هر چه گمنام‌تر باشند، سخیف‌تر کری می‌خوانند
16657
پول خردهای پرسروصدا
24 مرداد 1399
65
ایرانی
به قول معروف درشت‌ترین پول‌ها هیچ سروصدایی ندارند، اما دو سکه کم‌ارزش در جیب آدم چنان الم‌شنگه‌ای به پا می‌کنند که آن سرش ناپیداست

روزنامه گل- تقابل غیرمنتظره پرسپولیس و استقلال در جام حذفی بار دیگر هیجان را در فوتبال ایران به نقطه اوج رسانده است. همین مساله باعث شده پیشکسوتان و وابستگان دو تیم به تکاپو بیفتند و اظهار نظر کنند. رسانه‌ها هم هستند و این واکنش‌ها را پوشش می‌دهند. این وسط اما یک اتفاق تلخ و عجیب رخ داده؛ اینکه برخی پیشکسوتان سرخابی که در حالت عادی شانس چندانی برای بولد شدن اظهارنظرهای‌شان ندارند، برای دیده شدن رو به سروصداهای کاذب و سطح پایین آورده‌اند.

معمولا اینطوری است که اگر یک نفر به اندازه کافی شهرت داشته باشد، نیازی ندارد به آب و آتش بزند تا رسانه‌ها او را «تیتر» کنند یا مردم در صفحه‌اش کامنت بگذارند. در نقطه مقابل اما افراد کم‌نام و نشان برای سر و صدا کردن ناچار هستند حرف‌های تند و عجیب و غریب بزنند. این روزها فراوان دیده می‌شود کسانی که نهایتا شش ماه یا یک سال برای پرسپولیس و استقلال بازی کرده‌اند، توییت‌های وحشتناک می‌گذارند یا در مصاحبه با مطبوعات حرف‌های تند و آتشین می‌زنند؛ آنقدر عجیب و غریب که بالاخره یک جا تیتر شود و چهار تا کلیک بگیرد. یکی از نقش «بابا مسعود» حرف می‌زند و آن یکی از داوری‌های مساله‌دار. طرف که خود پرسپولیسی‌ها هم دل خوشی از دستش ندارند، عکس گرم کردن داوران را گذاشته و نوشته: «تمرینات استقلال برای دربی شروع شد.» آن یکی هم که مدت کوتاهی سابقه بازی در استقلال را دارد و محال است در خیابان یک نفر او را بشناسد، تیتر داده: «پرسپولیس با همین داوری‌ها چهار سال قهرمان شده.» واقعا می‌شود با داوری بد، چهار سال قهرمان شد؟

به قول معروف درشت‌ترین پول‌ها هیچ سروصدایی ندارند، اما دو سکه کم‌ارزش در جیب آدم چنان الم‌شنگه‌ای به پا می‌کنند که آن سرش ناپیداست. بنابراین هر جا دیدید کسی دارد حرف‌های عجیب و غریب و نامعقول می‌زند، مطمئن باشید یا آدم سطح پایین، بدنام یا گمنامی است و یا اندازه‌های واقعی شخصیتش از شهرت و اسمش کوچک‌تر است. هیچ گزینه سومی وجود ندارد متاسفانه!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها