حق با اوست چون باید پولش را می‌دادیم/ مسئولیت قرارداد سرمربی تیم ملی با رئیس فدراسیون است
17093
نصیرزاده: با ویلموتس قرارداد برده داری که نبسته بودیم
04 شهريور 1399
66
ایرانی
روز گذشته به همت معاونت پژوهش و توسعه حقوقی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در ساختمان مرکز وکلا نشستی با موضوع «واکاوی عوامل شکست ایران در دعاوی بین المللی ورزشی با نگاهی به قرارداد ویلموتس» برگزار شد

روزنامه گل - روز گذشته به همت معاونت پژوهش و توسعه حقوقی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در ساختمان مرکز وکلا نشستی با موضوع «واکاوی عوامل شکست ایران در دعاوی بین المللی ورزشی با نگاهی به قرارداد ویلموتس» برگزار شد

در این جلسه که قرار بود علی کفاشیان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال هم حضور داشته باشد و با نیامدنش این دعوت را اجابت نکرد، یکی دیگر از شرکت کنندگان، هوشنگ نصیرزاده، عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتبال بود. نصیرزاده در این نشست درخصوص مباحث حقوقی قراردادهای بین المللی به خصوص قرارداد ویلموتس گفت: در همان مقطعی که حرف از رفتن ویلموتس و فسخ قرارداد این مربی با تیم ملی ایران بود، وی با نشستن روی صندلی تیم ملی در بازی با عراق دنبال مستندات بود تا بتواند در محاکم برنده شود.

نصیرزاده درخصوص اینکه این هزینه بابت ضعف فدراسیون فوتبال بوده که نتوانسته یک قرارداد خوب را تنظیم کند، اینچنین پاسخ داد: من همچنان اعتقاد دارم این مساله به خاطر قرارداد نبوده بلکه به خاطر عدم پرداخت مبلغ آن است چون پول ندادیم. مبلغی به حساب ویلموتس در ترکیه ریختند که تنها توانست 20 تا 30 درصد آن را دریافت کند و مابقی آن بلوکه شد و طبق قوانین آن کشور باید در آن کشور سرمایه گذاری می‌کرد. وقتی در نگارش قراردادی وکیل وارد می‌شود بدون شک به دنبال این هستند که در صورت عدم پایبندی به مفاد آن، به راحتی شکایت کنند و این وکلا برای مستندسازی هستند.

نصیرزاده در این جلسه بازهم تاکید داشت به قرارداد ویلموتس نباید کاری داشت. در این زمینه عضو هیأت رئیس سازمان لیگ گفت: در این ماجرا باید قرارداد را رها کنید. شما وقتی بعد از 2، 3 تا 6 ماه پول را ندهید، طرف قرارداد می‌تواند فسخ کند. آن وقت شما دیگر هرچقدر پول بریزید دیگر فایده‌ای ندارد و طرف با قطعیت می‌تواند بگوید که بعد از 2 ماه پولی نگرفته است. این یک قاعده‌ای است که سال هاست به این شکل است. قرارداد ویلموتس قرارداد برده داری نبوده و باید پولش را می‌دادیم و حق با اوست.

پول اسکوچیچ را هم هنوز نداده‌اند و شاید با او هم مشکل پیدا کنیم. این جمله‌ای بود که نصیرزاده با بیان آن درخصوص اینکه واقعا چه کسی مقصر اصلی در پرونده ویلموتس است، اینچنین صحبت کرد: با استناد به بند 40 اساسنامه فدراسیون فوتبال، رئیس فدراسیون این موارد را پیگیری می‌کند و قرارداد با امضاء او نهایی می‌شود. این قرارداد مصوب هیات رئیسه را دارد اما مسئولیت به رئیس فدراسیون منتقل می‌شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها