کی تمامش می‌کنید واقعا؟
16416
یک روز بازی، یک سال دعوا
14 مرداد 1399
77
ایرانی
داستان‌های حاشیه‌ای بازی استقلال و سپاهان از پوستری شروع شد که آبی‌ها قبل از مسابقه طراحی کردند

روزنامه گل- حتی بزرگترین بازی‌های جهان هم کمی بعد از سوت پایان داور خاتمه می‌یابند. یعنی مثلا یکی، دو ساعتی بحث در مورد سوت‌های زده و نزده به وجود می‌آید و بعد همه به آینده چشم می‌دوزند. بارسلونا و رئال مادرید در اوج رقابت با هم که باشند، باز هواداران‌شان بیشتر از این برای کری‌خوانی و زیر سوال بردن نتایج رقیب وقت نمی‌گذارند. مثلا یک پنالتی اشتباه برای رئال اعلام می‌شود، همان شب یک مشت کار گرافیکی و اعتراض اینتنرتی و این قبیل اتفاقات رخ می‌دهد و بعد زندگی به وضع عادی برمی‌گردد. در ایران اما، تیم‌های ما یک روز بازی می‌کنند و هواداران‌شان یک هفته، بلکه یک ماه یا یک سال بر سر آن می‌جنگند!

داستان‌های حاشیه‌ای بازی استقلال و سپاهان از پوستری شروع شد که آبی‌ها قبل از مسابقه طراحی کردند؛ پوستری که در پس‌زمینه آن صحنه هند پنالتی دیده نشده استنلی کی‌روش به صورت کمرنگ درج شده بود. این اتفاق در بازی رفت رخ داد و اشتباه داور مانع از اعلام یک پنالتی واضح به سود استقلال شد. بنابراین میزبان با نبش قبر اتفاقات چندین ماه پیش، جنجال را استارت زد. بعد هم داستان ادامه پیدا کرد. ماجرای درگیری امید نورافکن و شیخ دیاباته،‌ اخراج آرش رضاوند و از همه مهم‌تر پنالتی اشتباهی که به سود سپاهان اعلام شد. درگیری‌های بعد از بازی هم همچنان ادامه دارد؛ از درج بیش از 110 هزار کامنت در صفحه شخصی نورافکن بگیرید تا بیانیه عجیب باشگاه سپاهان که در آن خطاب به استقلالی‌ها نوشته شده: «فعلا از هدیه داور لدت ببرید.»

جالب است که استقلال و سپاهان دوشنبه هفته آینده باید یک مسابقه دیگر در جام حذفی با اهمیت بالاتر از این برگزار کنند، اما به جای تمرکز روی آن بازی و حتی مسابقه لیگی همین آخر هفته، هنوز دنبال جار و جنجال‌های بازی قبلی هستند. واقعا کی یاد می‌گیریم آینده را فدای گذشته نکنیم؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها