امید سپاهان به بند ویژه در قرارداد پروفسور
16629
برانکو با 120 هزار دلار آزاد می‌شود
22 مرداد 1399
117
ایرانی
با اعلام فیفا حداقل تا فروردین 1400 خبری از مسابقات ملی نیست. با این حساب برانکو که از چند ماه پیش در عمان بیکار بوده، چندین ماه دیگر هم باید با این وضعیت کنار بیاید

روزنامه گل- باشگاه سپاهان رسما از برانکو ایوانکوویچ به عنوان گزینه حضور روی نیمکت این تیم یاد کرده است. البته وکیل ایوانکوویچ این موضوع را رد کرده و گفته چون مربی کروات تحت قرارداد تیم ملی عمان است، پیشنهاد و مذاکره معنایی نخواهد داشت. با این حال دو نکته ویژه وجود دارد که ابعاد این داستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. نخست اینکه بنا به اخبار رسیده به خبرنگار روزنامه گل، در قرارداد برانکو با فدراسیون فوتبال عمان قید شده پروفسور در هر زمان با پرداخت حقوق سه ماهش به فدراسیون می‌تواند قراردادش را فسخ کند و مربی آزاد لقب بگیرد. دستمزد ماهانه ایوانکوویچ در عمان 40 هزار دلار است؛ بنابراین او با پرداخت 120 هزار دلار در هر مقطع می‌تواند آزاد شود. طبیعتا پرداخت این پول برای باشگاه سپاهان خیلی دشوار نیست. فقط بحث بدهی مالیاتی این مربی باقی می‌ماند که آن هم در تعامل با باشگاه پرسپولیس و سازمان ذیربط، با تخفیف و تقسیط قابل حل است.

اما نکته دومی که برانکو را به سپاهان نزدیک می‌کند، تعویق مجدد مسابقات مقدماتی جام‌جهانی در منطقه آسیا است. فیفا رسما اعلام کرده این بازی‌ها تا سال 2021 عقب افتاده و بنابراین حداقل تا فروردین 1400 خبری از مسابقات ملی نیست. با این حساب برانکو که از چند ماه پیش در این کشور بیکار بوده، چندین ماه دیگر هم باید با این وضعیت کنار بیاید که خیلی هم کار سختی است. در نتیجه اصلا عجیب نیست که او و فدراسیون فوتبال عمان برای یک فسخ دوستانه به توافق برسند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها