خداحافظی سپیدرود با لیگ دسته یک در تهران
16493
تکلیف سهمیه دوم صعود به هفته آخر کشید
19 مرداد 1399
62
ایرانی
مس کرمان در بدترین زمان ممکن در خانه شکست خورد  تا تکلیف دومین تیم صعودکننده به لیگ برتر به هفته پایانی کشیده شود.

آرش جعفری

مس کرمان در بدترین زمان ممکن در خانه شکست خورد  تا تکلیف دومین تیم صعودکننده به لیگ برتر به هفته پایانی کشیده شود. در روزی که مدعیان در صدر جدول رقابت سختی برای صعود داشتند در انتهای جدول هم سپیدرود در تهران شکست خورد تا تکلیف دومین تیم سقوط‌کننده هم مشخص شود.

همان‌طور که انتظار می‌رفت به دلیل فشردگی و حساسیت بیش‌ازاندازه در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال ایران تکلیف آخرین سهمیه صعود به لیگ برتر و سقوط به لیگ دسته دوم به هفته پایانی کشیده شد. جایی که 3 تیم در بالای جدول و 3 تیم در انتهای جدول به دنبال تحقق رویا‌هایشان هستند.

در هفته سی و سوم آلومینیوم اراک در کرمان دست‌به‌کار بزرگی زد و با شکست دادن مس مدعی شماره یک صعود به  لیگ برتر شد. شاگردان خطیبی در کرمان با ارائه یک بازی منطقی توانستند از سد مس بگذرند تا با  امتیاز برابر و به لطف تفاضل گل بهتر در مکان دوم قرار بگیرند. حالا آن‌ها در هفته پایانی در خانه باید از سد داماشی بگذرند که بقایش را مسجل کرده  و انگیزه‌ای برای هفته پایانی ندارد. مس کرمان هم در هفته پایانی باید در تبریز به مصاف شهرداری برود. بازی‌ای که بسیار آسان است و این تیم می‌تواند با یک پیروزی پر گل تفاضل گل خود را جبران کرده تا به لیگ برتر صعود کند.

  خوشه طلایی هم در خانه با دو گل از سد استقلال خوزستان گذشت تا تمام معادلات را در صدر جدول بر هم بزند و  خودش به‌عنوان یکی از مدعیان صعود در کنار این دوتیم قرار بگیرد. شاگردان محسن عاشوری با این پیروزی حالا منتظر هفته پایانی هستند تا با استفاده از لغزش احتمالی دوتیم مس کرمان و آلومینیوم اراک،  با یک پیروزی خارج از خانه  لیگ برتری شود. البته باید این نکته را هم اضافه کنیم خوشه طلایی شانس به‌مراتب کمتری نسبت به مس کرمان و آلومینیوم دارد ولی فوتبال همیشه با اتفاقات همراه بوده و این امکان وجود دارد که داماش و شهرداری تبریز با ارائه فوتبال پاک یقه دوتیم مدعی را بگیرند.

از صدر جدول که جدا شویم باید اشاره‌ای هم به انتهای جدول داشته باشیم جایی که با شکست سپیدرود مقابل بادران تکلیف این تیم مشخص شد و این تیم رشتی دوباره به لیگ دسته دوم برگشت. بعدازاینکه علی کریمی 2 سال پیش این تیم را در روزهای آخر در لیگ برتر حفظ کرد. سپیدرودی‌ها را نزول را در پیش گرفتند و ابتدا به لیگ یک سقوط کردند و بلافاصله هم راهی لیگ دسته دوم شدند تا دوباره برای رسیدن به سطح اول فوتبال ایران از ابتدا و جایی که حضور داشتند شروع کنند. بادارن هم با این پیروزی در جایگاه  پنجم قرار گرفت تا حسرت امتیازهای ازدست‌رفته را بخورد.

رایکا که به انزلی رفته بود، در دیداری 6 امتیازی موفق شد ملوان را شکست دهد تا به بقا امیدوار شود. شاگردان نظر محمدی با این پیروزی در کنار ملوان قرار گرفتند و حالا برای بقا فقط به یک تساوی احتیاج دارند. رایکا هفته پایانی در خانه مقابل گل گهر بازی دارد و کسب یک امتیاز دور از دسترس نیست. ملوان هم با این شکست 34 امتیازی باقی ماند و با توجه به فاصله‌ای که تا انتهای جدول دارد، مانند رایکا برای بقا فقط به یک تساوی احتیاج دارد. شاگردان میثاقیان برای بقا باید در شیراز به مصاف قشقایی بروند که بقایش مسجل شده است.

در سایر دیدارها فجر سپاسی در دربی نظامی‌ها با 4 گل نیروی زمینی را شکست داد تا نخستین برد خود را در نیم‌فصل دوم کسب کند. در مقابل نیروی زمینی با این شکست در رتبه شانزدهم قرار گرفت تا خطر سقوط را احساس کند. داماش گیلان هم در خانه با دو گل از سد قشقایی شیراز گذشت تا در لیگ دسته یک باقی بماند.

مس رفسنجان صدرنشین هم که قهرمانی  و صعودش مسجل شده بود در ارومیه تیم نود این شهر را شکست داد. گل ریحان هم در خانه مقابل تیم سقوط کرده شهرداری تبریز جشنواره گل به راه انداخت.  دیدار هوادار و ارمان گهر هم برنده نداشت تا دوتیم در جایگاه‌های خود باقی بمانند

نتایج کامل هفته سی و سوم لیگ دسته یک

ملوان بندر انزلی صفر – رایکا بابل یک

گل: مهرداد حیدری (89)

 داماش گیلانیان 2 - قشقایی شیراز یک

گل :محمد غلامی( 43) و سجاد موسوی ( 53)  برای داماش گیلان  و محمدجواد عباسی (77) برای قشقایی

 مس کرمان صفر - آلومینیوم اراک یک

گل: حامد پاکدل (8)

 گل ریحان البرز 5 - شهرداری تبریز صفر

اکبر آفاقی (22) ،علیرضا ارجمندیان (   45 )،کیانوش میرزایی ( 90 و51  ) و مهدی محمد یاری ( 92 )

 فجر شهید سپاسی شیراز 4 -  نیروی زمینی تهران یک

بابامحمدی (7 )، حمید نعمتی ( 45 )، اسماعیل بابایی  (56 ) و احسان علوان زاده ( 74 ) برای فجر سپاسی و عارف رستمی (88) برای نیروی زمینی

 نود ارومیه صفر - مس رفسنجان یک

گل: علی پورمحمد (53)

 بادران تهران یک - سپیدرود رشت صفر

گل: فرزاد حاتمی (3+90)

 آرمان‌‌گهر سیرجان صفر - هوادار تهران صفر

 خوشه طلایی ساوه 2 - استقلال خوزستان صفر

گل‌ها: سجاد اژدر (39) و رضا معقولی (53)


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها