به جای زبان، به پاهای‌تان زحمت بدهید
17096
تیم حکومتی؟ بعد از بازی قبول نیست
04 شهريور 1399
92
ایرانی
در فیلم مستندی که از سیر قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفتم ساخته شد، قطعه کوتاهی از افشین قطبی وجود دارد که قبل از شروع یکی از حساس‌ترین مسابقات پایان فصل، با مشت به تخته وایت‌برد می‌کوبد و رو به شاگردانش فریاد می‌زند: «اگر می‌بری مثل مرد ببر، اگر می‌بازی مثل مرد بباز.»

روزنامه گل- طبق قوانین فوتبال بازی امشب پرسپولیس و استقلال چون در قالب جام حذفی برگزار می‌شود، پس حتما باید برنده داشته باشد. در این شرایط راه درروی همیشگی یعنی «مساوی» هم وجود ندارد. بنابراین یک تیم خواهد باخت و از همین الان باید خدمت آن یک تیم عرض کنیم که بعد از پایان بازی هیچ نوع عذر و بهانه‌ای از جانب آنها پذیرفته نیست. الان یک فرصت نود دقیقه‌ای کامل پیش روی شما قرار دارد که بجنگید و سرنوشت‌تان را خودتان تعیین کنید. برای محکم‌کاری حتی بهتر است فرض کنید داور هم رسما روبروی شما ایستاده و اگر قصد پیروزی دارید باید از او هم عبور کنید. می‌دانیم کار سختی است، اما برای تحقق این غیرممکن بکوشید؛ طوری که بعد از بازی بتوانید سرتان را بالا بگیرید و بگویید: «با اینکه دو پنالتی ما را نگرفتند، باز برنده شدیم.»

در غیر این صورت اگر قرار است با اتمام مسابقه حذف‌تان را گردن تیم حریف بیندازید و در فضای مجازی خط «تیم حکومتی» را دنبال کنید، ما دیگر حوصله‌اش را نداریم. یعنی گوش‌مان از این حرف‌ها پر است. استقلالی‌ها دنبال این نباشند که تا باختند بگویند «وزارت به نفع آنها کار می‌کند» و پرسپولیسی‌ها هم فکر استفاده از دیالوگ «می‌خواستند یک جام هم به آنها بدهند» را از سرشان بیرون کنند. همه اینها را از بس تکرار کرده‌اید از حفظیم. دست‌تان را خوانده‌ایم و خام‌تان نخواهیم شد. این حرف‌ها فوق فوقش فقط بین ادمین‌ها چهارده ساله اینستاگرام خریدار دارد. الان که سرنوشت دست خودتان است، بجنگید تا بعدا ناچار به فلسفه‌سرایی نشوید.

در فیلم مستندی که از سیر قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفتم ساخته شد، قطعه کوتاهی از افشین قطبی وجود دارد که قبل از شروع یکی از حساس‌ترین مسابقات پایان فصل، با مشت به تخته وایت‌برد می‌کوبد و رو به شاگردانش فریاد می‌زند: «اگر می‌بری مثل مرد ببر، اگر می‌بازی مثل مرد بباز.» حرف ما هم با شما بیش از این نیست.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها