حمایت از داوران هنگام برد، توهین و فحاشی بعد از باخت
16628
سکانس آخر قلعه!
22 مرداد 1399
84
ایرانی
این دو قطبی «امیر واقعی» و «امیر اینستاگرام»، کلا چیز بامزه‌ای است. نقابت را روی زمین بگذار؛ کمی شبیه خودت باش مّرد!

روزنامه گل- رسول بهروش

دو روز بعد از استعفای امیر قلعه‌نویی از سرمربیگری سپاهان، حالا ویدیوی جدیدی از او منتشر شده که بار دیگر این مربی را در کانون توجهات قرار داده است. در این قطعه فیلم کوتاه که گویا به نحوی از آرشیو شبکه سه لو رفته، قلعه‌نویی جملات تندی خطاب به داوران به زبان می‌آورد؛ چیزهایی شبیه اینکه: «شرف داشته باشید» یا «گند زدید به فوتبال ایران. سر تا پاتون لجنه.» طبیعی است که انتشار چنین ویدیویی، ترکش‌ها و حاشیه‌های خاص خودش را داشته باشد. بنابراین دیروز هم حسابی در مورد قلعه‌نویی بحث شد. صد البته آدمیزاد، مخصوصا وقتی تحت فشار باشد ممکن است مرتکب چنین رفتارهایی شود. شاید همه ما کم و بیش در لحظات خشم و هیجان، در چنین تله‌هایی گرفتار شویم. با این اوصاف آنچه ماجرای امیر را متمایز می‌کند، تفاوت خود واقعی این مربی با نقابی است که بر صورت دارد.

حقیقت آن است که امیر هرگاه برنده می‌شود، همه دنیا را گل و بلبل می‌بیند. این جمله «سر تا پاتون رو لجن گرفته» مخصوصا از آن جهت حایز اهمیت است که سرمربی سپاهان تا به حال به دفعات در مورد مظلومیت داوران ایرانی، دستمزد اندک‌شان و فشار ناجوانمردانه‌ای که تحمل می‌کنند حرف زده؛ البته فقط زمان‌هایی که برنده بوده است! قطعا ما هم موافقیم که در دو مسابقه اخیر برابر استقلال، تا حدی به سپاهان ظلم شده؛ با وجود این قابل قبول نیست که یک مربی هنگام کامیابی قربان قد و بالای داوران برود و نیم‌ساعت در مورد شایستگی و پاکدستی آنها حرف بزند، اما موقع شکست با چنین ادبیاتی به همان‌ها بتازد. همین تعارض‌هاست که پدیده‌ای به اسم «قلعه‌نویی» را در غبار فرو می‌برد.

جالب اینجاست که درست ساعتی بعد از این واکنش پرخاشگرانه نامتعارف، قلعه‌نویی در صفحه شخصی‌اش به شاعرانه‌ترین شکل ممکن از «اصفهان زیبا» خداحافظی می‌کند! این دو قطبی «امیر واقعی» و «امیر اینستاگرام»، کلا چیز بامزه‌ای است. نقابت را روی زمین بگذار؛ کمی شبیه خودت باش مّرد!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها