حالا خودتان قربانی می‌شوید
16388
پنالتی استقلال و دنباله داستان «بابا مسعود»
12 مرداد 1399
152
ایرانی
لعنت بر کسانی که با تعمد این آتش را برافروختند و تاسف بر کسانی که جاهلانه در آن دمیدند

روزنامه گل- بهروز رسایلی

پنالتی اعلام‌شده به سود استقلال در بازی با سپاهان مشکوک و بلکه «مردود» بود. حقیقت این است که شیخ دیاباته زرنگی کرد و توانست داور را برای اعلام پنالتی متقاعد کند. عمده کارشناسان داوری هم نظرشان همین است که شایان مصلح در آن صحنه خطا نکرد. به نظر می‌رسد داور بازی بعد از اخراج آرش رضاوند از استقلال، آمادگی ذهنی کافی برای زدن یک سوت کلیدی به سود آبی‌پوشان را داشت و همین اتفاق هم رخ داد. درعین حال اما جوی که بعد از این اشتباه داوری به وجود آمده، بسیار عجیب است. پرسپولیسی‌ها دسته دسته به صفحات مختلف فعال در فضای مجازی یورش برده‌اند و استقلال را به برخورداری از حمایت‌های جانبی به منظور کسب سهمیه آسیایی متهم کرده‌اند. این فضا بعد از تکرار بحث‌برانگیز بازی با پارس جنوبی شکل گرفت و پس از دیدار با سپاهان به اوج رسید.

نکته کلیدی اینجاست که وقنی استقلالی‌ها هر برد و موفقیت پرسپولیس را به فلک و فردوس و «بابا مسعود» ربط می‌دهند، خودشان هم باید این آمادگی را داشته باشند که وقتی به توفیقی دست یافتند، رقبا این اتهام‌زنی‌ها را تلافی کنند. وقتی چشم‌بسته و از سر حب و بغض متهم می‌کنی، مسلما دیر یا زود به شکل مشابه متهم خواهی شد. این همان شرایطی است که الان بین پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها وجود دارد. سیل واکنش‌ها به پنالتی مشکوک استقلال که چیزی نیست؛ باید منتظر بمانید و برخوردهای هزار برابر شدیدتر از این را بعد از اولین قهرمانی آبی‌ها (شاید در همین جام حذفی و شاید فصول آینده) تماشا کنید. مطمئن باشید هواداران تیمی که به ناحق «سوگولی» خوانده شد، دست روی دست نخواهند گذاشت و این چرخه نفرت همینطور دنبال خواهد شد. لعنت بر کسانی که با تعمد این آتش را برافروختند و تاسف بر کسانی که جاهلانه در آن دمیدند.دیدگاه های کاربران (3 دیدگاه)
علیرضا 19 / 05 / 1399 15 : 34 : 13

یه مشت هوچی گر شدن طرفدار تیم کیسه که از کامنتهاشون هم مشخصه و هرچی سزاوار خودشونه نثار سرورشون پرسپولیس میکنن


آبی 14 / 05 / 1399 57 : 10 : 20

ی مشت بچه شدن سر دبیر روزنامه گل(لنگ)


سعید 13 / 05 / 1399 12 : 42 : 06

اولا استقلال یه پنالتی از بازی رفت طلب داشت، دوما پنالتی لنگ جلو نساجی هم که اشتباه بود، حالا لازم نکرده خبرناهارای گشنه لنگی راجع به سرورشون اینقدر اراجیف بگن و زر زر زیادی کنن، پس خفه


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها