میانه ارسلان و فرهاد شکرآب شد
16402
روابط تار با صاحب گیتار!
13 مرداد 1399
173
ایرانی
استقلال در یک جدال مهم و حساس توانست در روزی سپاهان را شکست دهد که زردهای نصف جهان امیر قلعه نویی را به خاطر بیماری روی نیمکت خود نداشتند تا به این شکل فرهاد مجیدی یک فتح مهم در روزهای حساس آبی‌های پایتخت در این بازی به دست بیاورد.

روزنامه گل -

استقلال در یک جدال مهم و حساس توانست در روزی سپاهان را شکست دهد که زردهای نصف جهان امیر قلعه نویی را به خاطر بیماری روی نیمکت خود نداشتند تا به این شکل فرهاد مجیدی یک فتح مهم در روزهای حساس آبی‌های پایتخت در این بازی به دست بیاورد. در این بازی فرهاد مجیدی با چیدمانی که در ترکیب اولیه خود داشت به خوبی از سد سپاهان گذشت. با این همه یک علامت سوال مدتی است بابت ترکیب هایی که فرهاد مجیدی روانه میدان می‌کند به وجود آمده که این به حضور کمرنگ امیرارسلان مطهری بر می‌گردد که بعد رهایی از مصدومیت با عملکردی قابل قبول که همراه با گل و یک پاس گل بود، به ترکیب استقلال بازگشت. خیلی‌ها کلید واژه این مساله را به بازی فولاد ربط می‌دهند که به گل تبدیل نکردن یک ضربه از سوی این بازیکن و در نهایت باخت شاگردان مجیدی آغاز نیمکت نشینی‌های پسر آبی‌ها شد. مسابقه‌ای که در تصویر تلویزیونی شاهد این بودیم که بعد از اینکه مطهری نتوانست توپ را تبدیل به گل کند و ضربه او بعد برخورد به تیرک وارد دروازه فولاد نشد، فرهاد مجیدی با عصبانیت دستور به تعویض ارسلان مطهری داد و  بعد از آن هم گفته شد که مربی استقلال طبق عادت و به واسطه ناراحتی از این مهاجم، حتی با او به نشانه خسته نباشید دست هم نداده است.

ناراحتی یا استراحت به خاطر خطر مصدومیت و یا سیستم چرخشی؟

هرچند طبق آن چیزی که در بالا گفته شد برخی علت نیمکت نشینی ارسلان مطهری را به بازی با فولاد نسبت می‌دهند اما واکنش کادرفنی در مقابل این موضوع، بحث دیگری است. کادرفنی استقلال دلیل نیمکت نشین کردن ارسلان را در چند بازی اخیر، بحث مصدومیت این بازیکن و تازه بهبود یافتن او دانسته و معتقدند برای سلامتی این بازیکن چنین تصمیمی گرفته اند. در این خصوص و با روند عملکرد ارسلان یک سوال پیش می‌آید؟ در بازی با فولاد ارسلان مصدوم شد و بازی بعدی این تیم را از دست داد. ارسلان بهبود پیدا کرد و به بازی نفت آبادان رسید و وقتی به زمین آمد با یک استارت از نیمه زمین یک گل ماندگار برای استقلال به ثمر رساند. توقع این بود که در بازی بعد مقابل نساجی به واسطه این آمادگی فیکس باشد اما او کارش را با نیمکت نشینی آغاز کرد و تنها از دقیقه 75 مجیدی به او فرصت بازی داد. بعد از این بازی استقلال با پارس جنوبی یک دیدار معوقه را برگزار کرد که در این مسابقه از ابتدا در زمین بود و 2 بار ضربه او به تیرک دروازه فروزان برخورد کرد که نشان از عملکرد خوب این بازیکن در این بازی بود. گیتاریست آبی‌ها که بعد این بازی یک گیتار هم از هواداران استقلال در جم دریافت کرده بود با این عملکرد امیدوار به بازی سپاهان و دوباره فیکس بودن بود که اعلام ترکیب استقلال نشان دهنده این بود که ارسلان بازهم نیمکت نشین است. به این شکل یک احتمال دیگر هم مطرح شد که فرهاد به دنبال یک سیستم چرخشی بین بازیکنان خود است اما به نظر می‌رسد رابطه مجیدی که خواهان ارسلان از ذوب آهن به استقلال بود این روزها زیاد خوب نیست و این روند بازی دادن به بازیکنی که در هر مسابقه‌ای که گل زده یا پاس گل داده اما بازی بعد نیمکت نشین شده خود می‌تواند دلیلی بر این ادعا باشد.

ارسلان تیم ملی را از دست می‌دهد؟

مدت هاست که حرف از حضور احتمالی گیتاریست ارکستر آبی‌ها در تیم ملی اسکوچیچ مطرح است و شاید با توجه به عملکرد این بازیکن که روند بسیار خوبی را در استقلال از نیم فصل تا به حال داشته، شدنی باشد و به وقوع بپیوندد. با این همه اما شاید این روند و نیمکت نشینی‌ها به ضرر این بازیکن شود که حالا بعد رسیدن به آرزوی خود یعنی بازی در استقلال حالا حرف از آرزوی پوشیدن لباس تیم ملی را به میان می‌آورد. هرچند که فرهاد مجیدی نشان داده با بازیکنان خودش کاملا راحت است و رابطه خوبی با بازیکنان تیم دارد اما قوت گرفتن این شائبه یعنی ناراحتی مجیدی از ارسلان و روند نیمکت نشینی وی در استقلال، شاید ذهن هر سرمربی به خصوص نفر اول تیم ملی یک کشور را حساس کند و در این برهه اگر نگاه جدی روی مطهری برای دعوت باشد، با چرخش 180 درجه اسکوچیچ همراه شود. به همین خاطر با بررسی چند بازی اخیر استقلال بعد کرونا و شرایط ارسلان قبل از تعطیلی لیگ و شیوع کرونا در جمع آبی‌ها می‌توان گفت که ساز گیتاریست آبی‌ها کوک نیست. هرچند که مربیگری سلیقه‌ای است و یک مربی در هر مقطعی در هر تیمی به خصوص در تیمی همچون استقلال که بازیکنان اسم و رسم دار زیادی دارد این حق برای او محفوظ است که براساس چینش ذهنی خود عمل کند اما چینش قطعات پازل رابطه فرهاد و ارسلان که شرایط کمی شاید متفاوت شده باشد. موضوعی که در مورد قائدی هم مطرح شد و دیدید که یک بازی او را به خاطر ناراحتی از عملکردش نیمکت نشین کرد. باید دید آیا واقعا با این اوصاف سیستم چرخشی یا لحاظ کردن شرایط ارسلان بعد از مصدومیت در میان است یا اینکه مسائل دیگری باعث این تصمیم فرهاد و نیمکت نشینی‌های بیشتر مطهری شده است؟دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
امیر 13 / 05 / 1399 08 : 33 : 12

خبر کذب! مربی و بازیکن دارن می‌گن چنین چیزی حقیقت نداره، یه زردنامه فقط به خیال خام حاشیه‌سازی خبر و تحلیل دروغ به خورد مخاطبش می‌ده! واقعا شرم آوره...


مرتضی 13 / 05 / 1399 15 : 54 : 10

خسته نمیشی اینهمه شایعه درست میکنید برا استقلال


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها