ادعای حفظ 99 درصدی بازیکنان در پایان فصل محقق نمی‌شود؟
16598
علیپور و ترابی: ما رفتنی هستیم!
21 مرداد 1399
159
ایرانی
بعد از قهرمانی پرسپولیس برای چهارمین بار پیاپی حالا بزرگترین دغدغه باشگاه و کل هواداران این تیم حفظ شاکله اصلی تیم برای لیگ بیستم است.

بعد از قهرمانی پرسپولیس برای چهارمین بار پیاپی حالا بزرگترین دغدغه باشگاه و کل هواداران این تیم حفظ شاکله اصلی تیم برای لیگ بیستم است. آن هم در شرایطی که هر روز خبر می‌رسد یکی از بازیکنان این تیم با یک پیشنهاد خارجی مواجه شده و قرار است به زودی لژیونر شود. موضوعی که به یک نگرانی برای یحیی گل محمدی و کل هواداران پرسپولیس شده و باید دید کادر مدیریتی باشگاه و در راس آن‌ها رسول پناه چه برنامه‌ای برای حفظ ستاره‌های این تیم دارد که بخش عمده‌ای از آنها قراردادشان به پایان رسیده و این یعنی کار سختی پیش روی آنها برای توافق با این بازیکنان قرار دارد. در این زمینه اما جدا از کمال کامیابی نیا، وحید امیری، احمد نوراللهی و چند بازیکن دیگر که گفته شده پیشنهاد دارند، بیشترین نگرانی و دغدغه برای سه بازیکن اصلی پرسپولیس است. بشار رسن، علی علیپور و مهدی ترابی سه بازیکنی هستند که حالا باشگاه کار سختی برای حفظ آنها دارد چرا که گفته می‌شود به احتمال زیاد این تیم را ترک خواهند کرد. حتی طی چند روز اخیر خبر از توافق علی علیپور با یک باشگاه چینی منتشر شده هرچند که این خبر هنوز تایید نهایی نشده و در حالت غیررسمی به بیرون درز کرده است.

 

چوب لای چرخ خواسته 99 درصدی یحیی

اگر یادتان باشد، یحیی گل محمدی در اولین مصاحبه خود بعد از شروع دوباره رقابت‌های لیگ که به خاطر کرونا لغو شده بود، حرف از حفظ شاکله اصلی تیم به میان آورد. آنجا بود که یحیی گفت از باشگاه خواسته که 99 درصد بازیکنان حفظ خواهند شد و تنها چند نفر از جمله بیرانوند و استوکس دیگر با پرسپولیس نخواهند بود. این خواسته یحیی شروع یک امیدواری خوب برای هواداران پرسپولیس بود تا همچنان بتوانند یک تیم مدعی و هماهنگ را برای لیگ بیستم پیش روی خود ببینند. خواسته‌ای که حالا با نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات به یک دغدغه بزرگ برای آنها تبدیل شده آن هم در شرایطی که هیچکدام از قول و قرارهای رسول پناه در این زمینه محقق نشده است. این به نوعی چوب لای چرخ خواسته یحیی است که گفته بود 99 درصد تیم را حفظ خواهد کرد که حالا این ادعایش در شرف تحقق نیافتن است.

 

خداحافظی تلویحی بازیکنان

همان طور که در بالا گفته شد شاید در این مقطع بزرگترین دغدغه مدیران باشگاه در بین بازیکنان پرسپولیس تنها به چند بازیکن منوط باشد و برای حفظ مابقی و تمدید با آن‌ها مشکل خاصی نداشته باشند. این سه بازیکن بشار رسن، علی علیپور و مهدی ترابی است. رسن که به خاطر نحوه پرداخت پولش شاکی است و در حالی که گفته می‌شود 70 درصد مطالباتش را گرفته برای باشگاه اولتیماتوم گذاشته که اگر مابقی را نگیرد، با پرسپولیس تمدید نخواهد کرد. موضوعی که قطعا با حل آن این امکان را در اختیار باشگاه قرار می‌دهد که بتواند بشار را همچنان در پرسپولیس حفظ و از این بازیکن با قابلیت‌های بالا که برانکو او را جزو سرمایه‌های این تیم می‌دانست، تمدید کند. به این طریق حالا بزرگترین دغدغه پرسپولیس برای دو بازیکن دیگر یعنی علی علیپور و مهدی ترابی است که یکی گفته می‌شود با چینی‌ها به توافق رسیده  در مورد گلزن برتر دیگر سرخ‌ها هم شنیده می‌شود از یک تیم قطری در لیگ ستارگان این کشور پیشنهاد جدی دارد. در همین زمینه شنیده شده در تمرین‌های اخیر سرخ‌ها این دو بازیکن با قطعیت حرف از رفتن به میان آورده‌اند و با لفظی خودمانی گفته اند: «ما که رفتنی هستیم». به هرحال این می‌تواند یک سیگنال قوی برای یحیی و مدیران باشگاه باشد که این دو بازیکن را به احتمال زیاد برای لیگ بیستم در اختیار نداشته و اگر هم بنا به حفظ آن‌ها باشد کار آسانی پیش رو ندارند. بازیکنانی که گفته شده یحیی حتی برای آن‌ها به باشگاه در لیست خود بازیکن جایگزین هم اعلام نکرده تا مشخص شود گل محمدی قطعا به چیزی جز حفظ این بازیکنان فکر نمی‌کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها