این پرسپولیس با این شخصیت، شانس دبل در جام حذفی را دارد
17049
روستایی: اگر قرار بود به حواشی فکر کنیم که در قهرمانی پوکر نمی کردیم!
03 شهريور 1399
72
ایرانی
در آستانه دربی حذفی که این بازی حتما باید یک برنده داشته باشد، همچنان بازار بحث و حواشی داغ است و با انتخاب داور این مسابقه، این موضوع اوج گرفت.

سیدیاسر رضوی

در آستانه دربی حذفی که این بازی حتما باید یک برنده داشته باشد، همچنان بازار بحث و حواشی داغ است و با انتخاب داور این مسابقه، این موضوع اوج گرفت. امیر روستایی، مهاجم جوان پرسپولیس که به نظر می رسد در زمان یحیی شرایط بهتری برای نشان دادن توانایی های خودش پیدا کرده، در مورد این مسابقه به یک حرف جالب اشاره دارد. اینکه پرسپولیس همچون لیگ به دنبال قهرمانی حذفی است و بدون توجه به حواشی اقتدار و قدرت خودشان را در زمین نشان خواهند داد.

شرایط پرسپولیس در آستانه دربی به چه شکل است و آیا برای این بازی آماده هستید؟

این دربی شرایط خاصی دارد و حتما باید یک تیم برنده باشد. با این حال بعد از انجام قرعه کشی کل تیم وقتی با خبر تقابل با استقلال مواجه شدند، از این اتفاق ابراز خوشحالی کردند و این بازی در این مقطع مورد استقبال قرار گرفت. پرسپولیس در این چند سال نشان داده که می تواند به بهترین شکل از روزهای سخت عبور کند. در این مدت تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم و بچه ها کاملا آماده این بازی هستند. امیدواریم یک بازی خوب را همه شاهد باشند و ما بتوانیم در این مسابقه به آنچه که می خواهیم یعنی برد و صعود به فینال جام حذفی است برسیم چون به چیزی جز این فکر نمی کنیم و هواداران هم از ما برد در این مسابقه را می خواهند.

این بازی از جنبه های دیگر هم حساسیت هایی دارد؟

کدام جنبه ها؟

اینکه بعد قهرمانی پرسپولیس در لیگ و حرف و حدیث هایی که بابت حمایت های شخص وزیر ورزش مطرح بود، حالا حرف از این اتفاق در این بازی در چارچوب جام حذفی است.

(خنده) شما خودتان واقعا از شنیدن این حرف ها خنده تان نمی گیرد؟ من واقعا دلیل مطرح شدن نام وزیر ورزش را در ماجرای قهرمانی پرسپولیس نمی دانم؟ این اختلاف امتیاز که امسال رقم خورد را واقعا کسی می دانست که اتفاق می افتد و آیا به دستور مقامات این اختلاف امتیاز ایجاد و به ما برای قهرمانی کمک کرد. قطعا اگر خودشان در این شرایط بودند چنین صحبت هایی را مطرح می کردند. عقب ماندند و به خواسته های خودشان بابت قول هایی که به هواداران دادند، دست پیدا نکردند این مسائل را مطرح می کنند که به هیچ درست و حرفه ای نیست. شما نگاه کنید در لیگ برتر انگلستان لیورپول خیلی زود قهرمان شد و بعد از آن همه تیم ها برای شان تونل قهرمانی زدند اما در ایران برعکس بود. ذوب آهن خواست در بازی با ما تونل بزند خیلی ها جبهه گرفتند در حالی که باید به پرسپولیس و کار بزرگی که همه ارکان آن انجام دادند، احترام گذاشت.

در همین چارچوب در بحث داوری و انتخاب قاضی دربی هم حرف و حدیث ها دوباره بالا گرفته است.

این هم از آن دست حرف هایی است که به شما گفتم هیچ اساس و بنیانی ندارد. به همین خاطر ما یاد گرفته ایم به این حرف های بیرونی توجه نکنیم و چون برای مان اهمیت ندارد تمام تمرکزمان درون زمین مسابقه است تا قابلیت و توانایی های خودمان را به جای بیرون در داخل مسابقه بزنیم. به همین خاطر اجازه بدهید حرف ها زده شود چرا که ما برد این بازی را می خواهیم و برای این هدف کارمان را دنبال می کنیم. باور کنید اگر قرار بود به این حواشی فکر کنیم و به آنها ارزش بگذاریم که پوکر قهرمانی حاصل نمی شد و قطعا بازهم به این روند ادامه خواهیم داد.

با این اوصاف چقدر امیدوار هستی پرسپولیس بتواند در فینال جام حذفی دبل قهرمانی کند.

با این پرسپولیس و با این شخصیتی که دارد همیشه باید امیدوار بود. صددرصد به چیزی جز برد در این بازی و رسیدن به فینال و بالا بردن جام برای دومین بار فکر نمی کنیم هرچند که در فوتبال ممکن است اتفاقات دیگری رخ دهد. من خودم به شخصه خیلی امید دارم که دست پر از این بازی بیرون بیاییم. تمام تلاش ما این است که دل هواداران را بازهم شاید کنیم و امیدوارم با دعای خیر و حمایت های شان بازهم این اتفاق در کنار تمام تلاش بازیکنان و کادرفنی رخ دهد.

با شروع فصل نقل و انتقالات نام های زیادی برای حضور در پرسپولیس شنیده می شود در حالی که رمز موفقیت این تیم در این چند سال یکدستی و هماهنگی بازیکنانی است که چندین سال در کنار هم بازی کرده اند. با این شرایط فکر می کنی این تیم بتواند با حضور یحیی گل محمدی موفق ظاهر شود؟

به نظرم آمدن آقایحیی به پرسپولیس خودش یک نکته مثبت بود و خود من به شخصه سعی می کنم از تجربیات ایشان که مدام با هم صحبت داریم و مرا راهنمایی می کنند، استفاده کنم. در مورد مسائل فنی من نمی توانم حرفی بزنم اما فکر می کنم در بحث تغییرات، هر مربی سلیقه خاص خودش را دارد اما در کل این پرسپولیس شخصیت اصلی خودش را پیدا کرده و نشان داده متکی به بازیکن نیست. من شک ندارم هر بازیکنی بیاید و برود این پرسپولیس با این شخصیت قطعا فصل بعد هم مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود.

و اینکه در نیم فصل دوم برعکس زمان کالدرون که شاید در بعضی بازی ها در لیست 18 نفره هم نبودی، فرصت بازی به تو بیشتر داده شد.

از این بابت خوشحالم که تلاش هایم در تمرینات دیده می شود. سعی کردم بهترین عملکرد را داشته باشم و این یک اتفاق خوبی است که آقایحیی این اتفاقات را می بیند. من هر زمان که فرصت بازی پیدا کنم سعی دارم بهترین عملکرد را داشته باشم و در بازی با نساجی هم که 30 دقیقه بازی کردم هم خودم و هم کادرفنی از عملکردم راضی بودند.امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و بتوانم در لیگ بیستم مهره ای موثر برای پرسپولیس باشم. برای فصل آینده برنامه های زیادی دارم تا بتوانم بیشتر در خدمت پرپسولیس باشم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها