حکایت غریب فرهاد در استقلال
17216
برنده بی‌خریدار!
10 شهريور 1399
90
ایرانی
کل این غائله یک درس بزرگ برای فرهاد داشت؛ اینکه آلترناتیو او یعنی آندره‌آ استراماچونی محبوبیت بسیار زیادی بین هواداران دارد و خیلی از آنها حتی در دوگانه استرا- مجیدی، مربی ایتالیایی را انتخاب می‌کنند

روزنامه گل- کمتر از ۲۴ ساعت بعد از پیروزی استقلال در دربی جام‌حذفی و در شرایطی که هواداران این تیم از برتری برابر حریف سنتی غرق در شادی بودند، فرهاد مجیدی در اقدامی عجیب از سمت سرمربیگری آبی‌پوشان استعفا داد. طبق معمول و همسو با سایر سیاست‌های مجیدی، استعفای او از سرمربیگری استقلال هم با ارسال پستی طعنه‌آمیز در فضای مجازی اتفاق افتاد. دلیل کناره‌گیری فرهاد، سفر مدیرعامل استقلال به ایتالیا برای مذاکره با آندره‌آ استراماچونی بود؛ سفری که درست پیش از دربی تهران رخ داد و مجیدی را کلافه کرد. مدیران استقلال می‌گویند زمان این سفر از قبل هماهنگ شده بود و آنها نمی‌دانستند در چنین تاریخی قرار است شهرآورد تهران برگزار شود. از سوی دیگر طرفین بر سر انگیزه‌های این مسافرت هم اختلاف دیدگاه دارند. مجیدی در متن استعفانامه اینستاگرامی‌اش صراحتا ادعا کرده بود انگیزه احمد سعادتمند از برگزاری جلسه با استراماچونی، تلاش برای بازگرداندن مربی ایتالیایی به استقلال است، مدیرعامل آبی‌ها اما می‌گوید صرفا دنبال گرفتن تخفیف از استرا بوده و خواسته مانع فعال شدن بند غرامت این مربی ایتالیایی شود. گفته می‌شود در صورت فعال شدن این بند، مجموع خسارت ادعایی استراماچونی به یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو می‌رسد؛ پولی که پرداختش برای باشگاه استقلال واقعا دشوار خواهد بود.

فارغ از همه این داستان‌ها اما، نکته مهم این است که استعفای مجیدی با واکنش سرد مدیران و حتی هواداران استقلال همراه شد. شاید فرهاد گمان می‌کرد با استعفا در ساعات شیرین پس از پیروزی در دربی می‌تواند «دست بالا» را بگیرد، اما عکس‌العمل باشگاه به این اقدام، واقعا غیرمنتظره بود. مدیران استقلال در یک بیانیه رسمی کوتاه و چند مصاحبه مدعی شدند شیوه درست استعفا، ارائه نامه کتبی به باشگاه است، نه انتشار مطلب در فضای مجازی. آنها از مجیدی خواستند آداب خروج از قرارداد را رعایت کند و اگر واقعا مایل است از سمتش کنار برود، این موضوع را رسما اعلام کند. صحبت‌های سعادتمند هم در مصاحبه تلویزیونی‌اش جالب بود؛ جایی که مدیرعامل استقلال برای اولین بار احتمال بازگشت استراماچونی را رد نکرد و گفت: «درست است که ما نایب‌قهرمان شدیم، اما فاصله ۱۴ امتیازی با صدر جدول برای استقلال خوب نیست. باشگاه حق دارد برای فصل بعد تصمیم بگیرد و استراماچونی هم یکی از گزینه‌های ماست.» در نهایت استعفایی که قرار بود عامل عزیز شدن مجیدی شود، فقط احضار او به کمیته انضباطی باشگاه را به دنبال آورد؛ دعوتی که بعید است فرهاد قبولش کند. او سرانجام به‌خاطر حضور نامجومطلق و وریا غفوری در خانه‌اش تصمیم گرفته به تمرینات استقلال برگردد و تیمش را برای فینال جام‌حذفی برابر تراکتور آماده کند، اما کل این غائله یک درس بزرگ برای فرهاد داشت؛ اینکه آلترناتیو او یعنی آندره‌آ استراماچونی محبوبیت بسیار زیادی بین هواداران دارد و خیلی از آنها حتی در دوگانه استرا- مجیدی، مربی ایتالیایی را انتخاب می‌کنند. به عبارت دیگر اینجا خیلی موقعیت خوبی برای کلاس گذاشتن نیست!دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
هر چی چونی بگه 15 / 06 / 1399 09 : 34 : 22

خدا هیچ تیمی رو انقدر حقیر نکنه که مربی همیشه اخراجیش که فقط یک هفته اونم به کمک آلودگی هوا و بازی بیشتر رنگ صدرو دیده بشه اسطوره!!!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها