‌های کمیته فنی وقت که مجید نامجم مطلق هم یکی از اعضای آن بود بسته شد و در اختیار استراماچونی قرار گرفت. هرچند مربی ایتالیایی با کنار گذاشتن نفراتی چون آرمین سهرابیان و روح الله باقری و جذب نفراتی مثل شیخ دیاباته و هروی میلیچ چیدمان بازیکنان استقلال را به تفکرات خودش نزدیک کرد.به نظر می‌رسد امسال هم این اتفاق به شکل دیگری در حال تکرار شدن است. هرچند ریسک این کار امسال بیشتر خواهد بود چون اگر استراماچونی نیاید، احتمالا فرهاد ماندگار است و بدون شک او زیر بار خرید‌های سعادتمند نخواهد رفت و آبی‌ها دچار تنش و بحران تازه‌ای می‌شوند. بنابراین قبل از ورود رسمی به بازار نقل و انتقالات ابتدا باید تکلیف نیمکت روشن شود.

همان طور که اشاره شد فرهاد مجیدی به شکل شفاهی خواستار جذب سهرابیان شده و باشگاه تا کنون از خرید این بازیکن آزاد سرباز زده است. بدون شک خرید بازیکنی مثل سهرابیان برای مدیران استقلال آسان ترین کار دنیا است و فقط کافی است دست شان را دراز کنند تا مدافع فصل گذشته سایپا را بگیرند. شاید همین دست دست کردن و امتناع مدیران برای چنین خریدآسانی این سیگنال را به فرهاد داده است که قرار نیست تیم فصل آینده را او ببندد! به هرحال اگر یک درصد استراماچونی برگردد بدون تردید بازهم سهرابیان را مثل فصل قبل کنار می‌گذارد.تعداد مربیان ایرانی که به بازیکنی مثل سهرابیان علاقه دارند هم باید خیلی خیلی کم باشد وگرنه او پس از جدایی از استقلال مقصدی بهتر از سایپا برای خودش پیدا می‌کرد. شاید هم توانای بازی در پند پستی یعنی دفاع میانی، دفاع چپ و هافبک دفاعی و البته بال چپ باعث شده فرهاد به عنوان اولین سفارش خرید دست روی بازیکنی بگذارد که جدا از بحث فنی،آبی پوش شدن دوباره اش هیچ جذابیتی برای هواداران ندارد!جالب اینکه برخلاف نظر فرهاد مجیدی، مدیران استقلال به جای سهرابیان سراغ گزینه هایی مثل محمد ستاری وئ عقیل کعبی رفته‌اند و برای آبی پوش کردن آنها تلاش می‌کنند. به هرحال باید دید استقلال با پنجره‌های فعلا بسته و نیمکت مجهول برای فصل آینده چطور می‌خواهد دوشادوش رقبایی پون سپاهان وارد نقل و انتقالات شده و خودش و با خرید‌های خوب و موثر را تقویت کند؟!  


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها