مردی که جواب بدی را با خوبی داد
16389
کاش نمی‌گفتی جلال!
12 مرداد 1399
126
ایرانی
کالدرون علیرضا بیرانوند را گذاشت بیرون؛ بد کاری کرد؟ به خود جلال حسینی چرخشی بازی داد تا جا برای کنعانی‌زادگان باز شود؛ بد کاری کرد؟ اجازه پنالتی زدن را از علیپور گرفت؛ بد کاری کرد؟

روزنامه گل- پرسپولیس پوکر کرده و نطق ستاره‌های این تیم باز شده است. نوش جان‌شان؛ حق هم دارند بعد از این همه موفقیت کمی سخنرانی کنند. در عین حال اما برخی جملات هم هست که گفتن‌شان قشنگ نیست. از آن جمله است اظهارات اخیر کاپیتان اول سرخ‌ها. جلال حسینی در بخشی از تازه‌ترین مصاحبه‌اش به مقایسه دوران گابریل کالدرون با مقطع زمانی حضور یحیی گل‌محمدی پرداخته و گفته: «آقای کالدرون خیلی زحمت می‌کشید، اما با برخی بازیکنان اختلاف داشت و نمی‌دانست با آنها چطور برخورد کند. با آمدن آقا یحیی همه همدل شدیم.» خیلی هم عالی. یک قرائت بدبینانه از این مصاحبه می‌تواند این باشد که جلال حسینی تلاش می‌کند با تحسین گل‌محمدی او را نمک‌گیر کند و به طور متقابل از سرمربی پرسپولیس امتیاز بگیرد؛ آن هم در شرایطی که شایعه بازنشستگی یا جدایی جلال از جمع سرخپوشان به گوش می‌رسد. راستش اما ما اینقدر بدبین نیستیم و مصاحبه حسینی را حمل بر صداقت او می‌کنیم. با وجود این حتی در این شرایط هم اظهارات آقای کاپیتان قابل دفاع نیست. گیریم که کالدرون با برخی نفرات مشکل داشت؛ بازگویی این موضوع در مقطع فعلی چه سوی دارد؟ این بنده‌خدا که ماه‌هاست رفته، بابت مطالبات معوقش از فیفا حکم گرفته و فورا هم برای تخفیف و مصالحه چراغ سبز نشان داده، قهرمانی تیم را هم که با تجلیل ویژه از بازیکنان تبریک گفته؛ حالا چوب زدن او چه فایده‌ای دارد؟

از ملاحظات معرفتی و اخلاقی که بگذریم، در مورد اصل آن چیزی که جلال حسینی «اختلاف» می‌نامد هم شک و شبهه وجود دارد. کالدرون علیرضا بیرانوند را گذاشت بیرون؛ بد کاری کرد؟ به خود جلال حسینی چرخشی بازی داد تا جا برای کنعانی‌زادگان باز شود؛ بد کاری کرد؟ اجازه پنالتی زدن را از علیپور گرفت؛ بد کاری کرد؟ به جای امید عالیشاه به وحید امیری و مهدی ترابی اعتماد کرد؛ بد کاری کرد؟ بعد از رفتن او بیرانوند فیکس شد؟ خود شما در همه مسابقات بازی کردید؟ علیپور پنالتی زد؟ عالیشاه به ترکیب برگشت؟ چرا اجر کسی را که بار سنگین گذار از دوران برانکو بر دوشش بود، زایل می‌کنی آقای کاپیتان؟ کسی که بدون شناخت، بدون اردو، بدون مهاجم و بدون کمال کامیابی‌نیا تیم را صدرنشین تحویل داد و بدون یک کلمه حرف رفت. بالاخره یحیی در این تیم ماندگار است و امیدواریم تا ابد، با هر ترکیب و تصمیمی «همدلی» مورد نظر شما پابرجا باقی بماند!

همه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که سرمربی آرژانتینی با وجود برخوردهای بدی که با او صورت گرفت، همچنان قدردان مردم ایران است، بازیکنان پرسپولیس را «بهترین» می‌خواند و حتی به جانشینان خود تبریک می‌گوید. کمی انصاف و مروت، رفقا!دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
حامد 12 / 05 / 1399 59 : 47 : 16

حرف از اختلاف زد ک واقعا اختلاف بود حالا اینکه اومده واقعیت رو گفتع شما بهتون بر خورده ببخشید ک واقعیت رو گف واسه دل شما حرفشو پس میگیره و میگه هیچ اختلافی نبود


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها